miejsce zalatwiania swoich spraw..

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

miejsce zalatwiania swoich spraw..

Postprzez kłapouszkowy chrapcio 16 sty 2009, o 16:52

Diego ( 2 lata) biega po dosc duzym ogrodzie, gdzie zalatwia swoje sprawy. Niestety zawsze na srodku trawy, a chcialabym zeby gdzies bardziej w koncie... czy mozna nauczyc psa by zalatwial swoje sporawy w innym miejscu?? jesli tak to jak??
z gory dziekuje
Avatar użytkownika
kłapouszkowy chrapcio
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 72
Dołączył(a): 12 kwi 2008, o 19:29
Lokalizacja: Elbląg

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez mArGoSiA 16 sty 2009, o 17:34

Wyprowadzaj psa na spacery i niech się tam załatwia. Duży ogród nie załatwia spacerów. A jak idzie Ci szkolenie psa?
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez Gość 16 sty 2009, o 20:25

jesli chodzi o szkolenie to robimy postepy, jak pukne w okno to przychodzi do domu, jesli nie jest z drugiej strony domu a chodze z nim na spacer w likendy bo podzcas tzgodnia nie mam czasu bo wracam ze szkolz srednnio o 5 a potem jeszcze lekcje i nauka... i te spacery mu wystarcza bo biega przez dlugi czas luzem a wiadomo ze w tygodniu to gdfzies sie musi zalatwiac.. a na komende na spacerze wzdluz szosy nie zrobi, bo gdy juz prawie ma sie zalatwic to nagle gdzies usluyszy psa i mu sie juz nie chce
Gość
 

Postprzez mwijatak 16 sty 2009, o 20:35

Anonymous napisał(a):jesli chodzi o szkolenie to robimy postepy, jak pukne w okno to przychodzi do domu, jesli nie jest z drugiej strony domu a chodze z nim na spacer w likendy bo podzcas tzgodnia nie mam czasu bo wracam ze szkolz srednnio o 5 a potem jeszcze lekcje i nauka... i te spacery mu wystarcza bo biega przez dlugi czas luzem a wiadomo ze w tygodniu to gdfzies sie musi zalatwiac.. a na komende na spacerze wzdluz szosy nie zrobi, bo gdy juz prawie ma sie zalatwic to nagle gdzies usluyszy psa i mu sie juz nie chce


ciekawe czy Tobie też by wystarczyło poruszanie się tylko po mieszkaniu przez 5 dni a w weekendy wychodzić na dwór.

To żadne tłumaczenie :!: Rodziców masz :?: Przecież jesteś niepełnoletnia, więc ktoś nad Tobą i psem sprawuje opiekę. Nie wiedzieli godząc się na psa, że on potrzebuje SPACERÓW a nie łażenia po ogródku :?: Na ogródek to sobie krasnala trzeba było kupić.
Pracuję 8 godzin dziennie, codziennie plus dojazdy czyli razem jakieś 10 godzin nie ma mnie w domu i moje psy mają 3 razy dziennie spacer :idea: I nie jest to 15 minut dookoła bloku..
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mArGoSiA 16 sty 2009, o 21:18

W 100% popieram mwijatak. A poza tym pies to nie kot,że chodzi w jedno miejsce 8)
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez leonberg 18 sty 2009, o 00:23

nauczenie psiaka by załatwiał sie w jednym miejscu na ogrodzie jest bardzo praktyczne. niestety, trzeba było pomyslec o tym przed 2 laty gdy przywiezliscie do domu szczeniorka. nie rózni sie to w niczym od uczenia psa załatwiania sie poza domem. podejrzewam ze poszliscie na łatwizne i zostawiliscie psiaka na ogrodzie i nikt go nie pilnował kiedy i gdzie psiak sie załatwia. jest jeszcze jedna rzecz o ktorej nie pomyslałes, pies nie bedzie załatwiał sie tam gdzie jest brudno wiec jesli nawet wybudujesz toalete dla psa, przez nastepne miesiace bedziesz pilnował i uczył go by załatwiał sie w jednym miejscu to i tak bedziesz musiał sprzatac max co 2-3 dni :lol:
jesli nie wyprowadzasz psiaka poza ogród to nie ma lekko :lol:
juz łatwiej wychodzic z psem 2-3 razy dziennie na spacery poza teren by dac mu mozliwosc zrobic to i owo poza ogrodem :lol:
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez tomektabek 24 lut 2009, o 00:12

Przenieś jego obecne odchody w miejsce gdzie preferujesz żeby się załatwiał i zawsze kiedy go wyprowadzasz prowadź go w nowe miejsce i chwal jak się tam załatwi. Psy zawsze załatwiają się w jednym miejscu - tam gdzie czują swoje własne odchody.
Tresura Psów - Mój Blog O Tresurze Psów

Tresura Psa "Posłuszny Pies"

Wychowanie Psa
tomektabek
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 23 lut 2009, o 03:10

Postprzez zeberka161 25 lut 2009, o 08:25

no i z tym bym sie w 100 % nie zgodzila bo moja sunia np. nie zalatwi sie drugi raz w tym samym miejscu nie wiem czemu ale za kazdym razem idzie gdzies indziej wiec to nie jest do konca tak jak powiedziales
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Postprzez leonberg 25 lut 2009, o 13:05

mysle ze Panu Tomkowi pomyliło sie z odchodami innego psiaka. zapach obcych odchodów nasza psina bedzie chciała zamaskowac swoim zapachem i załatwi sie w tym samym miejscu. psiaki to czyste zwierzaki. nie sr...... gdy jest brudno. jesli urzadazamy psia toalete na ogrodzie to musimy ja codziennie sprzatac bo psina pójdzie gdzie indziej.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez DonKamillo 25 lut 2009, o 18:41

A moj pies wlasnie zalatwia sie zawsze w tym samym miejscu...juz pare razy poszlam z nim inna droga niz zwykle to bedzie szedl,wachal,szukal ale zalatwi sie dopiero jak dojdziemy do jego stalego miejsca.Jestem ciekawa czy gdybym z nim tam nie poszla to czy w ogole by sie zalatwil...pewnie tak,ale po dobrej godzinie poszukiwan odpowiedniego miejsca.On dziwnie zachowuje sie w miejscu gdzie czuje inne psy...obwachuje tylko i moglby wachac i wachac,zapomina calkiem by sie zalatwic.
DonKamillo
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 36
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 16:56

Postprzez Chita 26 lut 2009, o 15:04

moj Baster zawsze zalatwia sie w pionie. na muze , drzewie, krzakach. dlatego jesli chce zeby sie pies zalatwil ide wlasnie kolo krzakow
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Postprzez dariak15 27 lut 2009, o 21:41

Chita napisał(a):moj Baster zawsze zalatwia sie w pionie. na muze , drzewie, krzakach. dlatego jesli chce zeby sie pies zalatwil ide wlasnie kolo krzakow

Tu nie chodziu o siusianie tylko tą większą sprawe :wink:
Obrazek
RASOWY=RODOWODOWY
Avatar użytkownika
dariak15
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 790
Dołączył(a): 8 lip 2008, o 20:16
Lokalizacja: nikąd ;)
Imię psa: Maja
Rasa psa: Maltańczyk

Postprzez Chita 28 lut 2009, o 08:52

wlasnie o tym pisze. nie wiem jak sie tego nauczyl ale wazne ze umie
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29


Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 26 gości

paw prints