Cicha woda

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

Cicha woda

Postprzez Brawura 18 paź 2008, o 19:25

Mam psa,samca, od okolo 3 miesiecy. Jest to przybłeda. Mimo krotkiego pobytu u mnie bardzo się przywiazal do mojego domu. Jest kochany, przyjazdy,wesoly. Mieszka w domu, nie pozwalam mu spac w łózku,wchodzic na fotele,kanape. Przez drzwi zawsze przechodze pierwsza, je po mnie, ma swoje poslanie. Wydaje się,że z hierarchia wszystko ok. Jednak dzisiaj, gdy przyszli do nas sasiedzi z malym 2-letnim dzieckiem, zachowal sie agrasywnie w stosunku do MNIE. Mianowicie, trzymalam go za obroze,gdyż dziecko coś tam jadlo i nie chcialam zeby pies niespodziewanie się poczęttował. W pewnym momencie pies gwaltownie odwrocil się i probowal mnie ugryzc i wyrwać się. Nie mam pojecia dlaczego...Jak powinnam na takie cos zareagować?Jak wykluczyć takie zachowanie?Prosze o pomoc :oops:
Brawura
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Spanielu$Koczka 19 paź 2008, o 11:38

Na pewno nie bać się i nie okazywać strachu. Najgorzej zrobisz, kiedy puścisz psa i się wystraszysz. Nie wiem, czy to dobra metoda, ale kiedy mój pies zachowywał się wobec mnie agresywnie i gryzł do krwi oczywiście warcząc. Łapałam za skórę na karku, kawałek odsuwałam i mówiłam bardzo zdecydowanym tonem "nie wolno", czyli wyszło na moje, dlatego że pies nie robił tego co chciał i mimo tego że miałam kilka razy pogryzione ręce, to nie okazałam, że mnie boli albo że się boje tylko, że mi nic tym nie zrobi. To pomogło teraz nie ma już agresji ze strony Koki w takich sytuacjach jakie wcześniej były. Może ktoś będzie miał inne propozycje, ale u mnie taka prymitywna i pomogła.. ;)
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Postprzez zeberka161 19 paź 2008, o 21:08

tak to jest dobra metoda bo suka jak ma mlode i ktores jest ze tak powiem niegrzeczne bierze i lapie je za skore na karku by szczeniaka przywolac do porzadku.

psa jako tako to nie boli ale w tym momecie on odbiera to tak ze to ty ustalasz tu reguly i ze ty jestes pania. wiec to powinno pomoc ale musisz byc konsekwetna i nie bac sie.
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]


Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 30 gości

paw prints