Co się stało z psem?

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

Co się stało z psem?

Postprzez kiki 19 lut 2009, o 08:27

Wybaczcie jeśli temat się powtórzy ale szukałam szukałam i poległam tyle tu tego wszystkiego jest:).

Borys ma już ponad 3 lata. W ciągu pół roku towarzyszył nam w dwóch przeprowadzkach. Problem pojawił się już po pierwszej zmianie miejsca zamieszkania. Zaczął znaczyć teren. Głównie w nocy niewielkie siknięcia w różnych miejscach, kuchnia, korytarz, pokój czy łazienka zawsze gdzieś zostawił swój ślad. Do tego dołączyło dość natarczywe zachowanie w stosunku do gości. Cierpliwie czekaliśmy z nadzieją że się uspokoi i wszystko minie. Niestety byliśmy zmuszeni przeprowadzić się drugi raz. Przestraszeni że w nowym mieszkaniu znów będzie to samo udaliśmy się po poradę do weta. Pani doktor bez wahania zaproponowała kastracje twierdząc że problem znaczenia terenu i natarczywego zachowania minie. Zgodziliśmy się i 2 stycznia Borys stracił swoje kochones. Szybciutko doszedł do siebie a my wyczekiwaliśmy kiedy nastąpi upragniona zmiana zachowania. No i tak oto czekamy już dwa miesiące i wielkie nic. Fakt że pies trochę złagodniał, nie jest już taki meczący jak ktoś przychodzi ale niestety brudzi prawie każdej nocy. Wyprowadzany jest regularnie na porządne spacery, ostatni ok 22, pierwszy o 6 rano. W ciągu dnia nigdy mu się nie zdarza nabrudzić natomiast w nocy prawie zawsze. Ostatnio do obsikiwania dołączył cięższy kaliber no i szczerze mówiąc mam już dość rozpoczynania każdego dnia od sprzątania po psie.

Co dalej robić? Jak sobie z tym poradzić? Proszę o rady.
Avatar użytkownika
kiki
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 19 lut 2009, o 07:44
Lokalizacja: Białystok

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Chita 19 lut 2009, o 19:33

jedno moge Ci wyjasnic. pies zaczyna znaczyc teren(na dworze na trzech lapciach) kiedy mu kaza jego hormony. pies nie wie czemu to robi(przynajmniej mi sie tak wydaje) ale robie. po pewnym czasie poprostu sie przyzwyczaja i ma gleboko gdzies po co i na co to robi(pomijajac juz nawet dlaczego?).

napisalas ze psiak zostal wykastrowany kiedy mial(tak wnioskuje z tekstu) ok.trzech lat. to znaczy ze ponad dwa lata sie tak zachowywal!!! twoj pies sie przyzwyczail.

kastracja dalaby efekt taki o jaki Ci chodzilo(nie siekanie w nocy) gdyby piesek zostal wykastrowany po pierwszym GÓRA tygodniu(mialam kocura i wiem jak to jest bo wet mi powiedzial to i owo wiec jestem dosc dobrze poinformowana)
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Postprzez kiki 20 lut 2009, o 07:09

Chita napisał(a):napisalas ze psiak zostal wykastrowany kiedy mial(tak wnioskuje z tekstu) ok.trzech lat. to znaczy ze ponad dwa lata sie tak zachowywal!!! twoj pies sie przyzwyczail.


O to chodzi że przez pierwsze lata swego życia nic nie obsikiwał dopiero niedawno to się zaczęło.
Avatar użytkownika
kiki
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 19 lut 2009, o 07:44
Lokalizacja: Białystok

Postprzez mwijatak 20 lut 2009, o 07:49

Badaliście mu mocz, nerki :?: Może to jakieś zdrowotne podłoże :?:

Na efekty kastracji trzeba trochę poczekać dopóki hormony nie uspokoją się w organizmie.


CHITA - mam dość Twoich wniosków, które nie mają nic wspólnego z zaistniałym problemem :!: Zacznę usuwać posty, w których wypisujesz głupoty.
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kiki 20 lut 2009, o 08:34

Nie badaliśmy.... Może trzeba by było... Co do efektów kastracji to pani doktor coś wspominała że może to trochę potrwać, tylko zastanawiam się ile trzeba czekać. Minęło już dwa miesiące.
Avatar użytkownika
kiki
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 19 lut 2009, o 07:44
Lokalizacja: Białystok

Postprzez dariak15 20 lut 2009, o 16:40

Chita napisał(a):jedno moge Ci wyjasnic. pies zaczyna znaczyc teren(na dworze na trzech lapciach)[b] kiedy mu kaza jego hormony. pies nie wie czemu to robi[/b[(przynajmniej mi sie tak wydaje) ale robie. po pewnym czasie poprostu sie przyzwyczaja i ma gleboko gdzies po co i na co to robi(pomijajac juz nawet dlaczego?).

