prosze o pomoc

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez leonberg 9 sty 2009, o 20:09

ujme to tak: gdybys wiedziała co ma wspólnego kładzenie psa na boku to nie pytałabys dlaczgo zabiera rózne rzeczy. psiak podporzadkowany daje sie bez protestów połozyc, lezy spokojnie czekajac az go puscisz i nie próbuje podgryzac nawet jesli tobie sie wydaje ze to dla niej zabawa. nie ma to nic wspolnego z drapaniem czy lezeniem na pleckach lecz z wymuszeniem posłuszenstwa. psiaki ze skłonnoscia do dominacji lub zle prowadzone czesto chowaja rózne przedmioty lub zabieraja do swojego legowiska. to ich zdobycz. niestety nie widzac zachowania psa a twój opis niewiele mowi poniewaz nie opisujesz lecz go interpretujesz, moge sie mylic. co wiesz na temat niepozadanych zachowan u szczeniorów?
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez andzia20013 10 sty 2009, o 13:41

tak ma pan/niracje nie za duzo o szczeniaczkach wiem. miala2pieski ale bylam mala rodzice sie opiekowali.moja sunia jest spokojna kiedy sie ja bierze na bok ale po jakims czasie walczy bo chce wstac.ona ma charaktterek szczeka kiedy ja do niej mowie glosniejszym gosem jak cos zrobi zle tak jakby sie klucila ze mna.,ale jest raczej posluszna.
wracajac do mojego pytania poprzedniego nie wiem dlaczego ona bierze tyklo materialy i chce schowzc piszczac przy tym jak ubrania czy reczniki kuchenne.dlaczego nie chowa zabawek swoich.i naprzyklad tez leza nasze kapcie na podlodze to tylko sie awi nie chowa ich.?prosze mi cos wiecej powiedziec.my raczej nie mamy z nia problemow.
Avatar użytkownika
andzia20013
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 18
Dołączył(a): 7 gru 2008, o 17:35

Postprzez Chita 11 sty 2009, o 12:07

może twoja psinka poprostu interesuje się rzeczami które pachną tobą. zostawiasz ja na 8h i jest grzeczna. ok. pytanie co w tym czasie robi. może wtedy właśnie potrzebne jest jej coś co trochę Ciebie przypomina
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Postprzez andzia20013 12 sty 2009, o 13:00

moze pan/ni ma racje tez o tym myslelismy.kiedy ja zostawiamy ona wtedy sadze bawi sie . jest w kuchni i przedpokoju tylko .i reczniki sa u niej na kocyku schowane teskni napewno nie lubi byc sama.mam putanko :czy wie pan/ni cos na temat szkolenia pieskow kiedy mozna zaczac i ja najpierw.dziekuje za tamta odpowiedz.
Avatar użytkownika
andzia20013
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 18
Dołączył(a): 7 gru 2008, o 17:35

Postprzez leonberg 12 sty 2009, o 16:43

andzia20013 twój psiak ma juz 3 mc wiec najwyzszy czas na szkolenie psiaka :) bardzo ci sie chwali ze pytasz. musisz jeszcze tylko troszke poczytac. widziałem w mpiku ksiazke o tresurze metoda klikerowa z załączona płyta dvd. warto kupic i zagladac do niej i filmu.
http://www.empik.com/kliker-skuteczne-s ... ,2807108,p
tam znajdziesz podstawy. na poczatek wystarczy, duzo sie dowiesz i bedziesz wiedziała jak pracowac z psiakiem. nie wymaga to duzo czasu lecz systematycznosci i garstki karmy. daruj sobie ksiazki o ogólnym wychowaniu szczeniat. mało tam praktycznych informacji chyba ze takie ksiazki wypozyczysz i za tydzien oddasz.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez andzia20013 14 sty 2009, o 18:28

DZIEKUJE POSZUKAM W INTERNECIE MOZE KUPIE NIESTETY NIE KUPIE W EMPIKU ,GDYZ MIESZKAM W ANGLI.ALE POSTARAM SIE ZACZNE JA TAK ZA DWA TYGODNIE BO JESZCZE NIE SLUCH JAK MUWIE I POKAZUJE DAJ LAPKE TO NIE WIE O CO CHODZIBAWIC SIE CHCE ALE MAM JEDZONKO BY JEJ DAC JAK ZRROBI DOBRZE.MIA ROSNIE JAK NA DROZDZACH JEST DUZA MA5.5KG I JEST KOCHANA.DZIEKUJE PANU ZA ODPOWIEDZI DO USLYSZENIA
Avatar użytkownika
andzia20013
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 18
Dołączył(a): 7 gru 2008, o 17:35

