Wszystkogryzący Cocker Spaniel

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Chita 1 gru 2008, o 11:56

mialam ten sa, problem z moim Basterkiem. wymyslilam wiec ze bede sie z nim przeciagac a nie zucac bo to nie jest zabawa dla tego typu psa. potem pies skuma ze zabawa z wlascicielem jest fajniejsza niz zabawa w pojedynke i bedzie latwiej z zucniem. mozesz tez probowac zmobilizowac psiaka do skakania
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez zeberka161 1 gru 2008, o 20:46

a mozesz tez kupic linke 10m i uczyc go na lince piesek bedzie mial sfobode a ty nie bedziesz sie martwic ze gdzies ucieknie :)

i jesli zucisz mu patyka czy zbawke to powiedz przynies i pokaz ze w rece masz smakolyk i jak ci odda to go dostanie :)
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Postprzez Chita 2 gru 2008, o 19:28

taki pomysł nie jest zły

jedyny problem to taki że taka linka strasznie się brudzi i plącze (koło drzew)
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Postprzez zeberka161 4 gru 2008, o 06:34

to niech idzie tam gdzie nie ma drzew np na łake.
i ja mam taka linke czarna wiec nawet jak sie wybrudzi to tego nie widac.
a po drugie nie chcodze z ta linka na jakies przyjecia czy cos tylko ide szkolic psa wiec co mi tam jak bedzie troszke ubrudzona a jak wracam to wrzucam smycz do miski z woda i jakims plynem do czyszczenia i ona sie tam moczy z godzinke pozniej tylko ja splukuje woda i jest znowu czysta :)

ale przynajmniej mam pewnosc ze piesek mi nie ucieknie :)
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Postprzez Chita 4 gru 2008, o 21:35

też jest to jakis sposob. ale gdybym ja miala takiego psa to sprawilabym mu smycz automatyczną. nie zwija sie, nie placze ze soba(tylko z drzewami), nie brudzi sie.
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Postprzez zeberka161 4 gru 2008, o 22:45

tak ale wtedy piesek czuje ze ma smycz bo linka automatyczna ma to do siebie ze sie zwija i piesek to czuje.
a tu chodzi o to by piesek nie czul smyczy. bo ja takiej utomatycznej tez uzuwam ale tylko na spacerach gdy wiem ze nie moge spuscic tam psa ;]
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Postprzez Chita 4 gru 2008, o 23:21

co racja to racja. ale i tak pies zawsze czuje jakis opor. fakt ze w przypadku linki mniejsz niz u smyczy automatycznej
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Postprzez zeberka161 5 gru 2008, o 10:06

no dokladnie ale ja z dowiadczenia wiem ze lepiej pieska sie uczy na zwyklej lince ;]
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Postprzez kłapouszkowy chrapcio 5 gru 2008, o 21:25

co do mnicha pogryziona posciel to nie koniec swiata, diego kiedys nam wiele rzeczy pogryzl : sciane swiezo po remoncie, buty za 500 zlotych swoj rodowod nawet zaczal podgryzac swoj materacyk teraz jesazcze gryzie, ale nie usypiam go i to nie dlatego bo mam "dobre serce" poprostu staram sie ten problem rozwiazac, jesli pies gryzl rzeczy podczas waszej nie obecnosci to mozna bybylo sprubowac z kagancem skurzanym, to moze nie zbyt fajny sposob jesli chodzi o psa, ale mi pomogl a teraz diego zostaje juz bez kaganca bo on dziala w wielu przypadkach tak ze pies czuje sie bezbronny, bezsilny nie wiem jak to okreslic ale w wielu przypadkach swija sie w klebek w jednym miejscu i od razu sie uspokaja i zasypia a gdy po miesiacy zostawia sie go bez pies albo uznaje ze nic w domu "nie zmajstruje" bo sie przyzwyczail do kaganca albo z przyzwyczajenia idzie spac czy cos w tym stylu.
a co do jolki to skoro pies ma dopiero 4 miesiace to nie mozesz powiedziec ze rzezcy ktore wczesniej z nim trenowalas nie skutkuja, pies czesto dana komende rozumie po miesiacu od jej cwiczen, a wlasnie teraz masz najwieksze okazje by go cos nauczyc bo to ten czas, w ktorym maly zaczyna lapac o co chodzi z komendami
Avatar użytkownika
kłapouszkowy chrapcio
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 72
Dołączył(a): 12 kwi 2008, o 19:29
Lokalizacja: Elbląg

Poprzednia strona

Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 28 gości

paw prints