Dominacja?

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Julcia 18 lip 2008, o 10:13

W pełni zgadzam się z Dianą :wink:
Obrazek
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
Julcia
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1166
Dołączył(a): 2 lut 2006, o 16:35
Lokalizacja: Wrocław

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Ewka 18 lip 2008, o 10:46

A dlaczego ty sądzisz, że została wymyślona... i że to teoria... wszystkie gatunki zwierząt na Ziemi (przynajmniej większość), ustalają między sobą hierarchię... Nawet ludzie, rodzice przecież podporządkowują sobie dzieci i to oni muszą im pokazać, że to oni dominują w domu. Dominacja to rzecz naturalna, wydaje mi się, że to nie ejst religia, w którą jedni wierzą, drudzy nie. To tak jakby jeden nie wierzył że ma ręce i nogi.
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez Rashi 18 lip 2008, o 12:11

KOchani.....jedna i druga strona ma racje :]
Sprawa wyglada tak ze Teoria Dominacji dotyczy dominacji na poziomie czlowiek-pies. Teoria ta zostala obalona, poniewaz sadzono ze hierarchie ustala sie pomiedzy psami ( i tylko tam ta dominacja wystapuje) natomiast stosunek czlowiek-pies nie odnosi sie do hierarchi i dominacji tylo do wywierania posluszenstwa pomiedzt stronami. Jezeli chcemy by pies siedzial tak dlugo mu to tluczemy do lba az nas poslucha- pytanie czy to oznaka naszej dominacji czy posluszenstwo psa?
Ja uwazam ze wsrod psow typowo stadnych o silnym zakorzenionym instynkcie dominacji niektore z tych metod ktore zostaly przedstawione w TD moga pomoc ( np z tym przytrzymaniem przy ziemi) Duzo czytam duzo slyszalam i wiem ze polecane sa one wsrod ras pierotnych takich jak SH, AM, pies grenlandzki oraz niektorzy polecali wsrod dominujacych chartow polskich :]
Zobacz,zanim skrzywdzisz....
http://pl.youtube.com/watch?v=7G_TLDaQgxE
Obrazek
Avatar użytkownika
Rashi
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 299
Dołączył(a): 30 mar 2008, o 13:41
Lokalizacja: Śląsko ziemia!

Postprzez pietruszka 18 lip 2008, o 16:35

obejżałam sobie ten pierwszy filmik i tak się zastanawiam jak takie "wyciszanie" uspokajanie wyglądało by w wykonaniu kobiety. Ten facet użył sporo siły żeby psa "sprowadzić do parteru",a przecież z psami chodzą nie tylko faceci. i zastanawiam sie jak to miało by się w przypadku np.rotka który jest większy i silniejszy ... wówczas trzeba chyba było by się na nim położyć


Rozwiązanie Twojego problemu z ortografią znajdziesz w
słowniku
Pies - cztery łapy i ogon - szczęście w domu :)
sześćsetjeden.cztery.cztery.trzy.dziewięć.cztery.dwa :)
Avatar użytkownika
pietruszka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 270
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 20:51

Postprzez gosia_sara 18 lip 2008, o 19:23

chodziło mi dokładnie o to o czym mówi Rashi. Osobiście nie popieram Cesara Millana- ale to moje osobiste zdanie. Uważam, że można bez problemu wyszkolić psa tak naprawdę nie dotykając go w ogóle (oprócz pochwał). To jest METODA POZYTYWNA i w 100% sie z nią zgadzam, bo tak wyszkoliłam swoja sunie (a podobno wyszkolenie husky graniczy z cudem) i jeszcze kilka psiaków. Tak więc ja bym polecała szkolenie pozytywne- BEZ PODPOWIEDZI FIZYCZNEJ :)
http://www.tup-tup.org/ Terapia z Udziałem Psa i Pozytywne szkolenie psów
http://tup-tup.org/sklep/ Koce, ręczniki, poduszki z psimi wzorami
ZAPRASZAMY
Avatar użytkownika
gosia_sara
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 113
Dołączył(a): 6 maja 2008, o 14:51
Lokalizacja: Łódź
Imię psa: Sara, Aluk, Strzała, Kluska
Rasa psa: Siberian Husky

Postprzez Rashi 18 lip 2008, o 20:20

widzisz....ja swojego Rasha tez wyszkolilam.....a duzo korzystalam z podobnych metoda jak C.Millan :]
Moj pies jest tak glupi za mna ze niczego w wychowaniu nie zaluje :wink:
Zobacz,zanim skrzywdzisz....
http://pl.youtube.com/watch?v=7G_TLDaQgxE
Obrazek
Avatar użytkownika
Rashi
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 299
Dołączył(a): 30 mar 2008, o 13:41
Lokalizacja: Śląsko ziemia!

