Nauka komend

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

Nauka komend

Postprzez Paulinka... 23 wrz 2008, o 15:42

Witam , mam pytanie jak nauczyć psa komendy "turlaj się "
i tego , żeby wykonywała komendy na gesty :?:

Niedawno spotkałam pana z sunią wyżła niemieckiego krótkowłosego i ona właśnie wykonywała komendy na gesty i robiła "turlaj się" :D

Chciałabym , żeby moja psinka też tak umiała, ale nie wiem jak ją tego nauczyć :?

Sunia już zna komendy "łapa" "siad" "leżeć" "poproś" i "głos" :wink:
Paulinka...
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez zeberka161 23 wrz 2008, o 16:35

moja sunia tez umie sie turlac a najprosciej jest psa tego nauczyc to tak:
1. kaz psu sie polozyc tak zeby dookola miala dosc duzo miejsca zeby sie przeturlac.
2. wez smaczek i zrob kolko zaczynajac od jej nosa i tak dookola glowy i piesek chcac wziasc smaczek obroci sie za nim czyli sie przeturla :) tylko zajmie ci to troszke czasu i powtarzaj za kazdym razem komede "przeturlaj sie"
3. za kazde chodz male przewrocenie sie psinki chociaz na bok daj jej przysmak :)

milej nauki jak jeszcze cos to pisz
moja sunia juz teraz reaguje tylko na gest mojej reki jak przed jej pyszczkiem reka zrobie kolko to ona wie ze ma sie przeturlac :)

pozdrawiam i zycze powodzenia
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Postprzez Paulinka... 12 paź 2008, o 10:09

zeberka161
Twoje porady nie działają :? Robie wszystko tak jak napisałaś a moja sucz sobie wstaje i idzie za tym smakołykiem :roll:
Paulinka...
 

Postprzez Gość 27 lis 2008, o 09:29

a jak nauczyc psa żeby nie skakał na przechodniów??na mnie nie skacze i nie na wszytskich wybiera sobie kogoś nie mam pojecia na jakiej podstawie raz na jakis czas i hop siup juz na nim jest ;/ a do tego czasami ma odruchy kopulacyjne pies jest duży i ma 2 lata mam go od niedawna
Gość
 

Postprzez Chita 27 lis 2008, o 20:04

gdybym miala psa ktory skacze na przechodniow znalazlabym mu fajne zajecie na spacerze(teraz zajmuje sie TYM bo byc moze nie ma co robic i sie nudzie). aportowanie, tropienie itd zajma jego uwage i bedzie po problemie (a na dodatek bedzie spac w domu ;) )
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Postprzez Hollow 13 lut 2009, o 23:48

a jak nauczyc komendy aport, lezec, siad, to wystarczy rzucic patyk i to wszystko bo chyba nie? pomocy prosze ;p
Hollow
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 23:38

Postprzez Paulinka... 14 lut 2009, o 09:45

Oj, nie wystarczy tylko rzucić patyk :? Trzeba psa z nim "zapoznać" rzucić niedaleko i pobiec z psem po ten patyk dać w mordkę i pochwalić. A później coraz dalej rzucać i nie biegać z psem.

Tylko trzeba pamiętać , że czasem psiaki nie chcą oddawać patolków. :wink:
A co do innych komend to są opisane tutaj
Paulinka...
 

Postprzez kłapouszkowy chrapcio 14 lut 2009, o 11:32

a co do komendy turlaj sie to nauczylam mojego diego poprzez najpierw kladzenie go na brzuchu potem na boku a potem mowilam turlaj sie go poprostu sama przekrecalam a potem go chwalilam i dawalam smaczek...
Avatar użytkownika
kłapouszkowy chrapcio
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 72
Dołączył(a): 12 kwi 2008, o 19:29
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez tomektabek 23 lut 2009, o 03:57

Z tego co piszesz łatwo można wnioskować, że Twój pies prawdopodobnie nie umie wszystkich podstawowych komend, więc nie licz że nauczy się tak zaawansowanej jak turlaj się. Najpierw naucz go perfekcyjnie podstaw.
Tresura Psów - Mój Blog O Tresurze Psów

Tresura Psa "Posłuszny Pies"

Wychowanie Psa
tomektabek
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 23 lut 2009, o 03:10

Postprzez Paulinka... 25 lut 2009, o 13:41

Moja Bleka UMIE podstawowe komendy :!: Dlatego Chcę ją nauczyć czegoś trudniejszego :!:
Paulinka...
 

Postprzez zeberka161 25 lut 2009, o 18:37

i jak postepy Belki??

co juz umie ?

ja moja mala ostatnio uczylam komedy "czolgaj sie " i poplakalam sie przy tym ze smiechu bo to tak zabawnie robila :D
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Postprzez Paulinka... 25 lut 2009, o 19:12

Jak na razie umie proste komendy :
Siad , Leżeć, Cześć, Żółwik ( Żółwik to Cześć tylko drugą łapą) , Głos , Hop , Zanieś ... ( zanosi coś komuś) i Do mnie.
Próbowałam uczyć turlaj się , pif paf (zdechł pies) , ale Bleka jest tak uparta i cierpliwa , że będzie siedzieć póki jej nie nagrodzę , a jak za długo jej czekać to idzie sobie ode mnie :roll:
Chyba powinnam ją nazwać Danka (od Donkey - osioł) wtedy imię doskonale pasowałoby do jej charakteru, bo est uparta jak osioł :lol:

Ewelino , mogłabyś mi opisać jak uczyłaś swoje psiaki tych trudniejszych komend :?: (turlaj się , czołgaj się itp)
Paulinka...
 

Postprzez anonim 27 cze 2009, o 12:37

zeberko mogłabyś mi pomóc w tresowaniu mojego szczeniaka? dopiero co go mam i chciałabym nauczyć go czołgaj się. Oczywiście jeśli chcesz.
Jesli nie sprawwiło by ci to wielkiego kłopotu to prosze odezwij się na gg.
4439529
lub na e-maila. duska.96@gmail.com
anonim
 


Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 39 gości

paw prints