pomocy

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

pomocy

Postprzez pzs1 25 lip 2005, o 11:55

Witam! Mama szczeniaka sznaucera mini i do tej pory wszystko było w porzadku, grzecznie załatwiał się na gazety a ostatnio załatwia się gdzie popadnie. A co gorsze jak leży to siusia pod siebie jak go tego oduczyć. Jeszcze przez półtora tygodnia nie mogę z nim wychodzić bo ma kwarantannę(ma w tej chwili 11 tygodni). pomóżcie proszę.
pzs1
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 6 cze 2005, o 11:34

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez pauline_g 25 lip 2005, o 13:18

mój mały też sikał pod siebie i w końcu z wiekiem mu przeszło. wydajemi się że na to nie poradzisz nic- ale może tylko nie wiem!
Obrazek
Avatar użytkownika
pauline_g
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 22:21
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez ValdeQ 25 lip 2005, o 18:38

To jest jakiś horror. :shock:
Żaden zdrowy albo nawet lekko chory pies nie sika "pod siebie".

On musi być naprawdę zdesperowany i zestresowany na maksa. ALbo poważnie chory.

A w jaki sposób uczysz go załatwiać się we wskazanym miejscu?
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Jadzia 25 lip 2005, o 20:18

Napewno nie uczy, bo po co, "z wiekiem mu przejdzie". :shock: I po co ludzie mają psy, chyba po to, by ich dręczyć :?:
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Postprzez pauline_g 25 lip 2005, o 20:22

mój drogi pies nie musi być chory żeby robił pod siebie - mam na mysli siki pod czs snu- wystarczy żeby był szczeniakiem!!! :twisted:
Obrazek
Avatar użytkownika
pauline_g
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 22:21
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez ValdeQ 25 lip 2005, o 23:19

pauline_g napisał(a):mój drogi pies nie musi być chory żeby robił pod siebie - mam na mysli siki pod czs snu- wystarczy żeby był szczeniakiem!!! :twisted:


Chyba noworodkiem, nie trzymiesięcznym szczenięciem. Lub bardzo chorym na nerki albo na nerwy szczeniakiem.
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Grusia 26 lip 2005, o 07:29

podejrzewam ze musial zostac mocno skarcony za siusianie w innym miejscu niz wskazane. u nas raz w zyciu tylko sie tak zdarzylo. pojechalam z moim rottkiem(wtedy jeszcze malenkim szczeniakaiem) w odwiedziny do mojej matki. ona byla straszanie nieszczesliwa ze przyjechalam z psem. ale wychwalalam jaki on cudowny i wogole. az tu nagle moj piesek zrobil jej w pokoju kaluze :twisted: no wiec matka na niego nawrzeszczala. pozniej polozyl sie i grzecznie lezal. spogladal na nas. i nagle moja psinka zesiusiala sie pod siebie. biedactwo. potem juz go do mamy nie zabieralam i wszystko bylo ok :lol:
Avatar użytkownika
Grusia
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 159
Dołączył(a): 13 kwi 2005, o 18:34
Lokalizacja: Kraków

Postprzez ValdeQ 26 lip 2005, o 09:27

Chciałbym się mylić, ale mam odczucie, że ten sznaucerek po prostu już sam nie wie gdzie się ma załatwiać i robi to pod siebie z konieczności.

Doradzić mogę tylko, żeby go w żadnym razie nie karcić i nie krzyczeć jeśli się załatwi w nieodpowiednim miejscu.

To jest mały piesek, można go nauczyć nawet załatwiania się do kociej kuwety. Nawet jak już będzie mógł wychodzić, to jeszcze przez jakiś czas będzie się wypróżniał również w domu. Może na te parę tygodni warto zainwestować w kuwetę i trening.

Kuwetę trzeba ustawić w ustalonym raz na zawsze miejscu, może być to, w którym często się załatwia, ale nie w takim, które przeszkadza domownikom. Szczenię trzeba obserwować i kiedy się zabiera do wypróżniania - szybko przenieść do kuwety. Szybko ale delikatnie, on nie może odczuć tego jako przemoc. Jęsli nie zdążysz - po wypróżnieniu w przypadkowym miejscu należy również przenieść szczeniaka do kuwety.
Kiedy się załatwi w kuwecie - nagrodzić jego ulubionym smakołykiem i dać do zrozumienia zachowaniem, że dobrze zrobił.

Powodzenia.
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez pauline_g 26 lip 2005, o 11:47

nie chodzi mi o to że on robi pod sobą kałużę ale pare kropelek!!
Obrazek
Avatar użytkownika
pauline_g
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 22:21
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 25 gości

paw prints