Dominacja?

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

Dominacja?

Postprzez Veroonica 9 lip 2008, o 16:13

Otóż mam nie lada problem z moim jamnikiem.
Próbuję nade mną dominować. Za każdym razem gdy wracamy ze spaceru on zaczyna na mnie warczeć, a gdy tylko sie do niego odezwę zaczyna pokazywać kły. Czasem boję się przejść koło niego.
Próbował różnych metod, ale on dalej swoje.
Może wy macie jakieś metody bo ja już naprawdę nie mam sił. :(
Rasowy = Rodowodowy!
www.stoppseudohodowcom.org


Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem! - Arthur Schopenhauer
Avatar użytkownika
Veroonica
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1002
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 16:30
Lokalizacja: NibyLandia
Rasa psa: Jamnik

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Spanielu$Koczka 14 lip 2008, o 15:55

Koka ostatnio też wykazuje jakieś próby dominowania :? Drapie tapczan, a potem szczeka i warczy, jak podejdę to gryzie. Kiedy zaistnieje taka sytuacja biorę ją do łazienki, jest tam aż przestanie szczekać, drapać i warczeć. Czasem trwa to długo, ale z rezultatem, bo z tej łazienki wychodzi grzeczna i potulna. Wet pokazał mi jedną metodę, którą w Twoim przypadku możesz stosować. Trzeba położyć psa na boku i trzymać rękoma za te łapy, które dotykają podłoża. Łokciem przyduszać głowę i tak pokazuje się psu, że my jesteśmy wyżej w stadzie nad nim... Mam nadzieję, że jakoś Ci pomogłam ;)
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Postprzez gosia_sara 15 lip 2008, o 11:07

co????????????!!!!!!!!!!!!!
czyś Ty zwariowała?? kłaść psa na bok i go podduszać?? weź lepiej książkę o pozytywnym szkoleniu psów, bo ja to się w cale nie dziwie, że psy na was tak reagują po takim zachowaniu.
:evil:
poza tym nie ma czegoś takiego jak dominacja!!
http://www.tup-tup.org/ Terapia z Udziałem Psa i Pozytywne szkolenie psów
http://tup-tup.org/sklep/ Koce, ręczniki, poduszki z psimi wzorami
ZAPRASZAMY
Avatar użytkownika
gosia_sara
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 113
Dołączył(a): 6 maja 2008, o 14:51
Lokalizacja: Łódź
Imię psa: Sara, Aluk, Strzała, Kluska
Rasa psa: Siberian Husky

Postprzez lilith_kaska 15 lip 2008, o 12:29

Spanielu$Koczka napisał(a):Koka ostatnio też wykazuje jakieś próby dominowania :? Drapie tapczan, a potem szczeka i warczy, jak podejdę to gryzie. Kiedy zaistnieje taka sytuacja biorę ją do łazienki, jest tam aż przestanie szczekać, drapać i warczeć. Czasem trwa to długo, ale z rezultatem, bo z tej łazienki wychodzi grzeczna i potulna. Wet pokazał mi jedną metodę, którą w Twoim przypadku możesz stosować. Trzeba położyć psa na boku i trzymać rękoma za te łapy, które dotykają podłoża. Łokciem przyduszać głowę i tak pokazuje się psu, że my jesteśmy wyżej w stadzie nad nim... Mam nadzieję, że jakoś Ci pomogłam ;)


Matko kochana :!: :!: O takim czyms to jeszcze nie slyszalam :?
Jak mozna tak zrobic :?: :?: I watpie by mialo to w czyms pomoc... raczej pies bedzie jeszcze gorszy :!:
Z moja suka nie mam takich problemow ale jak by sie kiedys mialo tak zdazyc to na pewno nie rozwiazywala bym tego za pomoca przemocy.
A ten wet, ktory Ci o tym powiedzial musi byc kompletnym deb..em :!: :!:
Obrazek
Avatar użytkownika
lilith_kaska
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 273
Dołączył(a): 1 lut 2008, o 13:13
Lokalizacja: Rydułtowy, woj.śląskie
Imię psa: Kambodża
Rasa psa: wilczarz miniaturka ;D

