Pomocy pies szczeka na ludzi :(

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

Pomocy pies szczeka na ludzi :(

Postprzez Kondziu91 18 kwi 2009, o 17:03

Witam ponownie mam straszny problem z moim Dafem . Gdy już wychodzi za bramkę a jest zamknięty na podwórku to jest to tylko możliwe tylko gdy ktoś go wypuści ale jak już wyjdzie to jeśli jakiś starszy człowiek przechodzi to zaczyna na niego szczekać tak ze ten starszy pan nie może przejść a później kto ma przez to problemy oczywiście właściciel i tu mam swój problem i nie wiem jak sobie z nim poradzić toć nie namowie każdego sąsiada żeby trzymał kawałek kiełbasy w kieszeni specjalnie na takie okazje :( i na dodatek drugi problem mi się pojawił a mianowicie ujadanie do psów za bramka mój psiak zna komendę zostaw albo uspokój się lecz jak już zacznie to zapomina o całym świecie i wątpię czy mnie słyszy
z góry dzięki za odpowiedzi i rady :?
Avatar użytkownika
Kondziu91
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 21
Dołączył(a): 16 kwi 2009, o 19:58
Lokalizacja: Ostrołęka

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Chita 19 kwi 2009, o 10:20

jesli sytuacje z kielbasa wcielisz w zycie pies moze pomyslec JESTEM AGRESYWNY - JEST MNIAM MNIAM :lol: odradzam takie metody

szczeka na psy za furtka bo broni swojego terenu. pytanie jednak takie>>>czy oszczekuje psy w trakcie spaceru?
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Postprzez Paulinka... 19 kwi 2009, o 11:52

Może pies oszczekuje , bo nie wychodzi na długie spacery i nie ma wystarczającej dawki ruchu :?:
Może oszzcekuje psy i ludzi , bo chce wyjść na spacer i ich "zaczepia " , żeby z nim wyjść :?:
Paulinka...
 

Postprzez Kondziu91 19 kwi 2009, o 12:39

czy oszczekuje psy w trakcie spaceru?

nie nawet nie próbuje tylko ze czasem boje się jak może taki pies z którym się oszczekiwał zachować jak jestem na spacerze

Może oszczekuje psy i ludzi , bo chce wyjść na spacer i ich "zaczepia " , żeby z nim wyjść?

przyznam ze tego nie brałem pod uwagę ale zazwyczaj to nie on jest agresorem jeśli chodzi o oszczekiwanie za bramka zazwyczaj podbiega jakiś pies i zaczyna no to i Daf nie chce być gorszy i tez zaczyna

a jeśli chodzi o ludzi to nie oszczekuje wszystkich tylko tak jakby wybranych ;p ( może mu coś zrobili sam nie wiem ;/ ) wolałbym go tego oduczyc tylko nie mam pojęcia jak
Avatar użytkownika
Kondziu91
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 21
Dołączył(a): 16 kwi 2009, o 19:58
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez Chita 19 kwi 2009, o 12:53

jesli nie oszczekuje na spacerze to broni terenu na 99%

albo jest to jedyne zajecie na jakie moze liczyc. jak wyglada spacer? jak czesto wychodzi? mieszka w domu czy na podworku?
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Postprzez Kondziu91 19 kwi 2009, o 13:05

na podwórku , spacer zazwyczaj zależy od czasu w ile mi wyrwie bark ze stawu :wink: a wychodzi przyznam się ze niezbyt często za podwórko ale mam zamiar to zmienić po zakupie halti
Avatar użytkownika
Kondziu91
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 21
Dołączył(a): 16 kwi 2009, o 19:58
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez Paulinka... 19 kwi 2009, o 13:27

Zabieraj psa codziennie na conajmniej godzinny spacer, z aportem, bieganiem itp. i napisz czy przestaje obszczekiwać ludzi.
Paulinka...
 

Postprzez Gość 19 kwi 2009, o 22:54

Z halti ostrożnie!!! Łatwo można psa bardzo uszkodzić, albo nawet zabić łamiąc kość nosową!!! Wbij sobie koniecznie do głowy, że halti nigdy, przenigdy nie wolno szarpać!!!
Każdy pies potrzebuje spacerów dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Bez nich pies staje sie apatyczny i traci całkowicie radość życia lub staje się psem "problemowym".
Tyle, że spacer na smyczy, to nie spacer - w życiu tak psa nie wybiegasz! Postaraj się zabrać go na szkolenie (chociażby 2-3 indywidualne spotkania). Zaznacz tylko, że zależy Ci przede wszystkim na nauce chodzenia na luźnej smyczy i na przywoływaniu psa.
Z odszczekiwaniem się psom podchodzącym do płotu raczej nie wygrasz tak łatwo. Po to człowiek wziął psa do pomocy - żeby ostrzegał i bronił przed niebezpieczeństwem! No i pewnie masz rację - jak pies szczeka, a Ty na niego krzyczysz, to albo Cię faktycznie nie słyszy, albo uznaje, że się dołączasz - w obu przypadkach krzyczenie nie ma sensu.
Możesz nauczyć psa szczekania i uciszania się na komendę - wtedy jest szansa, że na komendę przestanie szczekać przy płocie. (o to też możesz zapytać szkoleniowca, jeśli zdecydujesz się na szkolenie)
Powodzenia!
Gość
 

Postprzez Kondziu91 20 kwi 2009, o 00:00

wiesz każda obroża jest niebezpieczna nie tylko halti nawet taka zwykła jak pies mocno ciągnie to może sobie przeciąć tchawice i umrzeć tym bardziej zaciskową a o kolczatkach już nie wspomnę a ze idiotą tez nie jestem (albo tylko ja tak uważam :wink: ) to nie mam zamiaru psu sprawiać niepotrzebnego bólu. Nawet takie szeleczki mogą deformować stawy nic niestety nie jest idealne WSZYSTKO ma swoje wady i zalety
tak sądzę

a to ze na smyczy psa nie wybiegam to różnie bywa jeśli będę z nim biegał to i on się wyhasa

dziś poraz pierwszy na spacerze spuściłem psiaka ze smyczy znalazłem ładne miejsce jakąś polankę otoczoną drzewkami na początku trochę się przestraszyłem ze poleci na osiedle ale co tam poleciał gdzieś na 2minuty potem przybiegł do mnie oczywiście nagroda :) i polecial dalej i tak przez 2/3h hasał bez przerwy zdaje się ze się wybiegał :wink:

dziś po szczepieniu na kleszcze biorę psiaka na miasto mierzyć halti :) zobaczymy co z tego wyjdzie :wink:
Avatar użytkownika
Kondziu91
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 21
Dołączył(a): 16 kwi 2009, o 19:58
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez Chita 20 kwi 2009, o 11:44

zawsze jest to jakis postep. powinienes jednak sie z psem bawic. wtedy pies nie bedzies sie w przyszlosci nudzic
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29


Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 22 gości

paw prints