agresywna suczka podczas cieczki

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

agresywna suczka podczas cieczki

Postprzez Olgas 22 sty 2009, o 08:50

Mam 1,5 roczną suczkę. W tej chwili ma swoją 2 cieczkę. Podczas pierwszej cieczki zachowywała się normalnie, była spokojna wobec psów. Teraz nie wiem co się z nią stało :( przedwczoraj zagryzła biednego kundelka mimo że wcześniej bawiła się z nim w najlepsze... dziś sytuacja się powtórzyła :( gdybym w porę nie wybiegła na pole psiak by dawno nie żył... nie mogę się z tym pogodzić !! ona nigdy się tak nie zachowywała !! nie mam pojęcia co z tej sytuacji zrobić, ale nie pozwolę żeby skrzywdziła więcej psów!! Czy uważacie że tabletki uspokajające rozwiążą sytuację ?? i czy to tylko podczas tej cieczki stała się taka ?? Bardzo proszę o pomoc !
Olgas
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez leonberg 22 sty 2009, o 13:09

musisz poczytac troszke o cieczce. takie zachowanie czasem sie zdarza i jest wynikiem hormonów. dla psów miłosc wyglada inaczej niz dla ludzi.
wypuszczajac suczke z ciczka postapiłas bardzo nierozsadnie. takie postepowanie jest niedopuszczalne.
jesli nie jest to psiak o duzych osiagnieciach wystawowych to bardzo powaznie zastanów sie nad sterylizacja suczki.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez @ Tuśka @ 22 sty 2009, o 15:42

leonberg napisał(a):musisz poczytac troszke o cieczce. takie zachowanie czasem sie zdarza i jest wynikiem hormonów. dla psów miłosc wyglada inaczej niz dla ludzi.
wypuszczajac suczke z ciczka postapiłas bardzo nierozsadnie. takie postepowanie jest niedopuszczalne.
jesli nie jest to psiak o duzych osiagnieciach wystawowych to bardzo powaznie zastanów sie nad sterylizacja suczki.


Dokładnie... Ja o tym samym pomyślałam... O sterylce ... Ale też nierozsądnym jest puszczać sunię samopas jak ta ma cieczkę...

Kumpela mojej przyjaciółki, miała sunię cockera... Gdy miała cieczkę, uciekła jej(nie wiem jak, nie znam dziewczyny) i wpadła pod auto... To przez hormony... Była podobno pobudzona i niespokojna... Smutne... :cry:
Avatar użytkownika
@ Tuśka @
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 672
Dołączył(a): 11 lip 2008, o 22:07
Imię psa: Misiu
Rasa psa: Polski Owczarek Podhalański

Postprzez Olgas 22 sty 2009, o 17:34

Ja nie wypuszczałam suczki, ale te psy przychodziły do mnie na podwórko ... staram się ją trzymać w piwnicy przez ten czas ale przecież musi też troche pogonić na polu! co do sterylizacji rozmawiałam dziś z weterynarzem i powiedział mi że jeżeli chodzi o psy to kastracja jest skuteczna i je uspakaja, natomiast suki mogą być jeszcze bardziej agresywne !
Olgas
 

Postprzez mwijatak 22 sty 2009, o 18:49

Olgas napisał(a):Ja nie wypuszczałam suczki, ale te psy przychodziły do mnie na podwórko ... staram się ją trzymać w piwnicy przez ten czas ale przecież musi też troche pogonić na polu! co do sterylizacji rozmawiałam dziś z weterynarzem i powiedział mi że jeżeli chodzi o psy to kastracja jest skuteczna i je uspakaja, natomiast suki mogą być jeszcze bardziej agresywne !


Po pierwsze - jak możesz psa zamykać w piwnicy,

Po drugie - jak możesz puszczać samego psa na spacer,

Po trzecie - zmień weterynarza, bo głupoty Ci opowiada.

Pies to nie przedmiot, który można zamknąć w piwnicy, kiedy coś nam przeszkadza. Zacznij trenować z suką. Szkolić ją, bo wychodzi na to, że sama jesteś sobie winna za zachowanie swojego psa. Poza tym gdzie masz wyobraźnię puszczając psa samopas :?: :evil:

Już nawet nie mówię o cieczce...
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez @ Tuśka @ 22 sty 2009, o 19:09

mwijatak napisał(a):
Po pierwsze - jak możesz psa zamykać w piwnicy,

Po drugie - jak możesz puszczać samego psa na spacer,

Po trzecie - zmień weterynarza, bo głupoty Ci opowiada.

