Kolczatka czy halti??

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

Kolczatka czy halti??

Postprzez robert_28_06 14 wrz 2008, o 17:48

Witam wszystkich.
Mój husky bardzo ciągnie na spacerach i chcę temu zapobiec. Co lepiej kupić kolczatkę czy halti??
robert_28_06
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 33
Dołączył(a): 9 cze 2008, o 16:08

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Psiarka 14 wrz 2008, o 17:53

Husky tak ma :] Fajnie by było, gdybyś zapewnił mu ruch np. ciągnięcie opony, zaprzęg, bikejoring... czy coś takiego ;) musi gdzieś spożytkować swoją energię.

HALTI, HALTI, HALTI! Broń boże nie kolczatka. Jestem przeciwko kolczatkom. A halti niebolesne i skutkuje. Pies znajomej (husky Agnieszki ;p (_Różowy Nsek_) ładnie chodzi z halti na mordzie :]
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Psiarka
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1976
Dołączył(a): 10 sie 2005, o 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez mArGoSiA 14 wrz 2008, o 18:47

Moim zdaniem halti nie jest skuteczne. Ono nie uczy psa nie ciągnięcia bo większość psów po zdjęciu halti ciągnie nadal. Kolczatki nie polecam.

Osobiście doradzam obrożę półzaciskową. Super sprawa.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez Anashar 14 wrz 2008, o 19:40

Bo halti samo nie oduczy psa ciągnąć. Po to są przewodnicy psa, żeby go szkolić :wink: Bez pracy niczego się nie osiągnie.

Halti, halti i tylko halti!
Obrazek
Avatar użytkownika
Anashar
Mistrz Foto
Mistrz Foto
 
Posty: 809
Dołączył(a): 5 lip 2007, o 00:53
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Rocky (*), Pchełka, Aza, Ciapek
Rasa psa: DONek (*) i 3 piękne kundelki

Postprzez mArGoSiA 15 wrz 2008, o 10:57

Ale ja uważam,że halti uczy psa nie ciągnąć wtedy kiedy pies ma je założone,po zdjęciu i założeniu normalnej obroży problem powraca dlatego polecam obrożę półzaciskową.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez Anashar 15 wrz 2008, o 12:41

mArGoSiA napisał(a):Ale ja uważam,że halti uczy psa nie ciągnąć wtedy kiedy pies ma je założone,po zdjęciu i założeniu normalnej obroży problem powraca dlatego polecam obrożę półzaciskową.


Ale to właściciel powinien oduczyć psa ciągnięcia, nie obroża... Tak ja uważam. A halti + zwykła obroża + komenda tego oduczy, ale trzeba pracy i cierpliwości.
Obrazek
Avatar użytkownika
Anashar
Mistrz Foto
Mistrz Foto
 
Posty: 809
Dołączył(a): 5 lip 2007, o 00:53
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Rocky (*), Pchełka, Aza, Ciapek
Rasa psa: DONek (*) i 3 piękne kundelki

Postprzez pauli 15 wrz 2008, o 13:09

mArGoSiA napisał(a):Ale ja uważam,że halti uczy psa nie ciągnąć wtedy kiedy pies ma je założone,po zdjęciu i założeniu normalnej obroży problem powraca dlatego polecam obrożę półzaciskową.


a czy po zdjęciu obroży półzaciskowej i założeniu zwyczajnej - pies również nie wróci do ciągnięcia? [już pomijając aspekt duszenia się na półzacisku jak pies i tak ciągnie]
czy halti czy półzacisk - to nauką i pracą ciągłą trzeba psa nauczyć, a nie tym co ma na łepku ;)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez m.m 15 wrz 2008, o 17:56

mArGoSiA napisał(a):Ale ja uważam,że halti uczy psa nie ciągnąć wtedy kiedy pies ma je założone,po zdjęciu i założeniu normalnej obroży problem powraca dlatego polecam obrożę półzaciskową.


Jeśli nauczymy psa chodzenia na luźnej smyczy, pies nie ciągnie i prawidłowo reaguje już na komendę, bez znaczenia jest to, czy ma na sobie tylko halti, tylko obrożę, tylko szelki, czy dowolną ich konfigurację.
Jeśli pies uczony chodzenia na luźnej smyczy przy użyciu halti zaczyna ciągnąć w momencie kiedy halti znika- to oznaka tego, że nie opanował jeszcze komendy, halti zdjęto za wcześnie. Wydana komenda ma obowiązywać zawsze i wszędzie.
Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź


Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 30 gości

paw prints