Jak nauczyć 3-miesięcznego szczeniaka.... ?

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

Jak nauczyć 3-miesięcznego szczeniaka.... ?

Postprzez malussiaaa 28 sie 2008, o 18:09

Jak nauczyć 3-miesięcznego szczeniaka, aby szedł na smyczy kolo nogi , siedział na komendę siad, i podał łapę ?
Już nie raz sie z nim uczyłam ale on nie potrafił sie skupić co chwile cos go interesowało dawałam mu nawet smakołyki za wykonanie polecenia ale jak teraz chce aby np, podał mi łapę nie wie o co cho... :|
Pies, jak człowiek, jest nieprzenikniony.
Avatar użytkownika
malussiaaa
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 8 sie 2008, o 23:06

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez EsHa. 28 sie 2008, o 18:16

Siad to gdy pies stoi spokojnie wydajesz komendę siad i lekko naciskasz na zad. Jeśli pies chwilkę usiedzi - ciacho i tak, aż się wyrobi i będzie siadał bez naciskania.
Waruj jak siedzi najlepiej położył przed nim (i trzymać) smakołyk i wydać komendę waruj. Ostatecznie delikatnie przednie łapki położyć.
Do mnie to chyba najlepiej jeśli siedzi powiedzieć zostań i powoli oddalać się wydłużając smycz trzymając przed nim smakołyk. Następnie powiedzieć do mnie i ciacho. Albo hmm... jak pies lata weź np.ulubioną zabawkę, albo smakołyk i wołaj do mnie pokazując psu przedmiot. Jeśli przychodzi dajesz mu się bawić, albo smakołyk i pochwała. Jeśli nie będzie chciał przyjść do zabawki to pokaż mu jak bardzo jest atrakcyjna sama się nią bawiąc.

Da się ponieważ ja dzisiaj w jakąś godiznę dorosłego kundelka nauczyłam mniej więcej siedzieć i warować oraz do mnie. Oczywiście jeszcze duużo pracy, ale dobrze ejst 8)

edit: nie to co trzeba napisałam xd
kurdee.
No, ale tak.
Koło nogi to tak.
Trzymasz go na luźnej smyczy i on koło nogi stoi, mówisz idziemy trzymając mu przed nosem smakołyk. I co jakiś czas mu dając i pochwała słowna. Dać łapę to tak. Jak pies siedzi mówisz mu `daj łapę` i delikatnie bierzesz jego łapę. Koniecznie musi widzieć smakołyk. potem pochwała i smakołyk. Po jakimś czasie się nauczy ;)
Po porstu usisz próbować różnych metod. ;D
EsHa.
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 227
Dołączył(a): 28 sie 2008, o 14:11

Postprzez zeberka161 28 sie 2008, o 18:58

no tak zagadzam sie z tym tylko nie mozesz karac pieska jesli nie wykona komedy poniewaz to jeszcze szczeniak i potrzebuje troszke czasu aby sie nauczyc.
i naucz go pierwsze dobrze jednej rzeczy a potem kolejnej itd. a nie wszystkiego na raz bo piesek nie bedzie wiedzial o co chodzi potem jak juz bedzie znal dosc dobrze komedy to mozesz je mieszac ze powiesez mu sied a za chwilke waruj potem zostan ale to dopiero jak bedzie je umial dosc dobrze :)

zycze milej nauki :D
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Postprzez malussiaaa 28 sie 2008, o 20:46

dobrze dziekuje wszystkim za rady :*
Pies, jak człowiek, jest nieprzenikniony.
Avatar użytkownika
malussiaaa
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 8 sie 2008, o 23:06

Postprzez bulgaribulgari 28 sie 2008, o 22:52

rzeczywiście musisz uczyć go wszystkiego po kolei, ale stopniowo :)
jakbyś się czuła gdyby twoja Pani chciała żebyś chodziła za nią, podawała łapę, siadała, warowała, i w dodatku wszystko to na raz, a wkoło tyle ciekawych rzeczy, tyle do wąchania, gryzienia, :)
musisz być cierpliwa :D :D
Dlaczego obcy ludzie nie powinni głaskać ani karmić twojego psa?
http://tinyurl.com/5nhcsp
Avatar użytkownika
bulgaribulgari
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 17
Dołączył(a): 23 sie 2008, o 14:01


Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 25 gości

paw prints