Postprzez Diana S 18 lip 2008, o 22:22

gosia_sara napisał(a):chodziło mi dokładnie o to o czym mówi Rashi. Osobiście nie popieram Cesara Millana- ale to moje osobiste zdanie. Uważam, że można bez problemu wyszkolić psa tak naprawdę nie dotykając go w ogóle (oprócz pochwał). To jest METODA POZYTYWNA i w 100% sie z nią zgadzam, bo tak wyszkoliłam swoja sunie (a podobno wyszkolenie husky graniczy z cudem) i jeszcze kilka psiaków. Tak więc ja bym polecała szkolenie pozytywne- BEZ PODPOWIEDZI FIZYCZNEJ :)


Ja nie zgadzam się ze wcześniejszą wypowiedzią Rasha. Pies mieszkający z człowiekiem uważa, traktuje go (człowieka) jako stado i to nie ważne czy pies, psa kładzie na łopatki czy człowiek. Pies ma wiedzieć na co sobie może pozwolić.

Cesar Millan pracuje z różnymi psami, począwszy od tych najmniejszych i na największych. Chylę czoła dla niego i jego metod. Zna dobrze psychikę psów i wie jak z nimi pracować. Takich ludzi jak on jest bardzo mało, bardzo.
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez Rashi 18 lip 2008, o 22:57

a nie zgadzam się ze wcześniejszą wypowiedzią Rasha. Pies mieszkający z człowiekiem uważa, traktuje go (człowieka) jako stado i to nie ważne czy pies, psa kładzie na łopatki czy człowiek. Pies ma wiedzieć na co sobie może pozwolić.

buraku...przeczytaj moja wypowiedz jeszcze raz :P
pisalam ze teoria dominacji zostala obalona poniewaz uwaza sie ze nie moze byc hierarch pies-czlowiek.....a co ja o tym uwazam tez napisalam :wink: przeciez z wielu metod czerpalam :wink:
Zobacz,zanim skrzywdzisz....
http://pl.youtube.com/watch?v=7G_TLDaQgxE
Obrazek
Avatar użytkownika
Rashi
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 299
Dołączył(a): 30 mar 2008, o 13:41
Lokalizacja: Śląsko ziemia!

Postprzez dariak15 25 lip 2008, o 09:03

a ja słyszałam jak pies jest niegrzeczny to można go chwycić za kark wtedy zrozumie ze właściciel ma nad nim przewage
Avatar użytkownika
dariak15
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 790
Dołączył(a): 8 lip 2008, o 20:16
Lokalizacja: nikąd ;)
Imię psa: Maja
Rasa psa: Maltańczyk

Postprzez pauli 25 lip 2008, o 09:26

ha, dominacja, prawda czy mit, oto jest pytanie ;) ja tam jestem zdania, że najważniejszy jest złoty środek i znalezienie tego, co najlepiej działa na własnego psa.
kiedyś tam wymyślono teorię dominacji, wszystkim się spodobało. potem wymyślono coś tam innego, i wszystko co poprzednie zostało nagle przekreślone. teraz jest "moda" na pozytywne szkolenie [co też nie jest odkryciem stulecia] i nic tylko to ma zadziałać na każdego psa.
gosia_sara napisał(a):Najprostszym sposobem jest przeczytac książke: Pies i człowiek, Jean Donaldson.

a dlaczego ta książka miałaby by być teraz autorytetem? a wspominany fisher już nie, bo się wycofał ze swoich teorii? za 5 lat ukaże się kolejna książka z innej strony podchodząca do tematu i wtedy stanie się obowiązująca? :)
nie ma sensu spierać się nad nazwaniem podejścia do wychowania/szkolenia własnego psa. bo na jednego zadziała świetnie metoda pozytywna, na innego tak średnio, a trzeci jeszcze co innego ;)
czy sama wierzę w teorię dominacji? trudno powiedzieć. pies to pies a nie człowiek, więc czemu nie, z drugiej strony relacje psio-ludzkie to jednak co innego niż relacje psio-psie.
sama stosowałam kilka razy metodę "pac na plecy" ;) choć mój pies nie wykazuje żadnych cech dominacji. ot, dla potrzeb pokazania, że buntowanie się przy pewnych czynnościach na nic. i co? i pomogło mojej potworze znieść mycie łap, choć pomrukiwania sobie nie odmówi ;)
o ile pies nie jest krzywdzony, bo to jest niedopuszczalne, a pewne działania, jak przytrzymanie psa na parterze, pomagają psu przekazać o co nam chodzi - jestem za.
i nie ma co się upierać, że teoria dominacji jest mylna nieprawdziwa i wyssana z palca, skoro znam przypadki psów, bardzo dominujących, na które tylko to działało i tylko to pomagało, żadne metody pozytywne.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez Diana S 25 lip 2008, o 15:59

