buldozek francuski nie do wtrzymania

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Gość 15 mar 2009, o 22:44

Tęczova napisał(a):Trzeba było od razu tak zrobić :) Myślę, że szkolenie załatwi wszystkie problemy z psiakiem. Życzę powodzenia :)


Jeśli to nie pomoże to uśpię psa
Gość
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Gość 15 mar 2009, o 22:47

DonKamillo napisał(a):Jezeli jestes taka wszystkowiedzaca to czego szukasz na tym forum? z Twojego postu jasno wynika,ze masz psa dosyc...wiec go oddaj.Skoro znasz sie na psach to juz pewnie myslalas o powaznym szkoleniu i to,ze tutaj podsuwaja Ci takie rozwiazanie nie jest niczym szczegolnym.Skoro pies jest az tak uciazliwy to dziwne,ze wytrzymalas trzy lata...Nazywasz go debilem i chcesz by zniknal(ja wiem,ze pies tego nie slyszy) ale czuje,majac takie podejscie siedzac przy kompie i piszac posta napewno nie glaszczesz go czule za uchem tylko gromisz juz samym wzrokiem.Czytajac Twoje wypowiedzi pewnie i ja zaraz tu zostane ''zgromiona''.


Wbrew temu co myslisz nie przypalam go rozgrzanym żelazem, lezy obok w moim łóżku i chrapie :lol:
Gość
 

Postprzez mwijatak 16 mar 2009, o 08:50

Może się powtórzę, ale po prostu zadzwoń do hodowli skąd wzięłaś jak to piszesz to debilne zwierze i powiedz, że ze względów osobisty jesteś zmuszona go oddać i koniec pieśni.

Po co dalej te pyskówki :?: :roll:


Masz to co wychowałaś i tyle.
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Atena 16 mar 2009, o 09:47

ola monola napisał(a):zniczszył dwie wykłądziny i dywan. Obgryzł meble, ubrania suszące się na suszarce, zjadał ksiązki, gazety, biżuterię, okulary, dobierał się do opon w samochodzie, zjadł cement, wypił bejcę do drewna z puszki, zjadał szkło, kafelki, kable, a nawet meble ogrodowe. Kilkakrotnie wymieniałam rośliny w ogrodzie, bo żadnej nie przepuścił mimo, że otoczyłam je siatką. Jak nie dało się podgryźć od korzenia to opierał się na siatce, żeby ją nagiąć i odgryźć czubek. Teraz usiłuje się dobrać do słupka z ujęciem wody na nieogrodzonej działce sąsiada. Nie wspomnę, że żre każde gówno które spotka na swojej drodze, łacznie z kocim z kuwety i moim z szamba. Ostatnio ma nowe hobby: rzuca się na psy sąsiadów i ich samych.


ola monola napisał(a):Mój pies został wybrany przez kogoś innego ale po krótkiej obserwacji ta osoba uznała, że pies jest zbyt energiczny i z niego zrezygnował. Jak go odbierałam z hodowli to NIEUSTANNIE biegał po wszystkim co możliwe: podłodze, kanapie, stole, a nawet wpadł do donicy z palmą.

tak jak mój Rodzynek (niektóre rzeczy się nie pokrywają, ale większość tak, zwłaszcza drugi cytat). Kocham ją z całym tym jej ADHD i mimo, że często mam ochotę ukręcić jej łepetynę, to ani razu nie przeszło mi przez myśl, żeby ją oddać/uśpić/wyrzucić.


Anonymous napisał(a):
Tęczova napisał(a):
Tęczova napisał(a):A może myślałaś o profesjonalnym szkoleniu? To naprawdę potrafi zdziałać cuda :)

powtarzam pytanie :)


Nie pozbędę się psa, bo szkoda mi mojego dziecka. Zapłacze się za tym potworem :roll:


Anonymous napisał(a):
Tęczova napisał(a):Trzeba było od razu tak zrobić :) Myślę, że szkolenie załatwi wszystkie problemy z psiakiem. Życzę powodzenia :)


Jeśli to nie pomoże to uśpię psa

sama sobie w tym momencie zaprzeczasz :roll:
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez mArGoSiA 16 mar 2009, o 12:40

Zanim go uśpisz skontaktuj się z hodowcą. A o obrażaniu psa nie mówiłam w kontekście,że on to usłyszy i będzie 'mu przykro' ale wybacz. To świadczy o Tobie.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez Talia 16 mar 2009, o 12:56

Noo tak cala wina we wlaścicielce... A jakoś nikt nie pomyslał, że pies może mieć ADHD. Przecież podobnie jest z dziecmi: wychowuje się je, kocha, dba, ale czasem nic to nie daje. Ostatnim ratunkiem dla was jest profesjonalne szkolenie. A jeśli nawet to nie pomoże... To trzeba psa oddać, uśpić.
''Jeśli pies spojrzy na ciebie i nie chce podejść, powinieneś dokładnie przyjrzeć się swojemu sumieniu''
Avatar użytkownika
Talia
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 14 mar 2009, o 14:01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez Atena 16 mar 2009, o 13:35

Talia napisał(a):A jeśli nawet to nie pomoże... To trzeba psa oddać, uśpić.

z ADHD można żyć... Dzieci z ADHD też byś uśpiła?
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez mArGoSiA 16 mar 2009, o 16:00

Jak się bierze psa to trzeba się liczyć z tym. Poza tym buldożki mają masę energii.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez Talia 16 mar 2009, o 17:30

Atena napisał(a):
Talia napisał(a):A jeśli nawet to nie pomoże... To trzeba psa oddać, uśpić.

z ADHD można żyć... Dzieci z ADHD też byś uśpiła?