A możesz mi wyjaśnić dlaczego akurat TEN pies tak robi a inne nie skoro pies nie wie czemu to robi :idea: Z tego co wiem pies został nauczony załatwiać się na dworzu i niewiem skąd Twój wniosek :idea:
Obrazek
RASOWY=RODOWODOWY
Avatar użytkownika
dariak15
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 790
Dołączył(a): 8 lip 2008, o 20:16
Lokalizacja: nikąd ;)
Imię psa: Maja
Rasa psa: Maltańczyk

Postprzez mwijatak 20 lut 2009, o 18:22

kiki napisał(a):Nie badaliśmy.... Może trzeba by było... Co do efektów kastracji to pani doktor coś wspominała że może to trochę potrwać, tylko zastanawiam się ile trzeba czekać. Minęło już dwa miesiące.


Może i pół roku upłynąć, ale podsuńcie pomysł przebadania mu chociaż moczu wetce. Wiele to nie kosztuje a może się okazać, że problem nie leży w zachwianiu psa a w jego zdrowiu.
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Chita 21 lut 2009, o 09:57

chodzi mi o to ze zwierzeta sie przyzwyczajaja. psiak zaczol a potem (gdy sie juz do tego przezwyczail) zostal wykastrowany. ten pies dalej jest do tego przyzwyczajony ale nie wie dlaczego.

jak juz ktos napisal: moze to miec tez podloze zdrowotne

a moze psiak sika bo np. spi sam na przdpokoju i ma koszmar lub jakis sen:lol: . moge zapewnic ze psy snia. fakt ze nie wiem tak dokladnie o czym ale wiem ze napewna o snia.
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Postprzez Gość 21 lut 2009, o 10:42

Chita napisał(a):a moze psiak sika bo np. spi sam na przdpokoju i ma koszmar lub jakis sen:lol: . moge zapewnic ze psy snia. fakt ze nie wiem tak dokladnie o czym ale wiem ze napewna o snia.


Psy nie tylko śnią ale i przy tym chrapią, mlaskają i mnóstwo innych śmiesznych rzeczy robią. Może tak nie powinno się robić ale nasz Borys śpi razem z nami a nie w przedpokoju. Gdzieś kiedyś czytałam że w takich psach mogą pomóc psie feromony. Czy możecie coś na ten temat powiedzieć?
Gość
 

Postprzez kiki 21 lut 2009, o 10:44

Przepraszam z rozpędu zapomniałam się zalogować, ten "gość" to ja :)
Avatar użytkownika
kiki
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 19 lut 2009, o 07:44
Lokalizacja: Białystok

Postprzez mwijatak 21 lut 2009, o 18:13

Wiem, że są kocie feromony na tego typu sprawy. Psie wiem, że pomagają przy sprawach lękowych np. burza, petardy itp. Dobrze najpierw sprawdzić podłoże zdrowotne a potem kombinować z feromonami.
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez tomektabek 23 lut 2009, o 03:55

Kastracja a brudzenie w domu to jak wódka i zielony fiat 126p. Kastracja czasem może przynieść opadnięcie temperamentu, ale co do brudzenia i zachowania w domu to musisz powziać odpowiedni trening i go tego nauczyć. Kup kurs treningu i działaj!
Tresura Psów - Mój Blog O Tresurze Psów

Tresura Psa "Posłuszny Pies"

Wychowanie Psa
tomektabek
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 23 lut 2009, o 03:10

Postprzez kiki 23 lut 2009, o 07:33

Dziwne, a każdy powtarza i wszędzie czytam, że jak piesek brudzi to kastracja to podstawa żeby piesek przestał znaczyć teren. Borys jest nauczony czystości, przez 2,5 roku póki mieszkał w stałym miejscu nigdy tego nie robił dopiero przeprowadzki wyzwoliły w nim instynkty znaczenia terenu i to jest taki uparty że potrafi w ciągu nocy w kilu miejscach siknąć sobie. Nie pomagają preparaty maskujące zapach, podstawianie w te miejsca miski z jedzeniem ani inne tego typu zabiegi wyczytane z forum czy też podejrzane w telewizji. Jedyne co siako tako na niego działa to jak pod ścianami rozłożę na noc ręczniki papierowe to wtedy jakoś omija te miejsca. Taki charakterny piesek :)

Tomektabek jaki "odpowiedni trening" masz na myśli? Oświeć mnie.
Avatar użytkownika
kiki
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 19 lut 2009, o 07:44
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Chita 23 lut 2009, o 11:53

mam genialny pomysl :D zeby psiak nie robil w nocy!!! w te miejsca co on robi dac kropelke naszego moczu. pies nie bedzie musial znaczyc terenu bo to juz bedzie zrobione
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Postprzez Atena 23 lut 2009, o 12:09

Chita napisał(a):mam genialny pomysl :D zeby psiak nie robil w nocy!!! w te miejsca co on robi dac kropelke naszego moczu. pies nie bedzie musial znaczyc terenu bo to juz bedzie zrobione

:ojej: weź ty się puknij w głowę z takimi pomysłami...
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Następna strona

Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 29 gości

paw prints