Podsikuje...

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

Podsikuje...

Postprzez Sebastian_T 18 paź 2008, o 09:18

Witam,

10-miesięczny, no w sumie jeszcze szczeniak ;-) Generalnie nie ma z nim problemów, załatwia się na dworze itp., ale zdarza mu się podsikiwać w mieszkaniu - ma kilka "stałych" miejsc (róg kanapy, firanka, doniczka stojąca na podłodze, krzesło).
Wiem, że psy nie są złośliwe, ale tak to właśnie można odbierać - bo podsikuje, jak czegoś mu się zabroni, albo coś jest nie po jego myśli (np. po niezbyt lubianym myciu czy czesaniu, albo gdy nie pozwoli mu się wejść na kanapę i takie tam), taki "przejaw frustracji", mam wrażenie.

Psikamy te miejsca repellentami (już cała chałupa śmierdzi tymi środkami), ale nic nie pomaga - nie ma bata, co 2-3 dni zdarza mu się psiknąc na któreś z tych miejsc. Nie jest to kałuża sików (bo mu się np. bardzo chciało), tylko takie podlanie, oznaczenie miejsca.

Jak psa tego oduczyć...? (doskonale wie, że źle zrobił, bo wystarczy odpowiedni ton i pytanie "kto nasikał", a od razu jest "winna" mina i bieg na swoje miejsce lub pod łóżko)
Nie chcemy go fizycznie karać, bo to nie jest metoda, ale - właśnie, jaka jest metoda?
Czy może kastracja coś zmieni? (chęć oznaczania terenu).
Piesek jest rasowy, z metryką, ale nie zamierzamy go wystawiać...

Poradźcie, proszę (czytałem wiele tematów na tym forum o sikaniu, ale przeważnie dotyczyły one nauki sikania poza domem szczeniaka, nie znalazłem nic na temat podsikiwania przez dorastającego czy dorosłego psa)
Sebastian_T

www.blizniaki.net - zamiast fiskusowi, przekaż 1% bliźniakowi
Avatar użytkownika
Sebastian_T
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 8 mar 2008, o 06:20
Lokalizacja: Warszawa

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Cavalier 18 paź 2008, o 14:49

Kastracja zazwyczaj pomaga, ale nie zawsze.
Nie występuje takie zjawisko, jak "pies rasowy bez rodowodu". Przykro mi. RR.
Avatar użytkownika
Cavalier
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 225
Dołączył(a): 6 lip 2007, o 09:54
Lokalizacja: Halinów

Postprzez zeberka161 19 paź 2008, o 21:03

dajcie mu jeszcze czas on dopiero dorasta i mysle ze za jakis czas przestanie tak posikiwac. Moj Taysonek ma obecnie ok 5/6 mies.
i tez umie sie zalatwiac na podworku ale czasem wlasnie robi cos podobnego do twojego pieska ale teraz juz mu sie to coraz rzadziej zdaza i mysle ze oboje z tego wyrosna.
a kastracja nie zawsze pomaga.
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]


Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 18 gości

paw prints