czy uważacie że kolczatki są nieHumanitarne????

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

czy uważacie że kolczatki są nieHumanitarne????

Postprzez pauline_g 25 lip 2005, o 13:56

czy uważacie że kolczatki są niechumanitarne???
Obrazek
Avatar użytkownika
pauline_g
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 22:21
Lokalizacja: Wrocław

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez psia-wielbicielka 25 lip 2005, o 14:07

według mnie kolczatka służy do nauczenia psa chodzenia przy nodze a nie do kaleczenia go np.jak coś żle zrobi to idziemy na spacer z kolczatką to chore :evil: mój pies nosił kolczatke przez tydzien bo bardzo ciągneła a jest bardzo silna a teraz chodzi ślicznie i nie muszę się martwić że mi się wyrwie :)
psy Górą!!!
Avatar użytkownika
psia-wielbicielka
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 26
Dołączył(a): 24 lip 2005, o 16:05

Postprzez kuzi 25 lip 2005, o 17:27

Kolczatka to temat rzeka. Nie jest to sprzęt nadający się do noszenia na codzień, a jedynie w szczególnych przypadkach.
Kolczatkę stosują głównie ludzie leniwi.
Obrazek
Avatar użytkownika
kuzi
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1023
Dołączył(a): 3 maja 2005, o 18:14
Lokalizacja: Bytom

Postprzez pauline_g 25 lip 2005, o 20:22

albo nie majacy już siły pracując nad tą "syzyfową pracą-!!!!!
Obrazek
Avatar użytkownika
pauline_g
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 22:21
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez kuzi 25 lip 2005, o 21:25

Jaką syzyfową pracą? Chodzi Ci o nauczenie psa chodzenia przy nodze?
Obrazek
Avatar użytkownika
kuzi
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1023
Dołączył(a): 3 maja 2005, o 18:14
Lokalizacja: Bytom

Postprzez pauline_g 26 lip 2005, o 11:46

no tak bo są psy przy których to naprawdę trudne!!
Obrazek
Avatar użytkownika
pauline_g
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 22:21
Lokalizacja: Wrocław

...

Postprzez asik113 28 lip 2005, o 22:10

No i takie się zdażają 8)
asik113
 

Postprzez czarnula 16 sie 2008, o 10:53

zdecydowanie niehumanitarne. Wystarczy poszukać wypowiedzi specjalistów.
Avatar użytkownika
czarnula
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 17
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 18:17

Postprzez Tęczova 16 sie 2008, o 12:11

To temat z 2005 roku ! Patrz na daty.
Obrazek
Karolina i Daisy :)
Obrazek
-
Saba, o Tobie nigdy nie zapomnę.. [*]
Avatar użytkownika
Tęczova
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 15:47
Lokalizacja: się tutaj wzięłam? :)

Postprzez Gość 18 sie 2008, o 19:02

no to odswierzacie tenat:P co do mnie ja po przeczytaniu wypowiedzi psiej-wielbicielki chyba kupie kolczatke, moj pies jest bardzo silny i potrafi poteznie ciagnac!!! :twisted: jesli kolczatka jest w stanie go tego oduczyc(a prawda jest taka ze czasami sie wrecz poddusza na smyczy tak ciagnie a wiec oduczenie tego bedzie tez dla jego dobrA) to ja chetnie to wyprobuje :wink: a poza nie sadze by bylo to baedziej niechumanitarne od elektrycznej obrozy ktora razi psa prondem gdy szczeknie ostatecznie kolczatki nie sa ostre i nie powoduja az takiego bulu (chyba ze psu odbije i naprawde mocno ciagnie) :roll:
Gość
 

Postprzez czarnula 18 sie 2008, o 19:36

Nikt nie powiedział,że jest to "mniej czy bardziej humanitarne"niż ....Nie wyobrazam sobie, że mogłabym skazać mojego psa na razenie prądem, wbijanie się kolców w szyję, itp. To w takim razie rozwiązywaniem psich problemów powinno być też bicie zwierzat, dla ich własnego dobra, bo robiąc coś źle, krzywdzą siebie. Przykro mi, że tego typu wypowiedzi czytamy na forum rzekomych "miłośników psów", psom tym szczerze współczuję.Podejrzewam też, że taki osąd wynika tylko i wyłącznie z niewiedzy, że przemoc, w jakiejkolwiek formie, nie przynosi żadnego efektu. Ja w każdym razie nie chciałabym, zeby ktoś ucząc mnie czegoś, wbijał mi w szyję kolce. Pierwszą myślą, jak przeszłaby mi przez głowę, byłaby nie taka, że coś źle robię, tylko taka, ze ktoś mnie krzywdzi, ogranicza moją wolność. I ja na tym kimś musiałabym się odegrać.
Avatar użytkownika
czarnula
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 17
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 18:17

Postprzez pauli 19 sie 2008, o 11:16

gościu - zanim założysz psu kolczatkę, poczytaj trochę o uczeniu grzecznego chodzenia przy nodze i oduczaniu ciągnięcia na smyczy. to są bardzo proste sposoby, które pomogą wam w nauce. kolczatka, bez żadnych metod szkoleniowych, jest środkiem doraźnym - zdejmiesz kolczatkę, ciągnięcie powróci.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez Marysia 28 sie 2008, o 17:14