pauli napisał(a): i nie ma co się upierać, że teoria dominacji jest mylna nieprawdziwa i wyssana z palca, skoro znam przypadki psów, bardzo dominujących, na które tylko to działało i tylko to pomagało, żadne metody pozytywne.


Amen. Paulina, zgadzam się z tym w zupełności.
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez Rashi 25 lip 2008, o 19:09

Jezeli nie istnienie teoria dominacji- czy tez sama dominacja na tle czlowiek-pies to tak sie zastanawiam, jakim cudem maszer ma taki szacunek wsrod swojego stadka, watpie by chcialo mu sie poswiecac czas( o ile by tyle go znalazl) by szkoli swoje psiaki, z ktorych wiekszosc z nich ma trudny i dominacyjny charakter- tam zabawa polega na tym, ze psy ustalaja hierarchie miedzy soba a czlowiek stoi ponad "tym" . Czy to aby nie efekt "zdominowania" psow przez czlowieka? Skad w takim razie bierze sie taki szacunek do czlowieka skoro teoria dominacji nie obejmuje takiego stosunku?
Czlowiek nie jest w stanie metoda pozytywna wychowac 10 psow i kazdego pokolei wychowywac "by czasem zebow nie pokazal"....dlaczego dzieje sie tak ze psy wiedza kto jest "guru" tego zaprzegu , bez podchodzenia do psa stricte indywidualnie. Jezeli nie metoda pozytywna i nie teoria dominacji to co?
Wydaje mi sie ze wsrod psow typowo stadnych i trzmanych w stadzie owa teoria dominacji istnieje, tak jak istnieje hierarchia na tle czlowiek-psy
Zobacz,zanim skrzywdzisz....
http://pl.youtube.com/watch?v=7G_TLDaQgxE
Obrazek
Avatar użytkownika
Rashi
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 299
Dołączył(a): 30 mar 2008, o 13:41
Lokalizacja: Śląsko ziemia!

Postprzez gosia_sara 29 lip 2008, o 16:42

pauli co do książki to przeczytaj ją i oceń... ja uważam, że jest godna polecenia
http://www.tup-tup.org/ Terapia z Udziałem Psa i Pozytywne szkolenie psów
http://tup-tup.org/sklep/ Koce, ręczniki, poduszki z psimi wzorami
ZAPRASZAMY
Avatar użytkownika
gosia_sara
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 113
Dołączył(a): 6 maja 2008, o 14:51
Lokalizacja: Łódź
Imię psa: Sara, Aluk, Strzała, Kluska
Rasa psa: Siberian Husky

Postprzez Rashi 29 lip 2008, o 19:43

czytalam, nawet mam ja w domu :]
ciekawa,ale z paroma rzeczmi sie nie zgadzam ( jak to jest zwykle ze mna :]) ale jest pare rzeczy fajnych
nie zgadzam sie np z sytuacja jezeli chodzi o warczenie przy jedzeniu, dla mnie to normalne by stanowczo pokazac psu kto go karmi i komu sie szacunek nalezy, a w ksiazce polecaja rzucac smaczki i coraz blizej miski podchodzic.....moze u labka bym tak zrobila, ale nie u haszczaka....
Zobacz,zanim skrzywdzisz....
http://pl.youtube.com/watch?v=7G_TLDaQgxE
Obrazek
Avatar użytkownika
Rashi
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 299
Dołączył(a): 30 mar 2008, o 13:41
Lokalizacja: Śląsko ziemia!

Postprzez Veroonica 30 lip 2008, o 09:36

Muszę wam powiedzieć że pies już się uspokoił, tzn po powrocie ze spaceru nie warczy i nie szczeka. :)Obrazek
Nie wiem jak to osiągnęłam, ale cieszę się że jest lepiej.
Pozdrawiam Obrazek
Rasowy = Rodowodowy!
www.stoppseudohodowcom.org


Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem! - Arthur Schopenhauer
Avatar użytkownika
Veroonica
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1002
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 16:30
Lokalizacja: NibyLandia
Rasa psa: Jamnik

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości

paw prints