Jak pies z kotem?

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

Jak pies z kotem?

Postprzez Domi 14 paź 2008, o 14:50

Od trzech lat mam w domu kotkę - znajdę, płochliwą i "przerażoną życiem" :)
Teraz do naszego stada dołączyła dwmiesięczna suczka Ami, wesolutka i radosna iskierka.
Sunia chce się bawić z kotką, popiskuje i poszczekuje do niej zachęcająco, a kot jak to kot, zwiewa gdzie pierz rośnie, chowa się pod meble i nie chce wyjść przez cały dzień.
Ami (sunia) jest u nas od 4 dni, a kotka nadal dostaje zawału, jak ją widzi...
Martwię się, że tak już zostanie, i kociczka nie będzie przy psie ani wychodzić, ani jeść ani załatwiać się do kuwety...

Czy ktoś w Was miał podobną sytuację? Czy po jakimś czasie to się trochę unormuje? I nie mam tu an myśli wielkiej przyjaźni, ale tolerowanie się na tyle, żeby normalnie korzystać ze wspólnych pomieszczeń...

Bardzo proszę o jakieś rady :)
Domi
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Sissy 14 paź 2008, o 18:00

Kotka jest po prostu przerażona nową sytuacją-to normalne i zrozumiałe,od 3 lat miała do ,,samodzielnego" panowania cały dom,a teraz musi się dzielic ze zwariowanym szczeniakiem.

Daj im czas,4 dni to bardzo krótko.
Z pewnością po jakimś czasie się ,,dotrą",zrozumieją...
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez igaterefere 26 paź 2008, o 22:19

Nie martw się miałam bardzo podobną sytuacje mam dwa koty i sunię! Jeden z kotów przyzwyczajał się 2 tygodnie drugiemu zabrało to 3. Sytuacja się już unormowała. Zwierzaki śpią razem bawią się, "tulą do siebie" istna sielanka!

Pozdrawiam!
Iga
igaterefere
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 26 paź 2008, o 10:50

Postprzez leonberg 27 paź 2008, o 11:50

u nas Tygrys 2 tyg na dół nie schodził. siedział tylko na pietrze. w tym czasie rozeznał co i jak i dostosował sie do psa w domu. do dzisiaj nie zyczy sobie z nim bliskiego kontaktu ( a pies jak najbardziej ;) ) niemniej zostaja sami w domu i jakos wspołnie daja sobie rade. wiem ze nie ma potrzeby ingerowac w ich stosunki. sami ustala sobie czego chcca od siebie.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez zeberka161 27 paź 2008, o 17:53

zgadzam sie z tym :)

jak nie mialam jeszcze Taysonka mojego drugiego psa to przynioslam do domku kotka ktorego znalazlam byl taki malutki i kochany a wiedzialam ze moja sunia nie nawidzila wrecz kotow bo na ich widok dostawala bialej goraczki :roll: ale jak przynioslam kota do domu to bez problemu zachowywala sie spokojnie poprostu jej nie poznalam :)
i przyzwyczajenie sie do kota zajelo jej 2 dni bo na trzeci dzien musiala z nim zostac sama juz na 6 godzin i jak wrocilam to bylam nastawiona na najgorsze i na jakas demolke a tu wchodze do domu a oni razem spali na lozku :D

wiec mysle ze po jakims czasie tez sie do siebie przyzwyczaja twoje zwierzaki :)
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]


Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 18 gości

paw prints