Pies to nie przedmiot, który można zamknąć w piwnicy, kiedy coś nam przeszkadza. Zacznij trenować z suką. Szkolić ją, bo wychodzi na to, że sama jesteś sobie winna za zachowanie swojego psa. Poza tym gdzie masz wyobraźnię puszczając psa samopas :?: :evil:

Już nawet nie mówię o cieczce...


Zgadzam się... Dlaczego zamykasz ją w piwnicy... To jest nie fair w stosunku do psinki... Sterylizacja zapobiega wielu schorzeniom u psów... A jak ją puszczasz samopas to skąd masz pewność, że nie zaszła w ciąże, nie masz pewności... Nie lubię nikogo jechać, ale takie zachowanie jest nieodpowiedzialne... :(
Obrazek
Avatar użytkownika
@ Tuśka @
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 672
Dołączył(a): 11 lip 2008, o 22:07
Imię psa: Misiu
Rasa psa: Polski Owczarek Podhalański

Postprzez leonberg 22 sty 2009, o 20:25

suczki sterylizuje sie nie by zapanowac nad ich charakterem lecz by nie stresowac sie 2-3 razy do roku psami z całej okolicy siedzacymi na podwórku, by nie zamykac jej w piwnicy oraz by nie powiekszac stada niechcianych szczeniaków. dodatkowo u suczek zmniejsza sie ryzyko niektorych chorób wiec stasystycznie suczka ma szanse na dłuzsze i zdrowsze zycie.
moze wet nie jest zły tylko pytanie zostało zadane zle. jesli zapytałas czy suczka bedzie mniej agresywna po sterylce to wet odpowiedział zgodnie z prawda ze psy sa spokojniejsze a suczki nie.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Olgas 26 sty 2009, o 09:58

zamykam psa w piwnicy bo sama się tam pcha, był okres sporego mrozu i wtedy przyzwyczaiła się przy każdej okazji wskakiwać tam, nie trzymam jej tam z przymusu ani z wygody!! jest jej tam ciepło i jakby sama nie chciała wcale bym jej tam nie trzymała! i KOLEJNY raz powtarzam że ona nigdzie sama nie wychodzi!! chyba że puszczanie psa na własne podwórko to zbrodnia!!
Olgas
 

Postprzez mwijatak 26 sty 2009, o 12:57

Olgas napisał(a):zamykam psa w piwnicy bo sama się tam pcha, był okres sporego mrozu i wtedy przyzwyczaiła się przy każdej okazji wskakiwać tam, nie trzymam jej tam z przymusu ani z wygody!! jest jej tam ciepło i jakby sama nie chciała wcale bym jej tam nie trzymała! i KOLEJNY raz powtarzam że ona nigdzie sama nie wychodzi!! chyba że puszczanie psa na własne podwórko to zbrodnia!!


Puszczanie psa z cieczką samopas na podwórko to nie zbrodnia a tylko dowód gigantycznej głupoty.
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez leonberg 26 sty 2009, o 15:23

Olgas nie irytuj sie, jest wiele mitów ktore kraza po społeczenstwie. forumowicze chca dobrze, łatwo o nieporozumienia. z tego co napisałas, sterylizacja suczki bedzie rozwiazaniem problemów ktore masz i nie jest czyms starsznym.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez perro 15 kwi 2009, o 19:27

z cieczkami był i będzie problem. Złotej metody jak na razie nikt nie wymyslił.
Są zwolennicy sterylizacji i zwolennicy przeczekania cieczki. przyznam, że te 2 x po 3 tyg w roku są nieco upiorne. Ale jeśli się na tym nie skupiać nadto to można to spokojnie przetrwać. Plamy i majtki ok, ale te humory potrafią byc trudne, zwłaszcza jeśli utrzymują się dłuższy czas po cieczce.
Sterylizacja to wygoda dla właściciela, a nie psa.
a weterynarz potrafi bardzo ładnie opowiadać nie tylko na temat sterylizacji.
perro
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8 maja 2008, o 09:07


Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 31 gości

paw prints