Wszystkogryzący Cocker Spaniel

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

Wszystkogryzący Cocker Spaniel

Postprzez Mnich 30 lis 2008, o 19:56

Witam!
Mam 2-letniego Cocker Spaniela angielskiego. Gdy był szczeniakiem nie było z nim większych problemów - gryzł smycz, papcie, skarpetki czyli wszystko to co prawie każdy mały piesek. Każdy powtarzał "Z czasem sie oduczy." "Do roku i będzie spokojny", ale pies gryzł coraz więcej rzeczy. I mimo wielokrotnego powtarzania mu, komend "Nie wolno!", "Zostaw" pies dalej swoje. Problem zaczął się pogłębiać coraz bardziej i doszło do tego że 2 tygodnie temu pies wygryzł wielką dziurę w drugiej już pościeli. Pies kiedy widzi jakąkolwiek szmatę, czy to do zmywania naczyń, do wycierania podłogi, albo obojętnie jaką rzecz, którą zobaczy zabiera ją w pysk i gryzie. Od niedawna nawet pies nie pozwoli sobie zabrać danej rzeczy którą zabrał. Zaczyna warczeć i gryźć, niezależnie od tego czy jest w domu czy u kogoś.

Drugim problemem jest jego nieustanne szczekanie, chociaż chodzi na min. godzinne spacery, to nawet po takim spacerze ma siłę szczekać. Kiedy odwiedzają mnie goście to zupełnie pies dostaje szału - szczeka,skacze po tapczanach (gdy chce sie go zrzucić warczy i jest gotowy mnie ugryźć) i każdego nieustannie zaczepia. Syna gryzie po nogawkach u spodni.

Ostatnia sprawa to, to że gryzie nawet własne legowisko...

Naprawdę nie wiem co mam zrobić, gdyby nie moje dobre serce to już dawno każdy oddał by go do uśpienia, ale ja tego nie chce bo wierze że ktoś udzieli mi rady jak sobie z nim poradzić.

Serdecznie Pozdrawiam!
Mnich
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 30 lis 2008, o 19:12
Lokalizacja: Leszno

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez mArGoSiA 30 lis 2008, o 20:18

Moim zdaniem to są efekty nie nauczenia psa w "dzieciństwie" że tak nie wolno. Pies z takich rzeczy nie wyrasta. A może po prostu pies jest niewybiegany i dlatego rozrabia?

PS nie,nie każdy uśpiłby psa więc nie jesteś wyjątkiem. To do ciebie należy odpowiednie wychowanie psa.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez Tęczova 30 lis 2008, o 20:27

mArGoSiA napisał(a):PS nie,nie każdy uśpiłby psa więc nie jesteś wyjątkiem. To do ciebie należy odpowiednie wychowanie psa.



...a po drugie, żaden normalny weterynarz nie uśpił by psa z tak błahych powodów. Czy jest chory, cierpi, umiera? :roll:
Obrazek
Karolina i Daisy :)
Obrazek
-
Saba, o Tobie nigdy nie zapomnę.. [*]
Avatar użytkownika
Tęczova
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 15:47
Lokalizacja: się tutaj wzięłam? :)

Postprzez Mnich 30 lis 2008, o 20:34

Powtarzam tylko co mówią moi znajomi... Ale dobra może już odczepmy się od tego, lepiej niech ktoś powie czy ma na to jakąś radę.
Mnich
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 30 lis 2008, o 19:12
Lokalizacja: Leszno

Postprzez Tęczova 30 lis 2008, o 20:38

A czy dostaje zabawki, kości ( z zoologika ! ), twarde przedmioty do gryzienia?
Obrazek
Karolina i Daisy :)
Obrazek
-
Saba, o Tobie nigdy nie zapomnę.. [*]
Avatar użytkownika
Tęczova
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 15:47
Lokalizacja: się tutaj wzięłam? :)

Postprzez mArGoSiA 30 lis 2008, o 20:40

Ile dziennie pies ma ruchu? nie mówię o spacerowaniu na smyczy.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez Mnich 30 lis 2008, o 20:41

