czy uważacie że kolczatki są nieHumanitarne????

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Diana S 11 wrz 2008, o 21:16

bjossa napisał(a):
oj nie bądz tego tak pewna :wink: Brutusek jak idzie na smycyz to potrafi naprawde pociągnąć, szczególnie jak akurat ma zamiarjakiegoś psa zutylizować :P co ciekawe jak idzie spuszczony to zamiast sobie połazić tam gdzie on chce to idzie grzecznie przy nodze 8)

a dzisiaj widziałam jakiego charta ( ja tylko borzoje i afgany rozróżniam :p ) w kolczatce :shock: co za ludzie...


Babo ty mnie nie strasz :lol: :lol: . Co do chartów to straszne, ale faktycznie ja sama już widziałam nie jednego, który miał założone kolce.... :shock: :shock:
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez mArGoSiA 11 wrz 2008, o 21:20

Najgorsze jest to,że ludzie traktują kolczatki jak zwykłe obroże :roll:
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez Diana S 11 wrz 2008, o 23:37

mArGoSiA napisał(a):Najgorsze jest to,że ludzie traktują kolczatki jak zwykłe obroże :roll:


Dokładnie. Nie rozumiem i nigdy nie zrozumiem właścicieli, którzy to robią.

Nigdy nie założyłabym swoim psom kolców, by sprawiać im ból.

Nigdy też nie zrozumiem osób, którzy uważają, ze przy kolczatce da się psa oduczyć ciągnięcia.

Dlaczego tak myślę, bo sama to sprawdziłam. Pies, który chodził w kolcach nie ciągnął. Kiedy założono mu zwykłą obrożę ciągnął.

Sorry, ale nie wierzę, że kolczatka oducza ciągnięcia. Dla mnie to bzdura.
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez mArGoSiA 12 wrz 2008, o 07:05

Muszę się,że kilka lat temu mój pies też nosił kolczatkę dlatego,że ciągnął :oops: ale miałam tak mądrego psa,że sam zgubił dwa razy kolczatkę i w końcu kupiliśmy mu obrożę :wink:
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez Magda* 12 wrz 2008, o 15:28

Nigdy nie założyłabym swoim psom kolców, by sprawiać im ból.
Dokładnie. Ja jestem przeciwnikiem wszelkich kolczatek i dławików.Wiadomo, są bardzo rzadkie przypadki kiedy mogę zrozumieć stosowanie takich przyrządów, ale to wyjatki. Moja sucz nie chodzi idealnie na smyczy ale nie załozyłabym jej kolczatki.Dotychczas chodziła na spacer w zwykłej obroży. Obecnie w obroży pół zaciskowej wyłacznie ze względów bezpieczeństwa. Ze zwykłej, nawet dobrze dopasowanej obroży potrafiła wysunąć głowę :?
Pozdrawiamy Magda & Atena


Obrazek
Magda*
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1527
Dołączył(a): 2 sty 2006, o 16:02
Imię psa: Atena ( zwana Tolą ;))
Rasa psa: Labrador retriever

Postprzez Diana S 13 wrz 2008, o 17:54

Magda* napisał(a):
Nigdy nie założyłabym swoim psom kolców, by sprawiać im ból.
Dokładnie. Ja jestem przeciwnikiem wszelkich kolczatek i dławików.Wiadomo, są bardzo rzadkie przypadki kiedy mogę zrozumieć stosowanie takich przyrządów, ale to wyjatki. Moja sucz nie chodzi idealnie na smyczy ale nie załozyłabym jej kolczatki.Dotychczas chodziła na spacer w zwykłej obroży. Obecnie w obroży pół zaciskowej wyłacznie ze względów bezpieczeństwa. Ze zwykłej, nawet dobrze dopasowanej obroży potrafiła wysunąć głowę :?


Dokładnie Madzia. moje też noszą takie obroże. Tym bardziej, ze chart potrafi się z każdej obroży (zwykłej) wywinąć.
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Poprzednia strona

Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 19 gości

paw prints