uparciuch

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

uparciuch

Postprzez nowy 24 lut 2009, o 21:28

Wzięłam psa ze schroniska i nie potrafi on kompletnie chodzić na smyczy, tzn umie jedynie gdy chce lub na horyzoncie widzi innego psa. Jeśli chce by za mną poszedł nie ma o tym mowy, zapiera się nogami, siada, kładzie się, spuszcza głowę. Ludzie się interesują wtedy co mu jest, czy nic mu nie zrobiłam, taką robi smutna minę. Samochody, ulica to dla niego coś zupełnie obcego, strasznie się boi. Ma ok 5 msc, wcześniej biegał jak chciał w kojcu a jest już tak ciężki, że nie ma mowy o noszeniu go na rękach :)
nowy
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez leonberg 25 lut 2009, o 08:18

na poczatek szkolenia musisz zrobic wszystko by psiak zwracał uwage tylko na ciebie. by to osiagnac torba przekup :-D moze to tez byc karma ktora je na codzien. tego nauczy sie dosc szybko. w domu wołaj go do siebie i kaz usiasc przy nodze. skupiaj jego uwage na sobie najdłuzej jak mozesz co jakis czas dajac cos smakowitego. 1-2 dni i bedzie wiedział czego oczekujesz. nastepnie majac cos smakowitego w lewej rece, psiak przy lewej nodze skupiony na przekupie i do przodu :-D
jesli nauczysz psiaka by zwracał uwage tyllko na ciebie to pojdzie za toba wszedzie. nie bedzie miało znaczenia czy boi sie aut, innych psów itd.
rzecz szalenie prosta, bardziej jest to skomplikowane gdy napisałem niz w rzeczywistosci. ponizej zamiesciłe ci wiec zdjatka ze szkolenia psów.
( prosze moda o nie usowanie nawet jesli ich rozdzielczosc jest za duza ;-) w słusznej sprawie mozna czasem nagiac regulamin forum )

Obrazek
Obrazek
Obrazek

parówki pokrojone na drobne kawałeczki czynia cuda :-D


ps.
"jesli pies sie boi np. samochodow to pokaz mu ze auto jest fajne. mozesz np.(jesli masz auto) zawiezdz go samochodem w jakies fajne miejsce np do lasu. pies zrozumie ze auta nie sa az takie zle.
dla spokoju samego psa na spacer powinno sie chodzic nie kolo ulicy tylko troche dalej"

a własnie ze na odwrót. jesli psiak bałby sie auta to jak wyobrazasz sobie zamkneicie go bez mozliwosci ucieczki? dopiero trauma. psiak to nie człowiek. nie bedzie kojarzył zadnego fajnego miejsca z autem ktorego nie lubi. za to skojarzy zamykanie w miejscu ktorego sie boi.
tak samo z ulica, nalezy przyzwyczajac psiaka do ruchu ulicznego, trzeba tylko odwracac jego uwage i skupiac na sobie i przysmakach.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Chita 25 lut 2009, o 11:52

odnosnie PS:
jesli pies nie boi sie stojacych samochodow a boi sie jadacych trzeba psu pokazac ze auto jest fajne. jak inaczej mu to pokazac?
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Postprzez leonberg 25 lut 2009, o 12:59

pies nie kojarzy jazdy autem z zabieraniem go w fajne miejsce. to mozna wytłumaczyc dziecku i bedzie znosiło nieprzyjemnosci czekajac na cos lepszego.
dla psa samo przebywanie w aucie ma byc przyjemnoscia. przebywanie z włascielem ma byc przyjemnoscia.
by tego dokanac trzeba zachecic go by sam wsiadał i nagradzac przysmakami. w zaden sposób nie mozna go wsadzac do niego na siłe. jesli sie boi trzeba samemu w nim siedziec i ignorowac psiaka az do momentu gdy sam sie zdecyduje spróbowac. czasem potrzeba kilku 1-2 godzinnych prób. jest to dla mnie rzecz prosta. trudniej mi opisac zachowania pozadane i niepozadane w prosty czytelny sposób dlatego zamiesciłem zdjecia by pokazac jak to jest proste a do tego skuteczne.
jesli nauczymy skupiac uwage psa na sobie to bedziemy mogli zapanowac nad nim prawie zawsze. człowiek potrafi przewidywac i na spacerze z psiakiem trzeba to wykorzystywac.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Chita 26 lut 2009, o 15:01

fakt
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29


Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości

paw prints