Postprzez Rashi 15 lip 2008, o 12:40

Ludzie złoci :D ja nie mogeee
Spanielu$Koczka -znam ta metode a raczej podobna - ZADNE PRZYDUSZANIE bo krzywde psu zrobisz!
Metoda polega na ym ze owszem bierzesz i kladziesz psa na podlozu ( na boku) i przytrzymujesz ( najlepiej tak,by kark mial na ziemii) pies dominujacy sie bedzie wyrywal,wiec przytrzymujemy tak dlugo az sie uspokoi. Tez stosowalam ta metode i uwazam ze jest bardzo dobra w stosunku do dominujacych psow. Kladziemy ostroznie i bezbolesnie i ptrzytrzymujemy delikatnie, chodzi o to zeby pies widzial ze jestesmy nad nim, mozna tez polozyc reka mu na karku,wtedy bardziej podkreslamy nasza dominacje.
Psu sie nic nie dziejetylko nabiera szacunku dla nas, tylko trzeba pamietac ze tylko w wypadach kiedy pies ma charakter dominujacy-inaczej mozemy psa stlamsic i bedzie sie nas bal
Zobacz,zanim skrzywdzisz....
http://pl.youtube.com/watch?v=7G_TLDaQgxE
Obrazek
Avatar użytkownika
Rashi
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 299
Dołączył(a): 30 mar 2008, o 13:41
Lokalizacja: Śląsko ziemia!

Postprzez Diana S 15 lip 2008, o 13:53

Wydaje mi się, ze Spanielu$Koczka, została źle przez was zrozumiana. Pewnie jej chodziło po położenie psa na łopatki i przytrzymanie go dopóki się nie uspokoi. Metoda, bardzo dobra i jak najbardziej jestem za tym.

Dziwicie się temu? a jak psy ustawiają siebie w stadzie? doskakują do gardła "przyduszając".

popatrzcie jak to się robi w praktyce http://channel.nationalgeographic.com/s ... s/02246_01 (chylę czoła dla Cesara Millana)
Ostatnio edytowano 15 lip 2008, o 14:11 przez Diana S, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez Rashi 15 lip 2008, o 14:03

Diana,ani jeden filmik nei dziala....moze cos zle wpisalas?
Zobacz,zanim skrzywdzisz....
http://pl.youtube.com/watch?v=7G_TLDaQgxE
Obrazek
Avatar użytkownika
Rashi
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 299
Dołączył(a): 30 mar 2008, o 13:41
Lokalizacja: Śląsko ziemia!

Postprzez Atena 15 lip 2008, o 14:36

również znam ten sposób i sama nieraz go stosowałam - nie tylko do moich psów.
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Spanielu$Koczka 15 lip 2008, o 15:05

Musicie tak najeżdżać na mnie, bo zamiast słowa "trzymać" użyłam "przyduszać? :shock: :shock:
gosia_sara napisał(a):co????????????!!!!!!!!!!!!!
czyś Ty zwariowała??!!

najwyraźniej... a Ty?

gosia_sara napisał(a):poza tym nie ma czegoś takiego jak dominacja

a to ciekawe...

lilith_kaska napisał(a):A ten wet, ktory Ci o tym powiedzial musi byc kompletnym deb..em

ja mam do niego zaufanie i tak bym go nie nazwała... :shock:

Przyduszać miałam na myśli: trzymać tak, aby pies się nie wyrwał...
Aha i ja jakoś nie zauważyłam, żeby pies był po tym gorszy... Nabiera poprostu szacunku...
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Postprzez Diana S 15 lip 2008, o 15:42

Cesar Millan we własnej osobie, niesamowity gość, a te psy to są wszystkie jego. Jestem tym facetem zachwycona, jego podejściem do psów i pracy z nimi http://pl.youtube.com/watch?v=HSYOMbt_f ... re=related

http://pl.youtube.com/watch?v=3QVxYZfCv ... re=related

tutaj już w pracy.

http://pl.youtube.com/watch?v=aP5x55vmz ... re=related
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez daro_ql_daro 15 lip 2008, o 19:56

:cry: :cry: mi to sie przypomniało dzieciństwo jak sie chowałem do budy od naszej Diany ,i tam tak rozmyślałem może taki zostanę http://pl.youtube.com/watch?v=3QVxYZfCv ... re=related
Wędkarz amator
daro_ql_daro
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 17 maja 2008, o 13:44
Lokalizacja: Rydułtowy

Postprzez lilith_kaska 15 lip 2008, o 20:52

Wiecie co :?: Ogladlam ten filmik i zrozumialam o co chodzi. Przyznaje sie do bledu i przpraszam Cie Spanielu$Koczka za te slowa. To po prost brak wiedzy z mojej strony a po przeczytaniu Twojego postu zle to wszystko odebralam i wydawalo mi sie to dosc sadystyczne. Teraz wiem ze metoda jest na prawde skuteczna i warta ja stosowac. Glupio mi ze nie wiedzac o co chodzi wypowiedzialam sie na ten temat.