Ma piłkę piszczącą i kosteczkę. Ponadto kupowałem mu twarde kości do gryzienia, żeby miał sięczym zająć, ale później nie dało się obok niego przejść, bo warczał i pilnował...
Mnich
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 30 lis 2008, o 19:12
Lokalizacja: Leszno

Postprzez mArGoSiA 30 lis 2008, o 20:43

Naucz psa komendy "nie wolno"
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez Mnich 30 lis 2008, o 20:48

Codziennie wyjeżdżam z nim na pole i tan puszczam go wolno i biega ok. 40min po czym jest zmęczony, a w domu znów wariuje...

Co do komendy "nie wolno" to powtarzałem mu ją 1mln. razy...
Mnich
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 30 lis 2008, o 19:12
Lokalizacja: Leszno

Postprzez mArGoSiA 30 lis 2008, o 20:50

Ty myślisz,że ja powiesz mu nie wolno to on będzie wiedział o co chodzi? musisz psa jej nauczyć i egzekwować
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez zeberka161 30 lis 2008, o 22:26

ucz psa komend nie wolno ale musisz byc konsekwetny za kazda poprawnie wykonana komede go pochwal i daj przysmak.
baw sie z nim i podczas zabawy ucz go posluszenstwa. chwal go za dobre zachowania,
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Postprzez Chita 30 lis 2008, o 22:53

baw sie na tym polu patykiem i ucz psa MASZ i PUŚĆ. Skuma mniej wiecej o co hodzi. potem jak bedziesz chciał mu coś zabrać to powiesz PUŚĆ i psiak powinien puścić wtedy dostaje ogromną kość lub przysmak itd
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Postprzez Jolka 1 gru 2008, o 02:29

Moj pies juz teraz sie tak zachowuje jak to przedstawia ''mnich'.Ja twierdzilam,ze szczeniak to ma prawo do takich zachowan ---ale teraz to watpie w to.On ma 4 miesiace i teroryzuje mnie.MImo,ze byl uczony od malego zostawania w domu to gdy tylko widzi ze wychodze(a normalne,ze nie wszedzie moge go zabrac ze soba) to stoi przy mnie i szczeka i skacze itp..gryzie wszystko-tak jak to szczeniak,tylko co znaczy uczyc psa psa od malego?? co mam robic by nie gryzl albo by nie przyzwyczajal sie do tego?? nie pozwalam mu-rzecz oczywista ,ale czy on sobie cos z tego robi?? jasne ,ze nie.Ma w nosie moje ''nie wolno'' ''nie rusz'' itp. powiecie zle psa wychowalam..ale ja nie jestem kims w tym kierunku wyszkolonym.Nie pozwalam mu na duzo rzeczy.....a mam wrazenie ze za pare miesiecy mimo to zglosze sie z problemem taki jak ma''mnich''.
Jolka
 

Postprzez zeberka161 1 gru 2008, o 07:01

przedewszystkim musisz byc konsekwetna w wychowaniu!
jesli piesek cie gryzie to daj mu jakas zabawke i zainteresuj go to zabawka jak sie nia zacznie bawic daj mu przysmak.
a jak zacznie ciebie gryzc to stanowczym glosem powiedz "fe" albo "zostaw" i pokaz mu zabawke.
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Postprzez Mnich 1 gru 2008, o 08:53

Chita napisał(a):baw sie na tym polu patykiem i ucz psa MASZ i PUŚĆ. Skuma mniej wiecej o co hodzi. potem jak bedziesz chciał mu coś zabrać to powiesz PUŚĆ i psiak powinien puścić wtedy dostaje ogromną kość lub przysmak itd

Właśnie w tym problem, że jak mu rzucę patyk na polu, to owszem pobiegnie za nim, ale kiedy do niego dobiegnie zaczyna go gryźć, a gdy podchodzę żeby mu zabrać to ucieka w inne miejsce.
Mnich
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 30 lis 2008, o 19:12
Lokalizacja: Leszno

Następna strona

Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 18 gości

paw prints