Na spacerze....

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

Na spacerze....

Postprzez Strzyga 8 mar 2009, o 17:19

Mój Arczi chodzi na spacerach ze smyczą w pysku. Niby nic złego, jednak już drugą smycz prawie przegryzł. Ciągnie ją i szarpie, wydurnia się. Chyba uważa to za świetną zabawę. Poświęcam mu dużo czasu na spacerach, zawsze chodzimy w miejsca oddalone od ulic (łąki, park, polanka nad rzeką) i mogę go spuszczać ze smyczy, wtedy rzucam mu patyki i razem biegamy i bawimy się w różne fajne rzeczy. Problem zaczyna się, kiedy trzeba wracać. Wciąż tarmosi smycz.
Jak go tego oduczyć?
Avatar użytkownika
Strzyga
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 57
Dołączył(a): 7 mar 2009, o 14:37
Lokalizacja: Lębork

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez leonberg 8 mar 2009, o 17:35

odwracac uwage od smyczy smakołykiem.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez DonKamillo 9 mar 2009, o 17:33

Stanowcze ''nie wolno'';''spokoj'';''fe'' i po sprawie...pies jest rozbrykany,trzeba mu dac jasny komunikat,ze zabawa sie skonczyla i ze smycz to nie zabawka.
DonKamillo
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 36
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 16:56

Postprzez Mati2616 9 mar 2009, o 20:46

DonKamillo napisał(a):Stanowcze ''nie wolno'';''spokoj'';''fe'' i po sprawie...pies jest rozbrykany,trzeba mu dac jasny komunikat,ze zabawa sie skonczyla i ze smycz to nie zabawka.


Nie do końca się z tobą zgadzam DonKamillo ...
Stanowcze FE , NIEWOLNO bądź SPOKÓJ mogą nie zadziałac jeżeli pies tego nie rozumie ( jeżeli go tego nie nauczono )

Strzyga : zrób tak jak ja robiłem z moim ON-kiem,może pomoże :) ... otóż gdy Arczi nie chce iśc ,połóż smycz na ziemi ( obok niego ) i odejdź na parę metrów nie spoglądając na niego ... Arczi chcąc czy nie chcąc pójdzie za tobą ponieważ sam nie będzie się czuł bezpiecznie ... Spróbuj !!! :D Może pomoże xD
Obrazek
Mati i Rex
Avatar użytkownika
Mati2616
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 198
Dołączył(a): 7 lis 2008, o 23:23
Lokalizacja: Radlin
Imię psa: Rex
Rasa psa: Owczarek Niemiecki

Postprzez Blizniak2 9 mar 2009, o 22:26

Jak chodzi ze smyczą w paszczy to prędzej czy poźniej przegryzie każdą.
Moi znajomi mieli podobny problem z labradorem i rozwiązali go dając psu coś innego na spacer.
Najlepiej sprawdzał się cznurek typu:
Ostatnio edytowano 14 sty 2010, o 22:42 przez ValdeQ, łącznie edytowano 1 raz
Powód: spam
Blizniak2
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 10
Dołączył(a): 10 lut 2009, o 11:09

Postprzez Strzyga 10 mar 2009, o 09:09

Mati2616 napisał(a):otóż gdy Arczi nie chce iśc

ale on idzie, uwielbia spacery. tylko tarmosi tę smycz.

dziękuję za odpowiedzi. jak dostanę kieszonkowe, to wybiorę się do zoologicznego i coś mu kupię. zobaczę, czy podziała.
Avatar użytkownika
Strzyga
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 57
Dołączył(a): 7 mar 2009, o 14:37
Lokalizacja: Lębork

Postprzez Chita 11 mar 2009, o 11:21

MAŁY mial problem ze smycza ale rozwiazany zostal poprostu tak ze gdy szarpal ja zabkami i sie nia bawil to wtedy robilam tak ze smych byla jak I. czyli naprezona do gory. wtedy pies nie mogl jej dosiegnac zabkami i sie uspokajal. niestety nie na kazde psiatko to dziala
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Postprzez leonberg 11 mar 2009, o 13:19

nie potrzeba robić zadnych zakupów.
zadne zakazy, zadne fe, be itd.
dla upartych zdjecie ktore juz raz wklejałem
http://i224.photobucket.com/albums/dd29 ... _3445a.jpg

trzeba odwracac uwage psa i skupiac ja na sobie. przekupa w reke i do przodu.

psiak po prostu zapomni o smyczy, nie bedzie dodatkowo ciągnał i nauczy sie chodzic przy nodze. 3 w 1 jak dobry szmpon. proste.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

buda

Postprzez mike 1896 15 mar 2009, o 20:13

odpowiadając na pytanie kolegi mam tego psa i na początku żeczywiście przychodził do domu ale wtedy był jeszcze mały ale oduczyłem go tego w bardzo szybkim czasie i teraz nie wchodzi już do domu
mike 1896
 

gryzienie smyczy

Postprzez ailata 14 kwi 2009, o 16:53

Odpowiedź nieco spóźniona, ale może kolejnym czytającym na coś się przyda.
Moim zdaniem najprostszą metodą jest czasowe zastąpienie smyczy łańcuszkiem (nie mam tu na myśli kolczatki czy obroży zaciskowej!), tylko smycz zrobioną z łańcuszka. Branie czegoś takiego do pyska zdecydowanie nie jest tak przyjemne jak szarpanie smyczy, więc problem się skończy, a kiedy pies już odzwyczai się od dawnego nawyku na dobre, spokojnie można wrócić do tradycyjnej smyczy :)
Avatar użytkownika
ailata
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 45
Dołączył(a): 12 kwi 2009, o 18:48
Lokalizacja: Łódź


Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 24 gości

paw prints