Dominujący Lablador

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

Dominujący Lablador

Postprzez Korcia 25 sie 2006, o 11:07

Cześć! Moją sąsiadka ma Labladora.Saba-tak się wabi bardzo gryzie i skacze.Nie można nawet na podwórko wejść.Prosiła mnie o pomoc i postanowiłam napisa .Pomóżcie mojej koleżance.
Avatar użytkownika
Korcia
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 361
Dołączył(a): 15 sie 2006, o 14:25
Lokalizacja: Kleszczów

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Basia_sz 25 sie 2006, o 12:14

Korcia, a w jakim wieku jest ten Labrador?
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez bery-m 25 sie 2006, o 12:28

Spotykam sie z agresją labradora drugi raz. Na spacerze w parku zobaczylam Panią z czarnym labkiem ,ktora trzymala go na smyczy mimo ,że wokoło ganiały psy w różnym wieku i chociaż czasami powarkiwawały na siebie to raczej była to forma zabawy.Labek rzucal sie na kazdego i warczal wcale nie zabawowo.Miał też kaganiec (pierwszy raz widzialam u nas) z zaczepem kontrolującym psi łeb. Pani powiedziala,że jest dosyć agresywny. Czyżby coś w genach?
Przeciez to psy uważane za najbardziej towarzyskie, przewodnicy niewidomych a tu znowu o suni . Tamten labek miał ok dwoch lat
Avatar użytkownika
bery-m
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 518
Dołączył(a): 11 maja 2006, o 22:40
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Basia_sz 25 sie 2006, o 12:43

Pytałam przedtem o wiek psa, bo określenie "skacze i gryzie" jest mało mówiące. Labradory (przeważnie) są bardzo towarzyskie, i witają się wylewnie, Max też kiedyś skakał na ludzi, teraz wie, że nie wolno, to podskakuje sobie obok ludzi :lol: . A to gryzienie jest połączone ze szczekaniem, czy warczeniem może?

A co do wypowiedzi bery-m, to myślę, że głównie była to wina wychowania, chociaż może i geny miały na to swój wpływ, kto wie? Namnożyło się pseudohodowli, w których (nie wszędzie naturalnie) kryje się ojca i córkę, matkę z synem, to potem różne są tego efekty :(
Max - jak wiecie - też pochodzi z Chodowli, ale na szczęście żadnych takich odchyłek nie ma :)
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez Korcia 25 sie 2006, o 17:31

Saba ma pięć misięcy.Moi sąsiedzi mieli już labladora i dominacja była całkiem inna.Saba nawet nie da jedzenia do miski nałożyć.Niedawno wyjechali na wakacje i musieliśmy się nią opiekować.Mama raz weszła i miała dosyć cała była pogruziona i podrapana.Jedzenie to przez płot dawała.Mogłyśmy się się z nią bawić ale nistety tylko przez siatke.Chciałam raz wyjść z Korą Sabą i jej właścicielką ale nic nie wyszło bo saba zaczeła skakać jej na kręgosłub i bałam się że coś jej zrobi.
Avatar użytkownika
Korcia
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 361
Dołączył(a): 15 sie 2006, o 14:25
Lokalizacja: Kleszczów

Postprzez Basia_sz 25 sie 2006, o 17:58

Jeżeli piesek ma dopiero pięć miesięcy, to jest to typowe zachowanie rozbrykanego szczeniaka, do wychowywania którego od początku nie przywiązywano żadnej uwagi :roll: . Proponuję szybko psie przedszkole, bo faktycznie w przyszłości koleżanka może mieć poważne kłopoty :? .

A to że mama, idąc do pieska kilka razy dziennie tylko, podczas nieobecności właścicieli, była podrapana i pogryziona, to był efekt niezwykłej radości szczeniaka, że nareszcie widzi jakiegoś człowieka przy sobie :roll: .

No i dziwię się, że rodzice koleżanki, podczas posiadania poprzedniego Labradora nie nabyli żadnych doświadczeń :? . No i co to znaczy, że dominacja była całkiem inna?

A na koniec, żeby nikt mnie nie posądził o żadną uszczypliwość, to pragnę Ci bardzo delikatnie zwrócić uwagę, że nazwę rasy piszemy z "r" w środku: Labrador. Wszelka inna pisownia jest nieprawidłowa :twisted: .
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez az 19 lis 2006, o 12:34

a hodowla pisze sie przez ''h'' a wszelka inna pisownia jest niedopuszczalna basiu!!
az
 

Postprzez Paulinka 19 lis 2006, o 12:52

Są hodowle i chodowle i choffcy :roll:
Avatar użytkownika
Paulinka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 477
Dołączył(a): 21 maja 2006, o 13:36
Lokalizacja: Jestem z okolic wawy bo temu głupiemu bocianowi nie chciało się lecieć na Ibizę!!! Nieznosze drobiu!

Postprzez Basia_sz 19 lis 2006, o 13:42

az napisał(a):a hodowla pisze sie przez ''h'' a wszelka inna pisownia jest niedopuszczalna basiu!!


Nie zawsze, nie zawsze :lol: :P
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez Gość 20 lis 2008, o 15:40

Mam pytanko mamy skundlonego labradora i jest agresywny czy to u szczeniaka normalne
Gość
 

Postprzez mArGoSiA 20 lis 2008, o 16:23

Szczeniaki nie są agresywne. Podejrzewam,że jest to forma zabawy,chęci ustalenia miejsca w "stadzie". A podasz jakieś konkretne przykłady?
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez Gość 20 lis 2008, o 23:24

mi sie bardzo podobają labradory ale wszystkie które znałam przejawiały zachowania agresywne chociaż najczęściej tylko w stosunku do innych psów i wychowanie raczej to eliminowało całkowicie z jednym tylko były problemy jak tez dorusł psa po prostu trzeba wychowywać pokazywać co wolno a co nie w tym przypadku to jeszcze szczeniak ale nalezy już z nim pracowac by nie wyrósł z takimi zwyczajami
Gość
 

Re: Dominujący Lablador

Postprzez Gość 14 sty 2009, o 20:22

Korcia napisał(a):Cześć! Moją sąsiadka ma Labladora.Saba-tak się wabi bardzo gryzie i skacze.Nie można nawet na podwórko wejść.Prosiła mnie o pomoc i postanowiłam napisa .Pomóżcie mojej koleżance.

Ja tez mam labladorka wabi sie SARA tez skacze i lubi ludzi ale jest lagodna i grzeczna
Gość
 

Re: Dominujący Lablador

Postprzez Atena 14 sty 2009, o 20:24

Anonymous napisał(a):Ja tez mam labladorka

labladorka? taka rasa nie istnieje... :wink:
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez ula 1 mar 2009, o 12:43

Dzień dobry. Mam 5 tygodniowego prawie labladora ( matka lablador a ojciec nieznany) i nie wiem czy takie małe psisko można już uczyć czegoś więcej niż załatwiania swoich potrzeb na polu. Czy mógłby mi ktoś doradzić co uczyć takie psy i jak?
Nigdy nie miałam labladora i nie mam pojęcia jak go wyholować na grzecznego pieska, tym bardziej że w domu jest 2 i pół letnie dziecko.
Bardzo proszę o pomoc!


no i czy pisze się Lablador czy Labrador?
ula
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1 mar 2009, o 12:34
Lokalizacja: Rzeszów

Następna strona

Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 32 gości

paw prints