proszę o radę

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

proszę o radę

Postprzez xxagaxx 15 cze 2009, o 11:49

Mam 7-tygodniową spanielkę, która o prócz tego że ma ADHD :) jak chyba większość spanieli to za nic nie chce zostawać na chwilę sama. Wiem że to jeszcze mały piesek ale chciałabym ją nauczyć trochę samodzielności jeśli chodzi o spanie w swoim legowisku. Boję się, że za jakiś czas jak ja będę chodzisz do szkoły a rodzice do pracy i tak czy siak będzie musiała zostać sama w domu...jak mam ją do tego przygotować kiedy serce mi się kraje jak ona piszczy gdy ja idę spać do siebie a ją zostawiam samą.Proszę doradzcie co mam zrobić.

Pozdrawiam Aga
xxagaxx
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12 cze 2009, o 19:53

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez mArGoSiA 15 cze 2009, o 11:53

Zacznij od zostawiania suni samej na 2-3 minuty i za grzeczne zachowanie nagradzaj. Jeżeli po Twoim wyjściu piesek piszczy,nie wchodź,czekaj aż się uspokoi. Wtedy wchodzisz i nagradzasz. z czasem zwiększaj ten czas o kilka minut.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez Chita 15 cze 2009, o 12:22

i pamietaj zeby sie nie rozczulac i nie mowic takim glosem 'jaki biedny pieseczek'

ta psinka to jeszcze niemowlak. powinna byc jewszcze do 8tygodnia przy mamie. no i domyslam sie ze metryczki nie ma :roll:
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Postprzez xxagaxx 15 cze 2009, o 20:56

Dzięki za radę, a tak poza tym rzeczywiście nie ma ona rodowodu, to piesek z hodowli gdzie ludzie oprócz spanieli hodują inne psy i zierzaki, nie mają czasu wyjeżdżać z psami na wystawę.Rodzice mojej spanielki mają rodowód lecz inne psy tych panśtwa nie. Zresztą żaden papierek nie zrobi różnicy jak i tak ten psiak zawrócił w głowie całej rodzince..:)
xxagaxx
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12 cze 2009, o 19:53

Postprzez mArGoSiA 15 cze 2009, o 21:12

xxagaxx napisał(a):Dzięki za radę, a tak poza tym rzeczywiście nie ma ona rodowodu, to piesek z hodowli gdzie ludzie oprócz spanieli hodują inne psy i zierzaki, nie mają czasu wyjeżdżać z psami na wystawę.Rodzice mojej spanielki mają rodowód lecz inne psy tych panśtwa nie. Zresztą żaden papierek nie zrobi różnicy jak i tak ten psiak zawrócił w głowie całej rodzince..:)

Jeżeli piesek nie ma rodowodu to pochodzi z pseudohodowli,a argument,że nie ma się czasu jeździć na wystawę jest żenujący. Żeby nie zaśmiecać tematu zajrzyj do linków w moim podpisie :wink:

Nie no pewnie,że dobrze,że ma fajną rodzinkę i jest kochany :)
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez Chita 16 cze 2009, o 11:31

tylko zeby dyskusja nie poszla znowu w kierunku r=r. mam nadzieje ze nastepny twoj psiak bedzie np ze schronu albo z metryczka od powaznego i odpowiedzialngo czlowieka :roll: . tak czy siak dobrze ze nie wywalisz sunki jak sie okaze ze wyrosnie z niej totalny mix
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Postprzez zeberka161 16 cze 2009, o 13:38

ZAŁÓŻ suni galerie na forum :)
ja tez mam spanielke co prawda ma juz 9 miesiecy ale dalej zachowuje sie jak by miala 2 miesiace.

napewno nie ulegaj na jej slodkie oczka bo spanielki to psy z charakterkiem . wiec musisz byc stanowcza i konsekwentna.

Rozwiązanie Twojego problemu z ortografią znajdziesz w
słowniku
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]


Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 23 gości

paw prints