Żadka kupa i problem z wychodzeniem...

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

Żadka kupa i problem z wychodzeniem...

Postprzez Domino 30 gru 2008, o 15:46

Mam pytanko mam szczeniaka 3miesięcznego labradora gdy z nią wychodze na dwór to usiądzie w jednym miejscu i piszczy... Nie wiem co robić ciągnę ją i ciągnę a ona nic... I jeszcze jedno mam pytanie ona strasznie robi żadko.. :(
Domino
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez leonberg 30 gru 2008, o 18:57

nie ciagnac, odejsc. psiak podaza za przywódca stada. nie ogladaj sie. oczywiscie mozna to zrobic tylko w miejscu bezpiecznym dla naszego psiaka i dobrze by ktos obserwował jego zachowanie lecz pozostał niewidoczny, ew interweniował. jesli zostanie i oleje twoje odejscie poszukaj złobka dla psów lub nawet szkolenia. musisz sporo sie nauczyc by byc autorytem dla własnego psiaka.
co do luznych kupek, powodów moze byc wiele. wskazany kontakt z wetem. koniecznie! nie pytaj o to na forach, kazda z rad moze byc zła a 3 mc to psie dziecko.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Domino 30 gru 2008, o 21:57

Tak tylko jak się tego nauczyć... :)
Domino
 

Postprzez Chita 31 gru 2008, o 15:56

1 konsekwencja
2 pies to twój poddany wiec to on ma isc za toba! jak np nie chce isc to ty ochodzisz , kucasz i pokazujac smakołyk wolasz ja ZACHĘCAJĄCO.
3 Odnosienie się do psa jak do najlepszego kumpla, z szacunkiem, BEZ KRZYKU i BEZ AGRESYWNEGO ZACHOWANIA
4 prawdziwy przywódca nie uzywa sily fizycznej tylko sily psychicznej!
5 jasno okreslone (raz na zawsze) zasady
6 oznaka slabosci to robienie tzw. wyjątkow , krzyk , uzycie w stosunku do psa sily fizycznej , tzw odpuszczanie , zchodzenie psu z drogi
7 szanuj psa
8 kochaj psa
9 badz nie ugiety!
10 organizuj psiakowi wsppolne z toba zajecia. np aportowanie

odnosnie luznej kupki radze sie udac do weta(tak ja wyzej napisali inni)
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Postprzez Sissy 31 gru 2008, o 16:11

Chita napisał(a):1 konsekwencja
pies to twój poddany


Pies to przede wszystkim przyjaciel-w żadnym przypadku i wypadku poddany.
Co do owej luźnej kupki-rzeczywiście wizyta u weta konieczna-trudno zresztą oceniać na odległość. Może szczeniak jest zarobaczony? Czy ona trze pośladkami po dywanie/podłożu?
Luźna kupa może być po mleku, bułce, pasztecie podrobach, puszcze (bo to głównie podroby i bliżej niezidentyfikowane składniki ale głównie gluten) makaronie, pasztetowej i pasztecie . Wszystkie te produkty są rozluźniające. Czy jadła coś takiego w jakiś dużych ilościach?
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez Chita 31 gru 2008, o 16:17

chodziło mi o to żeby nie wywyzszac praw psa
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Postprzez Domino 31 gru 2008, o 23:02

Wziołem szczeniaka ze schroniska... Mam ją od 4dni. Daje jej tylko suchą karmę oraz ryż z kurczakiem i marchewką ale to je bardzo mało... Była odrobaczona! A jeśli chodzi o spacery to ona jest jeszcze troche zestraszona i nie reaguje na żadne smakołyki... Jak usiądzie tak siedzi. Ale w drodze powrotnej do domu idzie normalnie.
Domino
 

Postprzez Domino 31 gru 2008, o 23:05

A w domu także siedzi cały czas praktycznie na swoim miejscu. Na początku uciekała za wersalkę jak się do niej podchodziło teraz już nie ucieka...
Domino
 

Postprzez Chita 1 sty 2009, o 00:40

no to jakis postep jest. Sprobuj sie z nia zaprzyjaznic. baw sie z nia w domu(z twoich wypowiedzi wywnioskowalam ze teraz na dworze nie da rady)jakas zabawka. za pomoca tej zabawki bedziesz ja mogl potem wyprowadzic na dwor. nigdy nie mow do niej wspolczujacym glosem bo to tylko pogarsza sytuacje. pies wtedy mysli ze naprawde ma sie bac i stresowac.

jezeli z powrotem do domu nie ma problemu to idz na spacer niosac ja chwilke na rekach. jak juz bedziesz pare kroczkow od domu to ja postaw na ziemii. potem mozesz np. udawac ze wracasz i zaczac sie z nia bawic. w trakci tej zabawy odchodzicie od domu. psiak nawet nie zauwazy ze sie przemiescil nie w tym kierunku co chcial.

musisz suczce udowodnic to ze jest super dzielna itd.(oczywiscie w jej mniemaniu) kiedy wychodzi na dwor.
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Postprzez Sissy 1 sty 2009, o 13:16

Ja bym na razie wstrzymała jakiekolwiek szkolenie. Suńka musi nabrać zaufania do ciebie. Wróciła ze schroniska,nikt tam jej nie przytulał,zbytnio nie dbał. To jakby szok termiczny,aczkolwiek w tym przypadku nie dotyczący temperatur tylko zmiany sposoby życia.Ona jest przestraszona tą całą sytuacją. Podejrzewam że luźna kupka to taki objaw jest strachu. Zobaczysz,powoli zdobędziesz jej zaufanie,a wtedy wszystko będzie łatwiejsze.
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez leonberg 1 sty 2009, o 14:25

pies ze schronu to zupełnie inny problem. daj mu troszke czasu na zaaklimatyzowanie sie. musisz poczytac troszke o strachu. w twoim przypadku musisz pracowac nad osmieleniem psa. starch rodzi najgorsza z mozliwych agresje. rady sa ogólne i tylko takioe moga byc nie widzac zachowania psiaka.
nie krzycz, nie zmuszaj, zachecaj. kup smakołyki dla psów. malutkie i duzo. w sklepach dla zwierzat jest ich duzy wybór. nagradzaj psiaka czesto. niech kontakt z toba kojarzy sie dobrze, smakowicie.
z zostawianiem musisz na razie poczekac. musisz wybrac inna metode.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Domino 1 sty 2009, o 19:56

Dziękuje za rady. Ale mam jeszze jedno pytanko co mozna dać psu do jedzenia aby stwardnić kupke??
Domino
 


Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 21 gości

paw prints