problemy wychowawcze:)

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

problemy wychowawcze:)

Postprzez k1980k 4 kwi 2009, o 10:53

Witajcie,

proszę o pomoc w dogadaniu się z moim szczeniakiem. Ma 10 tygodni u mnie jest od 2. Problemem jest to, że łapczywie rzuca się na jedzenie. Dostaje jeść 4 razy dziennie (najchętniej cały czas coś by jadła :D). Nie mogę nasypać jej jedzenia do miski bo już siedzi z nosem w niej, jeżeli chcę ją nagrodzić jakąś przekąską to prawie zjada mi palce. Jak już dorwie się do michy to wcina łapczywie, niemal nie gryząc pokarmu. Bardzo często ma przez to czkawkę:) Ma ktos jakieś doświadczenie z takim niekulturalnym obżartuchem? Moje próby odczekania aż się uspokoi i dopiero po tym sypanie jej jedzenia nie skutkują. Mój poprzedni pies nie wyprawiał takich hocków-klocków ale on od swojego pierwszego dnia życia był wychowywany przeze mnie i moją rodzinę, nie walczył więc z rodzeństwem o cyca mamy:) Wyrósł na kulturalnego psa ;D a o to fiu bździu zaczynam się martwić, że nie podołam... Wydawało mi się, ze już zaczęła pojmować kto jest "szefem" ale jednak skutecznie lekceważy moje polecenia. Jest piekielnie cwana, nie chcę jej zmanierować. Ratujcie.
Avatar użytkownika
k1980k
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 15
Dołączył(a): 21 mar 2009, o 11:29
Imię psa: Madż

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez zeberka161 4 kwi 2009, o 11:14

jaka to jest rasa ??

moja spanielka robila dokladnie to samo jest strasznie lakoma
ale nie syp mu jedzenia gdy miska stoi na ziemi wez miske postaw na szawke i tam nasyp jedzenia jak juz to zrobisz wez miske do reki i kaz psiakowi usiasc i czekac powoli kladziesz miske powtarzajac komede czekaj lub zostan jak psiak wstanie i zuci sie na miske cofasz reke z miska i ponownie mowisz siad i czekaj i tak dlugo to powtarzaj az bedziesz mogl spokojnie postawic miske na ziemi a psiak dalej bedzie siedzial dopiero jak pozwolisz jej wstac i jesc mozesz uzyc komedy "jedz" to psiak ma jesc i tak rob za kazdym razem a nie bedziesz mial az takich problemow z jej lakomstwem.
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Postprzez k1980k 4 kwi 2009, o 12:22

Wielorasowiec;)

Sęk w tym, że nie mogę nauczyć jej nawet siadu czy czekania bo jeżeli w perspektywie pojawia się przysmak, to jest podekscytowana i nerwowo wywąchuje wszystko dookoła. Nie można jej usadzić w miejscu. Przygotowywałam jedzenie na szafce a dopiero potem jej próbowałam podstawić, ale kończyło się skakaniem na miskę.
Udało mi się ją oduczyć szczekania i jęków podczas przygotowywania jedzenia. Kiedy nie reagowała na karcenie i nukanie "cicho" to po prostu wypraszałam ją z kuchni:) Kilka razy zamknęłam jej drzwi za ogonem i oduczyła się "poganiania":) ale w przypadku łapczywego jedzenia to nie działa...
Avatar użytkownika
k1980k
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 15
Dołączył(a): 21 mar 2009, o 11:29
Imię psa: Madż

Postprzez zeberka161 6 kwi 2009, o 07:31

wez przysmak do reki ukucnij i trzymaj go jak psiak bedzie chcial go wziasc powiedz nie wolno i cofnij reke z przysmakiem jesli psiak sie odsunie ponownie wyciagnij reke z przysmakiem jak znowu lapczywie sie zuci na przysmak znowu powiedz nie wolno i wez reke. dpiero jak psiak bedzie spokojny gdy ty pokazesz przysmak to jej go daj :)

tylko to wymaga konsekwencji i czasu wiec powodzenia :)
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Postprzez sabbi 9 kwi 2009, o 13:02

haha moja psinka jak byla mala to pierwszy raz jak dostal sucha karme to zjadl wszystko, tylko gluptas nie wiedzial, ze ona pecznieje i zrobil sie wieeeeelka beczka i sie nauczyl, ze tyle sie nie je :D
sabbi
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 17
Dołączył(a): 9 kwi 2009, o 12:47
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Maja_Saba 27 kwi 2009, o 18:03

to normalne u szczeniąt, tak samo jak i czkawka ;) Oduczy się tego a ze smakołykami rób tak jak napisała zeberka161

powodzenia
Avatar użytkownika
Maja_Saba
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 46
Dołączył(a): 20 kwi 2009, o 19:17
Lokalizacja: Poznań (okolice)
Imię psa: Maja
Rasa psa: Labrador


Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 21 gości

paw prints