Postprzez leonberg 14 sty 2009, o 20:18

na pewno znajdziesz w innych ksiegarniach wysyłkowych. na szkolenie nie czekaj. poszukaj w necie. jest wiele poradników na temat ułozenia psiaków. kazdy dzien jest wazny.
miłej zabawy z psiakiem
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez andzia20013 19 mar 2009, o 11:37

moja MIA ma juz 5miesiecy ale sie nie zabardzo slucha idac na spacer wacha wszystko jak to beagel ale sie nie slucha jak widzi psa innego to wpada w taki amok i nie slyszy jak sie ja wola.ona leci do niego i chce sie bawic.nie syszy nas w ogole nie reaguje.bylismy na szkoleniu ale tylko jedna lekcje przestalismy chodzic poniewasz moj piesek ma chore lapki nie chodzi dobrze.chodzi jak baletnica tak juz sie urodzila.i chcemy ja sami uczyc gdyz tam ludzie patrza sie na nia bo jest chora.moze ktos by mi dal jakies rady jak mozna nauczyc pieska by przychodzil na zawolanie.itd.dziekuje z gory
Avatar użytkownika
andzia20013
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 18
Dołączył(a): 7 gru 2008, o 17:35

Postprzez Paulinka... 19 mar 2009, o 15:06

Bleka też się czasem wyrywa do psów. To u szczeniaka normalne.
Paulinka...
 

Postprzez zeberka161 21 mar 2009, o 10:28

owszem szczeniaka mozesz nauczyc komedy wracania ale pamietaj to tylko szczeniak ktory kocha zabawe i szalenstwa i zawsze nawet najbardziej posluszny szczeniak moze uciec za innym psem lub kotem.

wiem co ja mam z moja 6 mies spanielka umie ona wszystkie podstawowe komedy przez miasto moge isc z nia bez smyczy jak zobaczy psa komeda do mnie i sie wruci ale mialam juz taka sytuacje gdzie zobaczyla znajomego psa i zadna komeda nie pomogla dopiero jak juz sie z nim przywitala to sie wrucila do mnie. :twisted:

to jest jeszcze szczeniak :roll:


wiec musisz z nim duzo cwiczyc przywolania na smyczy w domu wszedzie gdzie sie tylko da
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Postprzez Chita 22 mar 2009, o 10:47

u Ciebie pieskowi ma byc najciekawiej!!! to szczeniak. biegnie tam gdzie jest fajnie. wiec u Ciebie musi byc fajnie i po sprawie
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Postprzez andzia20013 22 mar 2009, o 16:29

moze jakis pomysl ktos by mi podpowiedziaj jak mam ja tego nauczyc on jest bardzo madra ale ciezko ja wolac jak nie reaguje.pokazac palcem,reka?prze[raszam ze tak glupio pytam ale ktos moze wie.mialam pieski ,ale bylam mala i rodzice uczyli psieski.
Avatar użytkownika
andzia20013
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 18
Dołączył(a): 7 gru 2008, o 17:35

Postprzez Chita 23 mar 2009, o 18:29

1 psinka codziennie MUSI miec swoj czas. kiedy moze miec Ciebie tylko dla siebie. maja to byc szalone zabawy i ciekawe(dla psa przede wszystkim) cwiczenia. wtedy sunka skuma ,ze u Ciebie jest fajnie
2 oprocz tego nie da sie zrobic tak z dnia na dzien zeby sunia chodzila caly czas przy nas. to jeszcze szczeniak i (zaden pies zreszta taki nie bedzie) nie bedzie chodzil jak maszyna. mozesz jednak uatrakcyjnic siebie smakolykami i jak zobaczysz psa w poblizu to dac suni smakolyk(kacasz, sunia podchodzi a ty ja zapinasz na smycz i dajesz smaczka). oczywiscie do kazdego psa jesli to tylko mozliwe podchodzisz ze sunka.

pies ktory bawi sie z innymi psami sporadycznie(wie jakie to fajne) zawsze bedzie reagowac w stylu OJEJU ,MUSZE TAM BIEC... reaguje tak dlatego ,ze zabawa z innymi psami jest bardzo zadka i dlatego az taka fajna.

pies ktory bawi sie z innymi psami czesto nie bedzie sie tak strasznie ekscytowal na ich widok bo bedzie to dla niego norma
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Poprzednia strona

Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 31 gości

paw prints
cron