Socjalizacja

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

Socjalizacja

Postprzez Psiarka 22 sty 2009, o 16:37

Szczeniaki łażą po dworze jako tako, facet i mała dziewczynka sobie radzą, ale jest problem ze średnią dziewczynką. Boi się być poza budą. Starałam się stopniowo przyzwyczajać, ale ona bardzo się boi. Moje pytanie: jak ją ośmielić, przekonać? Do końca życia nie będzie siedziała w budzie.

Aha, i proszę o konkrety.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Psiarka
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1976
Dołączył(a): 10 sie 2005, o 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Sissy 22 sty 2009, o 18:34

W miotach zdarzają się odważniejsze szczeniaki,więc nieśmiałe też ;). Twoja suniulka jest wrażlia,nie chce się pobrudzić,mieć kontakt z czymś,co w jej mniemaniu ,,przywłaszczają'' sobie inne psy.
Baw się z niuńką i zrób,żeby tak niby przez Twoją nieuwagę mała wyszła :). Np. W zabawie-tarmoszenie czegoś,ogólna zabawa-przeturlanie się z budy i dalsza zabawa. Żeby mała nie spostrzegła od razu,że nie jest w budzie :).
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez zeberka161 22 sty 2009, o 23:37

mozesz ja zachecic smakolykiem jakims albo zabawka :)
wez Ipi i dwojke pozostalych maluchow przed bude i ja tam daj obok nich moze z cala rodzinka bedzie czula sie bezpieczniej.
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Postprzez Chita 23 sty 2009, o 19:16

szczeniak jeszcze nie wie co jest fajne a co nie. trzeba mu pokazać. wiem ze to troche głópio ale chyba musisz pokaazać psince jak to fajnie jest na dwoze. baw sie tak aby mała widziała z resztą a potem zachęc psinkę do zabawy. potem tak jak już ktoś wyrzej opisał wydostaniesz ją z budy. Możesz też sprubować karmić poza budą. oczywiście z tym ostatnim pomoim pomysłem byłabym ostrożna bo jesli strach bedzie silniejszy psina sie zaglodzi!!!

mozna tez zawsze rzucic psinke na gleboka wode czyli wyjac z budy i dac do rodzenstwa. potem bawic sie itd. minusem tej metody moze byc czasami (ale rzadko bo trzeba psiatku pokazac jak to jest fajnie poza buda i dzieje sie to tylko gdy nam sie to nie uda) jeszcze wiekrzy strach.

Rozwiązanie Twojego problemu z ortografią znajdziesz w
słowniku
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29


Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 26 gości

paw prints