Marudzi przed snem

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

Marudzi przed snem

Postprzez Gość 19 lip 2008, o 19:35

Moja sunia (szczeniak owczarek niemiecki długowłosy) marudzi przed snem tzn. kręci się, podgryza mnie i wszystko wokół, piszczy. Dodatkowo przed wieczornym spankiem mała pije dużo wody. Dodam, że sunia jest już ze mną 2 tygodnie, więc to chyba nie tęsknota. Śpi w sypialni obok mojego łóżka.
Czy takie zachowanie jest normalne? Czy mojemu maluchowi nic nie dolega? Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Gość
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez maziax 19 lip 2008, o 20:57

Moja sunia (szczeniak owczarek niemiecki długowłosy) marudzi przed snem tzn. kręci się, podgryza mnie i wszystko wokół, piszczy. Dodatkowo przed wieczornym spankiem mała pije dużo wody. Dodam, że sunia jest już ze mną 2 tygodnie, więc to chyba nie tęsknota. Śpi w sypialni obok mojego łóżka.
Czy takie zachowanie jest normalne? Czy mojemu maluchowi nic nie dolega? Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

moim zdaniem pewnie nie jest to reakcja na chorobę a zachowanie które ujawnia się póżniej, a jeżeli zachowuje się tak od początku, to przyzwyczajenie, zapewne rozbawiona i wyspana nie chce spać a przez takie zachowanie odciąga moment pożegnania dnia.
Na poczatek proponuję (jeśli oczywiście masz taka możliwość) wypracowanie sobie jakiegos rytuału. Niech nie pije wody przed samym snem a 3 godzinki wcześniej. Przed samym smen proponuje także spacer (żeby piesek załatwił wszystkie sowoje potrzeby, zmęczył się troszkę). Lepiej także, koło danej godziny (stała jest najlepsza) nie pozwalać pieskowi drzemać- bedzie mu się bardziej chciało spać.
Świetnie, ze ma stałe miejsce! A ma legowisko, tzn chociazby jakis stary sweter, żeby wiedziała że to jej?

z poczatku, bedzie to wszystko wymagało od ciebie troszkę poświecenia. zanoszenia psa do legowiska, nie zwracania na nią uwagę i odnoszenia gdy przyjdzie.
jednakże, nie ejstem weterynarzem i przy wizycie (szczepienia powiedzmy) mozesz zawsze zapytać się o to co cię gnębi. Udzielają rad chetnie (bo to też wlicza się jakby wizyta).
maziax
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 55
Dołączył(a): 18 lip 2008, o 22:32

Postprzez Gość 20 lip 2008, o 10:50

Po pierwsze bardzo dziękuję za odpowiedź :)
Mała zachowuje się tak od kiedy ją mam. Zawsze przed snem wychodzę z nią na spacer, bawię się i próbuję "zmęczyć". Sunia ma swoje legowisko, w którym (lub obok którego) chętnie śpi. Ma w nim swoją ulubioną zabawkę.
W dzień sporo drzemie i nie mam sumienia jej budzić, ale jeśli to konieczne będę próbowała.
A co z tą wodą? Weterynarz powiedział, żeby miała stały dostęp, więc miska przez noc jest cały czas w pokoju. Dać się napić 3 godziny przed snem, a później już do rana nie dawać?
Gość
 

Postprzez maziax 20 lip 2008, o 18:04

Mała zachowuje się tak od kiedy ją mam.

moim zdaniem to przyzwyczajenie, pewnie minie ale lepiej psu nie pozwalać na marudzenie (:

A co z tą wodą? Weterynarz powiedział, żeby miała stały dostęp, więc miska przez noc jest cały czas w pokoju. Dać się napić 3 godziny przed snem, a później już do rana nie dawać?

osobiste doświadczenie mówi mi, że piesek wytrzyma. moja obecnie 10tygodniowa suczka nie pije przed snem, a tez nie ma jakiegoś bardzo wzmożonego rano. jeśli karmisz ją suchą, nienamoczoną karmą to zupełnie wody tez jej wziąść nie można (: jeśli karmisz to może zalewaj wodą- żeby karma pęczniała a nie musiała jej popijać?
domyslam się, że piesek jest w wieku lub straszy mojego. wyprowadź mnie z błędu (:

ostatecznie jeśli nie boisz się kontrowersyjnych postępowań, mozesz przykładac legowisko psa, by nie mogła z niego wyjść z zachowaniem wskazującym "teraz pies śpi"
maziax
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 55
Dołączył(a): 18 lip 2008, o 22:32


Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 23 gości

paw prints