Pomocy!!

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

Pomocy!!

Postprzez Gość 18 lis 2008, o 19:57

Witam
Posiadam psa ze schroniska- Krecika, jest już ze mną od ponad pól roku. Jest on mieszańcem pinczera sredniego. Ma ok. 5 lat.
Okropnie sie zachowuje. Kiedy za coś go karce, krzycze na niego, kladzie się na ziemie i na mnie posikuje. Karce go wtedy jeszcze bardziej, ale to nie pomaga, ten pies jest nie do opanowania.
Druga sprawa: Kret nie umie zalatwiać się na dworzu. Ok. godziny temu przyszlam do domu, na dywanie lezala wieeelka koopa. Wlozylam mu nos w kał i porządnie skarcilam, ale to nic nie pomaga.
Kolejny klopot z tym psem jest taki, ze Kret ucieka mi na spacerach. Nie reaguje na komende "do mnie".Kiedy już go zlapie,karce go,ale on i tak mi ucieka nastepnym razem.
Kolejny problem jest taki,ze kiedy podejde do niego,on ucieka...a kiedy w koncu go zlapie,gryzie mnie...oczyscie go karce, ale to wciaz sie powtarza!
Bardzo prosze o wszelki rady...proszę o pomoc!
Gość
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Tęczova 18 lis 2008, o 20:05

Zastanów się co Ty robisz !
Zamiast cały czas karcić psa, może byś tak go chwaliła?
Chwal go gdy załatwi się na dworze, chwal gdy wykona komendę do mnie, chwal, chwal, chwal !! I absolutnie nie wkładaj mu nosa w kał ! Ty też kiedyś byłaś dzieckiem, też siusiałaś do pieluchy. Czy wtedy rodzice wkładali Ci twarz do pampersa?! Nie?!



P.S Nie mogę się rozpisać, tkwię w matmie. :?
Obrazek
Karolina i Daisy :)
Obrazek
-
Saba, o Tobie nigdy nie zapomnę.. [*]
Avatar użytkownika
Tęczova
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 15:47
Lokalizacja: się tutaj wzięłam? :)

Postprzez zeberka161 18 lis 2008, o 20:29

cooo ???
to ja sie nie dziwie ze on tak sie zachowuje jesli mnie by ktos karcil caly czas za cos czego ja nie rozumiem ze robie zle to tez bym nie poprawila swojego zachowania bo nie wiem jak ma wygladac te dobre zachowanie ...

teraz jedyne co ci pozostaje to odzyskac zaufanie w jego oczach.
i chwalic go za wszystko co zrobi dobrze !!!!!!!!!
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Postprzez igaterefere 19 lis 2008, o 13:29

Jestem w szoku piesek jest ze schroniska po przejściach a jego życie to same kary. Krecik widocznie bardzo się Ciebie boi skoro ucieka przed Tobą i siusia kiedy na niego krzyczysz!!! Poza tym co to za metoda z wycieraniem pyszczka psa w jego własne odchody! Miej serce, katujesz zwierzaka. odrobina miłości zabawy i wyrozumiałości z Twojej strony powinna psiakowi pomóc!!!!
Iga
igaterefere
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 26 paź 2008, o 10:50

Postprzez mArGoSiA 19 lis 2008, o 14:08

Jak czytam takie coś to mnie normalnie nosi :roll: jak można wziąć psa ze schroniska,który i tak już w swoim życiu wiele wycierpiał i jeszcze dokładać mu stresów? jeszcze nie wiedziałaś jak go tego oduczyć trzeba się było zapytać na jakimś forum,poczytać jakieś artykuły w necie etc. Trzymam kciuki za Wasze relacje.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Re: Pomocy!!

Postprzez Cavalier 19 lis 2008, o 16:16

Ten pies trafił z deszczu pod rynnę :shock:

Okropnie sie zachowuje. Kiedy za coś go karce, krzycze na niego, kladzie się na ziemie i na mnie posikuje. Karce go wtedy jeszcze bardziej, ale to nie pomaga, ten pies jest nie do opanowania.

Pies pokazuje Ci, że jest Tobie całkowiecie podporządkowany. Panicznie się boi. Jakby mówił: "Proszę, tylko mnie nie bij, nie rób mi nic złego, oszczędź mnie. Jestem tylko marnym robakiem, który w pełni akceptuje twoją wyższość i w niczym ci nie zagrażam". Karanie psa za takie zachowanie tylko je pogłębia.

Kolejny klopot z tym psem jest taki, ze Kret ucieka mi na spacerach. Nie reaguje na komende "do mnie".Kiedy już go zlapie,karce go,ale on i tak mi ucieka nastepnym razem.

Pies musi wiedzieć, że przyjście to Ciebie jest korzystniejsze od pójścia na przechadzkę.

Kret nie umie zalatwiać się na dworzu. Ok. godziny temu przyszlam do domu, na dywanie lezala wieeelka koopa. Wlozylam mu nos w kał i porządnie skarcilam, ale to nic nie pomaga.

Ten pies nie rozumie, dlaczego włożyłaś mu noś w kał, uwież mi.
Pies musi najpierw wiedzieć gdzie może załatwić swoje potrzeby.


Kolejny problem jest taki,ze kiedy podejde do niego,on ucieka...a kiedy w koncu go zlapie,gryzie mnie...oczyscie go karce, ale to wciaz sie powtarza!

Ucieka, bo się Ciebie panicznie boi. Gryzie ze strachu.

Nagradzaj, nagradzaj, nagradzaj! Nie karć!!! Ty tego psa maltertujesz, fizycznie i psychicznie, tak bardzo jest mi go żal...

Przeczytaj pierwszą lepszą ksiązkę o psach, jak najszybciej!
Nie występuje takie zjawisko, jak "pies rasowy bez rodowodu". Przykro mi. RR.
Avatar użytkownika
Cavalier
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 225
Dołączył(a): 6 lip 2007, o 09:54
Lokalizacja: Halinów

Postprzez dariak15 19 lis 2008, o 16:26

Przecież to jest pies ze schroniska :!: :!: Trzeba nad nim popracować i zdobyć jego zaufanie napewno ma jakieś smutne wspomnienia z przeszłości i myślał że teraz będzie mu lepiej razem z tobą a ty go karcisz i wtykasz nos w kał :? Nad żadnym psem nie można stosować przemocy i wciąż nim karcić :evil:
Obrazek
RASOWY=RODOWODOWY
Avatar użytkownika
dariak15
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 790
Dołączył(a): 8 lip 2008, o 20:16
Lokalizacja: nikąd ;)
Imię psa: Maja
Rasa psa: Maltańczyk

Postprzez pauli 8 gru 2008, o 00:30

chodzę sobie po forum i trafiam na tak durny wątek.
przecież to prowokacja - byle napisać milion postów jakie to niewłaściwe postępowanie z psem.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź


Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 25 gości

paw prints