W miesieczniku Moj pies,wrzesien 2006, byl artykul
Spacer bez ciagniecia ,a w ramce:

AKCESORIA ZAKAZANE I POLECANE

TEGO NIE STOSUJ
Wymienione ponizej trzy akcesoria maja sprawic psu bol,gdy zacznie ciagnac na smyczy.Moga byc przyczyna urazow i stwarzaja dodatkowe problemy z zachowaniem.Jesli bowiem pies kilka razy doswiadczy bolu w chwili,gdy obserwuje drugiego czworonoga,zacznie go z nimi kojarzyc i ragowac nerwowo na ich widok.

Kolczatka
Sklada sie z matolowych ogniw zakonczonych kolcami.Gdy pies napnie smycz,kolce wbijaja mu sie w szyje.Choc pierwotnie byla narzediem wylacznie treningowym ,stala sie dla wielu psow obroza "na cale zycie"W niektorych krajach jej stosowanie jest juz zabronione.

Lancuszek zaciskowy
Ta metalowa obroza po napieciu smyczy zaciska sie na szyi,podduszajac psa.Czesto zamiast hamowac jego impet,tylko zwieksza stopien pobudzenia.Wowczas wlasciciele stosuja szarpniecia smycza jako kare.Ponad 90 proc.szkolonych w ten sposob psow doznaje urazow szyi,tchawicy,nerwow szyjnych i kregoslupa.

Szelki zaciskajace sie
Ich konstrukcja sprawia, ze podczas napinania smyczy czworonogowi wbijaja sie pod pachami cienkie linki.

UZYJ,JESLI MUSISZ
Te urzadzenia nie sprawiaja psu bolu,lecz fizycznie ograniczaja jego ruchy,uniemozliwiajac ciagniecie.Nie nalezy jednak stosowac ich podczas codziennych spacerow,ktore maja byc dla psa przyjemnoscia.Uniemozliwiaja mu one bowiem swobodne weszenie,obserwowanie otoczenia i komunikacje z innymi czworonogami za pomoca sygnalow uspokajajacych ,co jest niezbedne do rozwoju stabilnej psychiki.Mozna ich uzyc w sytuacjach awaryjnych, np.gdy prowadzimy trudnego do opanowania psa waskim chodnikiem lub podczas podrozy srodkami komunikacji publicznej.

Kantarek (obroza uzdowa)
Smycz przypina sie do kolka znajdujacego sie pod pyskiem psa. Kantarek zwykle bardzo ogranicza mozliwosc ciagniecia,ale ma tez skutki uboczne: moze wywolac uczucie przygnebienia lub rozdraznienia, a takze-na skutek silnego szarpniecia-urazy szyi.Wiekszosc psow buntuje sie przeciwko niemu,dlatego nalezy oswajac je z nimi stopniowo, przez kilka tygodni, za pomoca duzej liczby smakolykow.

Szelki z zapieciem z przodu
Szelki te maja kolko do przypiecia smyczy usytulowane na klatce piersiowej psa.Gdy zaczyna ciagnac, wlasna sila obraca go w kierunku wlasciciela.Sprzaczka smyczy wbija sie mu jednak w piers, a idzie spokojnie,zwisajaca luzno smycz moze mu sie platac pod nogami.

MOJ PIES POLECA

Zwykla obroza
Powinna byc szeroka i miekka.Nalezy dopasowac ja tak tak, by nie podduszala psa. W wypadku czworonogow, ktore sie nauczyly wyswobadzac z obrozy, doskonale sprawdzi sie taka o ograniczonym zacisku.Przez wiekszosc spaceru lezy luzno na szyi psa,natomiast gdy napniemy smycz, zmniejsza swoj obwod, uniemozliwiajac wysuniecie glowy.


Wygodne szelki
Ich konstrukcja nie ogranicza ruchow.Uszyte sa z szerokich tasm,moga byc miejscami wyscielone miekka tkanina lub gabka.Klamry i zapiecia umieszczone sa tak,by nie powodowac otarc.Dostepnych jest wiele modeli, bez problemu wybierzemy nojodpowiedniejszy dla naszego psa.

Magda Urban


Sorry,ale nie mam polskich literek.
Ostatnio edytowano 28 sie 2008, o 17:36 przez Marysia, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Marysia
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 928
Dołączył(a): 24 lip 2007, o 10:06

Postprzez mArGoSiA 28 sie 2008, o 17:31

Kolczatka to narzędzie szkoleniowe. Nie każdy będzie umiał z niej odpowiednio korzystać. Należy pamiętać,że to nie jest obroża. I jeżeli ktoś się decyduje na szkolenie kolczatką to nie taką za 10zł tylko zaokrąglaną Trixie.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez EsHa. 28 sie 2008, o 17:34

Kolczatki są dobre jeżeli ktoś wie jak ich używać i robi to dobrze ;)
EsHa.
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 227
Dołączył(a): 28 sie 2008, o 14:11

Następna strona

Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 28 gości

paw prints