Tym bardziej ze teraz uswiadomilam sobie ze Dodza zachowuje sie w podobny sposob do innych pieskow...ale nie sadzilam ze to moze byc oznaka dominacji. :roll:

Wybaczycie :?: :?: :roll:
Obrazek
Avatar użytkownika
lilith_kaska
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 273
Dołączył(a): 1 lut 2008, o 13:13
Lokalizacja: Rydułtowy, woj.śląskie
Imię psa: Kambodża
Rasa psa: wilczarz miniaturka ;D

Postprzez Spanielu$Koczka 15 lip 2008, o 21:19

lilith_kaska napisał(a):Wiecie co :?: Ogladlam ten filmik i zrozumialam o co chodzi. Przyznaje sie do bledu i przpraszam Cie Spanielu$Koczka za te slowa. To po prost brak wiedzy z mojej strony a po przeczytaniu Twojego postu zle to wszystko odebralam i wydawalo mi sie to dosc sadystyczne. Teraz wiem ze metoda jest na prawde skuteczna i warta ja stosowac. Glupio mi ze nie wiedzac o co chodzi wypowiedzialam sie na ten temat.

Tym bardziej ze teraz uswiadomilam sobie ze Dodza zachowuje sie w podobny sposob do innych pieskow...ale nie sadzilam ze to moze byc oznaka dominacji. :roll:

Wybaczycie :?: :?: :roll:

na początku byłam wściekła, ale minęło mi ;) przecież ja bym nigdy nie zrobiła Koce czegoś, co by jej szkodziło, chyba jeszcze mnie nie zdążyłaś poznać, że tak to oceniłaś... ;)
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Postprzez gosia_sara 17 lip 2008, o 23:11

tak, nie ma czegoś takiego jak dominacja. A uważam, że kładzenie psa na podłodze (tak jak to przedstawiłaś) nie jest dobrym sposobem. U psa najczulszy jest kark... teoria dominacji wymyslona kiedyś przez wczesnego Fishera bardzo szybko się przyjeła (to był najłatwiejszy sposób żeby wyjasnić dlaczego nie radzimy sobie z psami) później Fisher wycofal się z tego. Niestety ludziom nadal zostało i bardzo trudno cokolwiek przetłumaczyc. Najprostrzym sposobem jest przeczytac książke: Pies i człowiek, Jean Donaldson.
http://www.tup-tup.org/ Terapia z Udziałem Psa i Pozytywne szkolenie psów
http://tup-tup.org/sklep/ Koce, ręczniki, poduszki z psimi wzorami
ZAPRASZAMY
Avatar użytkownika
gosia_sara
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 113
Dołączył(a): 6 maja 2008, o 14:51
Lokalizacja: Łódź
Imię psa: Sara, Aluk, Strzała, Kluska
Rasa psa: Siberian Husky

Postprzez Diana S 18 lip 2008, o 10:03

gosia_sara napisał(a):tak, nie ma czegoś takiego jak dominacja. A uważam, że kładzenie psa na podłodze (tak jak to przedstawiłaś) nie jest dobrym sposobem. U psa najczulszy jest kark... teoria dominacji wymyslona kiedyś przez wczesnego Fishera bardzo szybko się przyjeła (to był najłatwiejszy sposób żeby wyjasnić dlaczego nie radzimy sobie z psami) później Fisher wycofal się z tego. Niestety ludziom nadal zostało i bardzo trudno cokolwiek przetłumaczyc. Najprostrzym sposobem jest przeczytac książke: Pies i człowiek, Jean Donaldson.


A możesz mi powiedzieć jak psy ustawiają siebie w stadzie?? Czy może pięknie patrzą sobie w oczy, wydając wzrokowe polecenie by pies, dany osobnik wiedział gdzie jego miejsce? Czy ty w ogóle widziałaś jak psy ustawiają siebie w stadzie, kiedy któryś się wychyli, a nie powinien....

Ja to widziałam na własne oczy. Psy doskakują do siebie przyciskając jeden drugiego do podłogi za kark. Taki jest język psów.

Jak matka uczy swoje młode? kiedy za bardzo sobie pozwalają?

Metoda kładzenia psa na łopatki, bardzo dobra, a jeszcze żadnemu psu od tego żadna krzywda się nie stała.
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Następna strona

Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości

paw prints