chodzenie przy nodze 4 miesiace

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

chodzenie przy nodze 4 miesiace

Postprzez Orzel 20 kwi 2009, o 08:02

Witam,
Moj Orzel ma juz 4 miesiace. Chodzilismy konsekwentnie na lekcje dla szczeniakow - raz w tygodniu. Jednak z powodow moich wyjazdow musielismy przerwac kurs na 3 tygodnie. Po ostatniej lekcji jestem zalamana. Psiak mnie juz nie slucha, wkracza chyba w trudny wiek.
Problem polega na tym, ze wymaga sie aby pies chodzil przy nodze na smyczy. Nie wiem jak inni to robia, ale mojemu to nie wychodzi. Ciagle ciagnie i szarpie, w sumie to on ze mna wychodzi na spacer. Ma dopiero 4 miesiace, a jest to Wyzel Weimarski, wiec szybko nabiera sil.
Metody podrecznikowe nie skutkuja. Czy uzywac tzw kolczatki? Jak go przekowac do posluszenstwa? Czy ciagle probowac wychodzic na spacer i strofowac go? po 15 min rece juz odpadaja od przyciagania go do nogi i komend, a jemu jezorek i oczy wychodza na wierzch.

Czy macie moze Panstwo jakac skuteczna metode??
pozdrawiam
Orzel
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Chita 20 kwi 2009, o 11:54

wyzel to pies ktory potrzebuje szczegolnie duzo ruchu. normalne jest wiec(tym bardzej ze to 4miechy) ,ze probuje biegac i skakac. tego nie zmienisz. rady:
1 obroza lepiej szeroka(jak chcesz zadac psu ból i cierpienie to kolczatka
:roll: )
2 odziennie 2h spaceru bez smyczy. na spacerze masz sie bawic z psem. psu ma byc fajni a do domu ma wrocic padniety(ale uwazaj na stawy psiaka)
3 niech bawi siie duzo z innymi psami(wybiega sie a ty bedziesz mniej zmeczona
4 dopiero po pol godzinie zaczynasz trening
- bez smyczy
- ze smakolykami
- inne komendy oprocz NOGA uczysz na kucaka(kucasz)
- ton glosu zachecajacy i mily
- nie bijesz psa
- nie straszysz psa
- nie grozisz mu
- nie zmuszaj psa >>> zachecaj
- spacer i trening ma byc przyjemnoscia :!: :)

chodzenie na luznej smyczy wpoisz jesli przy kazdym napieciu zatrzymasz sie i poczekasz az smycz sie poluzuje(uzyj smaczka). mozesz tez zastosowac kantar ale odradzam u dziecka(4miechy to jeszcze dziecko)
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

cd

Postprzez Anku 20 kwi 2009, o 13:25

Chita,

Dziekuje za odpowiedz. Jednym slowem mam byc cierpliwa.
Jesli chodzi o naprezona smycz i postoje, problem w tym ze ona ciagle jest naciagieta, i przyciaganie go do nogi i ponowna proba konczy sie zazwyczaj tak samo, czyli powtorka.

Jesli chodzi o ruch i jego stawy: w jego wieku moze spacerowac 20 min a to dla niego pestka.
Wiec tez sie martwi zeby czasem nie przesadzac - nie zrobic mu krzywdy.
czy on np moze 20 min biec => jogging przy nodze?

pozdrawiam
Anku
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 7 sty 2009, o 07:43

Re: cd

Postprzez Sissy 20 kwi 2009, o 15:15

Chita napisał(a):mozesz tez zastosowac kantar ale odradzam u dziecka(4miechy to jeszcze dziecko)

A co to ma do rzeczy? To nie jest mały pies.
Anku napisał(a):czy on np moze 20 min biec => jogging przy nodze?


Oczywiście,że może,ale pies powinien być także spuszczany na otwartej przestrzeni ;)
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez Paulinka... 20 kwi 2009, o 15:21

Ma to do rzeczy to , że pies "poznaje" wszystko i nie powinien być w tym czasie ograniczany. Tak mi powiedział wet , gdy pytałam czy mogę z wówczas 6 miesięczną Bleką wychodzić w kantarku.
Paulinka...
 

Postprzez leonberg 20 kwi 2009, o 15:48

a w czym kantar przeszkadza by psiak poznawał świat? w niczym więcej niż szelki, obróżka czy łańcuszek zaciskowy.
to właściciel ogranicza bądź nie, ilość rzeczy które pozna szczenior.
dzięki halti można w najbardziej humanitarny i zdrowy sposób kontrolować psiaka. im większa rasa piesa, tym halti bardziej wskazane. głupio zakładać kantar yorkowi gdy możemy go unieść za obroże gdy nam sie wyrywa ale gdy istnieje niebezpieczeństwo iż nie będziemy w stanie opanować psa badź boimy sie o własne wyrwane ramiona to halti jest jak najbardziej wskazane.
post bęcwała sprzed kilku dni na temat uzdy, świadczy o niskiej wiedzy na temat tej uprzęży. może wet też nie za bardzo wiedział o co pytasz? najlepiej gdy wypowiadają się użytkownicy. ja stosuje od 2 lat i nie słyszałem nigdy o deformacji kufy z powodu jego stosowania. oczywiście nie jestem alfa i omega wiec jeśli ktoś ma wątpliwości niech poszuka jeszcze opinii innych w internecie. ja mając leonbergery, uważam że to świetny wynalazek. gdy smycz jest luźna to w niczym nie ogranicza pyska.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Chita 20 kwi 2009, o 16:52

radze nie przyciagac psa do siebie na smyczy. trzeba stanac i przywolac ze smakolykiem w rece. duzo latwiej psu bedzie jesli smycz zawsze bedzie miec taka sama dlugosc. ja robie zawsze albo IDZ SZYBKO(cala smycz) albo NOGA(noga). konsekwentnie sie do tego stosowalismy i jest spokoj
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Postprzez Kondziu91 22 kwi 2009, o 20:17

jak stoisz i nadal jest napięta to czekasz dłużej cierpliwość to podstawa albo jak już ktoś napisał smakołykiem skusić choć nie jestem pewien czy to jest dobry pomysł pies może pomyśleć (ciągnę za smycz jest mniam mniam ) i nauka idzie w las.Wniosek bez cierpliwości nie wychowasz psiaka:)

ps.Halti jest dobrym rozwiązaniem sam używam to wiem ja swojego psiaka uczę ze smyczka regulowaną jeden haczyk podczepiam do halti drugi do obroży i jak pies ciągnie to trzymam za część smyczy od halti wtedy psiak wolniej idzie i nie ciągnie wtedy smakołyk pochwala i spowrotem na normalna.
Avatar użytkownika
Kondziu91
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 21
Dołączył(a): 16 kwi 2009, o 19:58
Lokalizacja: Ostrołęka


Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 33 gości

paw prints