Moja sunia strasznie wyje!!! Pomocy!!!

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

Moja sunia strasznie wyje!!! Pomocy!!!

Postprzez igaterefere 26 paź 2008, o 11:05

Mam suczkę Lolę, sunia wyje gdy wychodzę z domu! jest to piesek znaleziony! Niezadowolona jest nawet wtedy, kiedy jeden z domowników wychodzi a reszta zostaje, wtedy chodzi i popiskuje! Koncerty potrafi dawać nawet godzinne! Próbowałam włączać jej radio, zostawiać zabawki smakołyki do gryzienia, ale ona tak czy tak robi swoje! Staram się ją zabierać wszędzie ze sobą ale są takie miejsca do których wziąć jej nie mogę, np.: do lekarza. Sąsiedzi są na mnie obrażeni, a ja już nie wiem co mam robić pomysły mi się skończyły! :( Błagam o pomoc!
Iga
igaterefere
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 26 paź 2008, o 10:50

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez XXL 26 paź 2008, o 17:35

Piesio boi się, że znowu zostanie sam proponuje porządnie go zmęczyć zanim wyjdziecie z domu. Być może wtedy uśnie ;-) Jeśli to nie pomoże można zastosować uspakajające feromony dla psów D. A. P więcej znajdziesz tutaj
http://animalia.pl/produkt,6856,163,D._ ... _48ml.html
XXL
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 76
Dołączył(a): 19 paź 2008, o 20:33

Postprzez igaterefere 27 paź 2008, o 21:02

Czy mogę prosić o jeszcze jakieś wskazówki!!! Jestem w desperacji! Bardzo proszę!
Iga
igaterefere
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 26 paź 2008, o 10:50

Postprzez zeberka161 27 paź 2008, o 21:59

zostaw pieska na kilka minut w pokoju jak bedzie grzeczny wejdz i go pochwal i daj przysmak.

mozesz tez nauczyc go komedy zostan. kazac mu usiasc czy tez sie polozyc oddalasz sie kilka krokow powtarzajac komende "zostan" jak piesek zostanie to dajesz smaczek i go chwalisz potem stopniowo jak juz to opanuje oddalasz sie coraz dalej i dalej i jak najdluzej zeby zostal w jednym miejscu i oczywiscie za kazdym razem go ladnie chwalisz i dajesz smaczek potem kazesz mu zostac i wychodzisz z pokoju na kilka sekund jak ladnie zostanie to go chwalisz :)

piska poprostu musisz nauczyc zostawania jest to meczoca praca ale skutkuje mozesz tez kupic mu pileczke do ktorej wrzuca sie przysmaki i pod twoja nieobecnosc piesek bedzie mial zajecie probujac te smaczki wyjac :D
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Postprzez Monia-Nero 12 gru 2008, o 12:38

a co zrobic jak psiak piszczy hmm bez powodu?? jest najedzony,wode ma,na spacerze wszytko zrobił a lezy i czasem i piszczy... milości mu nie brakuje bo mimo ze ma 8 miesiecy i do małych nie nalezy a to biore go na kolana a to glaskam.Wiec od tak sobie piszczy ??
żyj z całych sił i usmiechsj sie do ludzi...
Obrazek
Avatar użytkownika
Monia-Nero
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 81
Dołączył(a): 7 maja 2008, o 07:45
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Imię psa: Nero

Postprzez Chita 12 gru 2008, o 18:01

jak pies piszczy bez powoduto go ignoruj. jak sie zamknie to go poglaszcz itd.
byc moze znalazl sobie metode na to jak byc glaskanym

piszcze to mnie glaszcza
:wink:
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Postprzez Sissy 14 gru 2008, o 20:35

Chita napisał(a):jak sie zamknie to go poglasz


:shock:
Chyba chciałaś napisać:jak przestanie wyć?
Może piesek tęskni za tą jedną,jedyną osobą,która wychodzi?
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez Chita 15 gru 2008, o 12:57

wedlug mnie boi sei tego ze ta osoba go zostawi na zawsze i juz nie wroci. warto zaczac od zostawiania psiaka w innym pokoju i do dzwi wejsciowych dochodzic stopniowo. jesli trzeba wejsc do pomieszczenia w ktorym jest wyjacy z rozpaczy pies to ignorujemy go (nawet nie patrzyme na psiaka) zeby go nie nagradzac za wycie. wyjscie i wejscie do domu powinno wyhladac tak>>>my wchodzimy tak jagby psa nie bylo(zero kontaktu wzrokowego!!!) zeby sobie nie pomyslal JAK DLUGO ICH NIE BYLO, TO TAKIE SRASZNE.

bardzo pomagaja spacery tuz przed wyjsciem i po wyjsciu bo pies jest zmeczony. zawsze psiak powinien miec zabawke TYLKO na wasze wyjscia. gdy jestescie w domu to TEJ zabawki nie ma!!! pies bedzie mial jakies inne zajecie
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Postprzez sabpal 12 sty 2009, o 10:32

Pomóżcie!!Mój piesek jak widzi że wychodzę to zaczyna piszczeć,szczekać,wyć że sąsiedzi słyszą,daje jej piłeczkę z jedzonkiem,kość nawet się tym nie zainteresuje,przed moim wyjściem oczywiście ma spacer nie pomaga potrafi tak piskać nawet dwie godz.Ostatnio muszę ją zamykać w łazience bo straszne szkody robi,jak widzi ze jej zanoszę legowisko to już piszczy.Próbowałam w pokoju zostawiać ją na chwilę,nie pomaga chodzi za mną.Nie wiem już co mam robić ma 5 miesięcy,od miesiąca jest u nas.
sabpal
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 15 gru 2008, o 19:56
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Chita 12 sty 2009, o 12:03

moj psiak jk widzi ze ktos wychodzi to czeka w przedpokoju. wtedy mowi sie mu albo ZOSTAJESZ albo SMYCZ. proponuje nauczyc psa tak samo bo jest to bardzo wygodne. gdy chcesz wyjsc z psem to mowisz do psiaka SMYCZ i pies idzie na spacerek. gdy nie masz zamiaru brac psa na spacer(chcesz isc bez psa) mowisz ZOSTAJESZ. jezeli chcesz go tego nauczyc pamietaj ze ani razu nie moze byc tzw wyjatku. mowisz albo SMYCZ albo ZOSTAJESZ i nic innego. rzadnych zbednych reakcji
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Postprzez Gość 12 sty 2009, o 13:26

Spróbuje ale mojemu psiakowi jak mówię zostań nawet na chwilę w pokoju to czeka, ale za moment jest już w pokoju nie słucha poleceń.Będziemy próbować,nawet jak dzieci niema w domu a zostaje ze mną to chodzi i piska z tęsknoty. :(
Gość
 

Postprzez leonberg 12 sty 2009, o 16:33

problem stary jak zycie psa z człowiekiem.
wychodzac nawet nie patrz w jego kierunku, nie odzywaj sie, nie zwracaj na niego uwagi. nic mu nie dawaj! zero emocji. normalna sprawa.
wracajac nie witaj sie z nim, nie patrz na niego, nie odzywaj sie. zacznij go zauwazac dopiero gdy przestanie starac sie zwrócic twoja uwage. normalne zachowanie, nic sie nie stało. zacznij na poczatek zostawiac go na 10-15 min. by nie miec kłopotu z sasiadami :D
niestety po jednym tygodniu nie bedzie jeszcze efektu. potrzeba konsekwencji i uporu by naprawic błedy w wychowaniu.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58


Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 22 gości

paw prints