To już jest złośliwość. Człowiek to nie pies. Chyba o tym wiesz? Jeśli nie, to Ci współczuję, jeśli tak - pogratulować poczucia humoru.

Oczywiście, że z ADHD da się żyć, ale co się stanie, jak ADHD się rozwinie i pies zaatakuje jakieś dziecko? To, że nie doszło jeszcze do takiej sytuacji nie oznacza, że nie należy brać tego pod uwagę.
''Jeśli pies spojrzy na ciebie i nie chce podejść, powinieneś dokładnie przyjrzeć się swojemu sumieniu''
Avatar użytkownika
Talia
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 14 mar 2009, o 14:01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez mArGoSiA 16 mar 2009, o 17:32

To trzeba tą energią spożytkować w psie i udać się na szkolenie.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez Sissy 16 mar 2009, o 18:26

Przeczytałam cały temat i jestem zszokowana. Jestem zszokowana tym,jaki właścicielka psa ma stosunek do samego psa...
Talia napisał(a):Noo tak cala wina we wlaścicielce... A jakoś nikt nie pomyslał, że pies może mieć ADHD. Przecież podobnie jest z dziecmi: wychowuje się je, kocha, dba, ale czasem nic to nie daje. Ostatnim ratunkiem dla was jest profesjonalne szkolenie. A jeśli nawet to nie pomoże... To trzeba psa oddać, uśpić.

Przepraszam,ale oczywiście,że we właścicielce.
Pies się sam nie wychował.
I Przepraszam za stwierdzenie,ale to tylko i wyłącznie Twoja głupota związana z wychowaniem psa doprowadziła do tego,że jest jak jest.
Ale przecież wiele psów ma ADHD-i żyją,są kochane i posłuszne. Tylko trzeba było się postarać,żeby tak było. Trzeba chcieć. I życzę Ci,żeby Ci się chciało.
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez Atena 16 mar 2009, o 19:20

Talia napisał(a):To już jest złośliwość. Człowiek to nie pies. Chyba o tym wiesz? Jeśli nie, to Ci współczuję, jeśli tak - pogratulować poczucia humoru.

dziecko czy pies - istota ludzka. Za jedno i drugie bierzemy odpowiedzialność.

Talia napisał(a):Oczywiście, że z ADHD da się żyć, ale co się stanie, jak ADHD się rozwinie i pies zaatakuje jakieś dziecko? To, że nie doszło jeszcze do takiej sytuacji nie oznacza, że nie należy brać tego pod uwagę.

no cóż, jedna z moich suk ma ADHD i jakoś nie przejawia się to na agresję. Kama od m.m. również jest psem z ADHD i z powodzeniem sprawdza się w dogoterapii, pracując razem z Martą przy dzieciach niepełnosprawnych umysłowo i ruchowo. A takie dzieci mają różne pomysły, a jakoś Marta się nie boi, że zaatakuje któreś z nich. Mój Rodzynek, gdy rozładuje swoją energię, śpi i nie w głowie jej głupoty. Taki pies potrzebuje pracy, zajęcia, czegoś, co wykończy go fizycznie i umysłowo. Jak się chce, to się potrafi wyciszyć psa, ale najprościej rozważać oddanie/uśpienie psa i nazywać go debilem...
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez mwijatak 16 mar 2009, o 19:53

Co ma ADHD do agresji :?: Bo chyba się komuś pomyliły tematy... Poza tym ewidentnych braków w wychowaniu nie należy zwalać na niespożytą energię psa.
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Tęczova 16 mar 2009, o 20:04

Atena napisał(a):
dziecko czy pies - istota ludzka.

chyba istota żywa? :)
bo pies istotą ludzką raczej nie jest :lol:
Obrazek
Karolina i Daisy :)
Obrazek
-
Saba, o Tobie nigdy nie zapomnę.. [*]
Avatar użytkownika
Tęczova
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 15:47
Lokalizacja: się tutaj wzięłam? :)

Postprzez Talia 16 mar 2009, o 20:06

mwijatak napisał(a):Co ma ADHD do agresji :?: Bo chyba się komuś pomyliły tematy...


ADHD - nadpobudliwość psychoruchowa, niejednokrotnie powiązana z agresją. Sama mam sporo znajomych z ADHD, są oni bardzo agresywni.
''Jeśli pies spojrzy na ciebie i nie chce podejść, powinieneś dokładnie przyjrzeć się swojemu sumieniu''
Avatar użytkownika
Talia
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 14 mar 2009, o 14:01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 26 gości

paw prints