Nowy domownik

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

Nowy domownik

Postprzez Assia 25 sie 2008, o 09:10

Razem z mężem planujemy przygarnąć ze schroniska 3letnią suczkę (wyglądem przypominającą troszkę Jack Russel Teriera, a charakterem szczeniaka labradora). Jednak w domu mamy już 2 letniego kota i nie wiemy jak oboje na siebie zareagują, choć w schronisku zapewniają nas iż pies dobrze znosi obecność kotów i toleruje je. Nasz Miki, bo tak się nazywa nasz kocurek, toleruje psa sąsiadów, gdyż gdy ten do niego podejdzie przy płocie i szczeknie,Miki po prostu ze zdziwieniem odsuwa w inne, dalsze miejsce, bez żadnej reakcji na psa jak prychanie czy nastroszenie się. Jednak obawiamy się nadal czy wszystko pójdzie tak gładko jak to sobie wyobrażamy...Czy możecie nam podpowiedzieć jak w pierwsze dni mamy traktować zwierzaki i jak postępować żeby się wzajemnie polubiły? Dziękuje serdecznie za pomoc :)
ps.Szukałam w internecie jakiś porad, lecz nigdzie nie mogę znaleźć, pewnie źle wpisuje hasła.. :roll:
Assia
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez zeberka161 25 sie 2008, o 14:13

nio skoro kotek toleruje psa i nie przejawia gresji wobec psa sasiadow to nie powinno byc zle :)
na poczatek najlepiej bylo by zeby pieskowi pozwolic poznac teren zeby czul sie bardziej pewnie i sie nie bal :)
a potem kotka wniesc na rekach i zobaczyc reakcje kotka i psa jesli piesek bedzie szczekal czy warczal to proces przyzwyczajania moze potrwac troszke dluzej

ale badzmy dobrej mysli ze oboje sie polubia :)
ja mialam taka sytuacje ze znalazlam kotka na ulicy mial ok 5 mies wiec juz byl dosc spory ale byl przywiazany do ludzi :)
a moj piesek nie przepada za kotami ale jak go przynioslam do domu to trzymalam go na rekach i pozwolilam zeby piesek go obwachal jesli nie warczala moja sunia ani nic to ja pochwalilam i tak kilka razy potem kotka puscilam a piesek tylko ze zdziwieniem go obserwowal :)

a na drugi dzien juz spali razem na lozku wiec mimo tego ze tak bardzo sie obawialam jak na siebie zareaguja to wszystko bylo swietnie :)
owszem piesek na poczatku buntowal sie jak kotek podchodzil do jej misek z karma :P ale pozniej nawet do tego sie przyzwyczaila :)

wiec zycze powodzenia :) i jak juz piesek sie pojawi w domku to prosze napisac :) wrazie pytan prosze pisac :)

pozdrawiam :D
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Postprzez leonberg 25 sie 2008, o 19:17

u nas kot obraził sie na nas i psa :-D i przez 2 tyg siedział tylko na pietrze, nie zyczył sobie psa i koniec. pies chciał za to bardzo zaprzyjaznic sie z kotem. w tej chwili jest zawieszenie broni od 2 lat. pies kocha kota a kot ma to pod ogonem i manifestuje to w kazdym mozliwym przypadku :-D
jedno jest najwazniejsze. to pies i kot ustalaja sami swoje stosunki. człowiek nie musi i nie powinien w nie ingerowac jesli nie lata w koło futro :-D
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez zeberka161 25 sie 2008, o 19:28

no tak jesli nie lata w kolo futerko :D bo jesli by sie tak stalo to moglo by byc gorzej :D

to moj piesek tak wlasnie jak twoj kotek manifestowala jak przynioslam chomiki do domu i jak one biegaly po mieszkaniu :D to tez sobie tego nie zyczyla ;] a z kotem zyla w zgodzie :D:D i nie bylo problemow nawet jak zostawaly same w domu :D to jak wracalam to obie byly zywe :)
no czasem zdazylo sie ze cos bylo potluczone lub przewrocone ale to pewnie przez te imprezy ktore sobie urzadzaly pod moja nieobecnosc :D:D :twisted:
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]


Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 22 gości

paw prints