Warczenie

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

Warczenie

Postprzez Lianis 18 cze 2009, o 15:58

Wczoraj Roxi zaczela warczec na nasze dzieci w momencie kiedy wyciagnely reke w jej kierunku a ona byla zajeta obgryzaniem naturalnego gryzaka, warkniecie bylo ostrzegawcze, nie warczy na mnie czy na meza. Czym to jest spowodowane i jak ja tego oduczyc?
ObrazekObrazek
Lianis
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 30
Dołączył(a): 15 cze 2009, o 08:25
Imię psa: Roxy
Rasa psa: Doberman Mieszaniec

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez leonberg 18 cze 2009, o 16:38

psiak ustala hierarchię w stadzie. uważa ciebie i męża za osobniki wyżej niego a dzieci za członków stada niżej od niego.
jeden z prostszych sposobów to podawanie jedzenia. podawaj miskę z jedzeniem dzieciom i niech dzieciaki udają że z niej jedzą, pies czeka, ma siedzieć i czekać na swoja kolej, po dłuższej chwili oddaje się michę psu.
inny przykład, podczas posiłków wszyscy jedzą a micha psa stoi na stole tak by widział i myślał ze domownicy jedzą z jego miski. jak wszyscy skończą i odejdą od stołu, daje sie miskę psu. itd.
karma nie może być stale w misce. psu podaje się jedzenie 2 razy dziennie i po 20 min zabiera się michę. przysmaki podawaj wyłącznie po wykonaniu jakiegoś polecenia. nie daje się smakołyków psu za nic.
znajdziesz sporo na ten temat w necie. nie czekaj. trzeba działać szybko. nie ma złych psów, są tylko źle wychowane przez swoich właścicieli ;-)
warto iść na szkolenie. 8 mc to czas najwyższy a psina mała nie jest a musicie dawać sobie z nią rade.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Lianis 18 cze 2009, o 18:27

Dziekuje, bedziemy musieli sprobowac z ta micha, na razie Roxi jest psem warujacym przy stole, podejrzewam ze wiekszosc wlascicieli czworonogow zna to spojrzenie, dajemy jej jesc dwa razy dziennie, rano i kolo wieczora, a miche mozemy spokojnie zabrac i po minucie, wyglada jakby ze zmywarki wyszla :) psie ciasteczka dostaje tylko za polecenia ale i tak ten energiczny wulkan ciezko utrzymac na wodzy, musielismy pokroic ciacha na drobniej :) pies pojetny sie wydaje jak chce oczywiscie, tylko ten gryzak ma na stale, nie wiem z czego to jest, twarde takie w roznych ksztaltach mozna to kupic, gumowe jakby sie robi po pewnym czasie gryzienia.
A ze szkoleniami musimy chyba poczekac az sie sprawa kosci wyjasni bo na razie pies ma zakaz forsowania sie, dlugich spacerow, biegow i schodow.
ObrazekObrazek
Lianis
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 30
Dołączył(a): 15 cze 2009, o 08:25
Imię psa: Roxy
Rasa psa: Doberman Mieszaniec

Postprzez leonberg 18 cze 2009, o 19:11

szkolenie mu nie zaszkodzi ;-) nie ma nic wspólnego ze schodami.
im szybciej tym wam będzie łatwiej zrozumieć czego oczekuje od was psiak ;-)
możesz też po postawieniu miski zabraniać podchodzić do niej psiakowi a pozwalać mieszać w karmie dziecku. po 2-3 min dziecko odchodzi a pozwalasz zjeść psu. wszystko pod twoim bądź męża nadzorem!
przy wychodzeniu psiak powinien wychodzić ostatni, jeśli się pcha to otwierać tylko by zmieściła się jedna osoba i przymykać psu przed nosem. do domu po spacerze psiak tez wchodzi ostatni.
możesz jeszcze spróbować położyć psa na boku i przycisnąć mu do podłogi. jeśli jest ci podporządkowany to będzie leżał spokojnie i czekał aż go puścisz, obowiązkowo nagroda. jeśli się rzuca czy wywija to trzymasz go aż przestanie, puszczasz i nagradzasz. mogą spróbować też dzieci. uwaga. nie można w ten sposób psa męczyć! jeśli się poddaje bez problemu, to więcej tego nie robisz, inaczej skrzywisz mu psychikę w druga stronę. będzie lękliwy i agresywny! możesz tak go położyć w zabawie co 2-4 dni. natomiast w ten sposób łatwo sprawdzić kogo psiak uważa za stojącego wyżej w hierarchii. u was jest tylko ten problem że to już duży psiak. w ten sposób temperuje się psiaki 2-3 mc. i pokazuje że najwięcej korzyści jest z podporządkowania ( smaczki i zabawki ) z psem 8 mc. musisz postępować ostrożnie ale stanowczo. nie możesz mu ustępować ale zawsze nagradzać.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Gość 18 cze 2009, o 20:24

maz probowal psa na boku polozyc, ale sie wyrywala przez jakis czas, dopiero po chwili przestala, w zamian dostala nagrode :) ja na razie nie probowalam a mlodszy synek udawal ze je z jej wieczornej michy kiedy maz ja trzymal, przygladala sie tej misce z taka intensywnoscia ze az sie zmarszczyla i leb przekrzywila :) mlody skonczyl urzedowanie i pies zostal puszczony, wyczyscila miche w kilka sekund. Musimy uczyc ja wszystkiego, tak jakby nigdy nie byla niczego nauczona, dzikus, czasami zastanawiam sie kiedy ona to wszystko opanuje i czy wogole, ale pojetna sie wydaje wiec jestem dobrej mysli szczegolnie ze maciupenka poprawe widac chocby w jej chodzeniu na smyczy- jest szansa ze rak ze stawow nie bede miala powyrywanych bo ciagnie jeszcze do przodu ale juz nie z taka sila i daje sie zatrzymywac.
A do szkolen w takim razie zaczne sie orientowac w okolicy, bo moze jakies mylne wyobrazenie na ich temat mam :)
Gość
 

Postprzez leonberg 18 cze 2009, o 20:56

szkolenie jest dla właściciela. to on uczy sie jak postepować z psem. przez 2 godz w tyg. nie da się niczego psa nauczyć ;-) codzienne ćwiczenia chociaż przez 5 min dają bardzo dużo. to grzebanie w misce psa to tylko jeden z przykładów jak pokazać psu kto jest przewodnikiem.
nie jestem treserem wiec nie powinienem dawać rad a do tego nie widzę zachowania psa. poczytaj troszkę w necie. wiele można znaleźć. 8 mc to młody psiaczek i wiele się nauczy. łatwiej tylko od malucha pewne rzeczy brzdącowi wpajać. 8 mc psiak to jak nastolatek u ludzi. nastolatka też można wychować ;-)
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez zeberka161 19 cze 2009, o 15:16

a co do gryzaka to trzymaj go w rece i trzymajac go pozwol delikatnie psu go obgryzac jak psiak bedzie sie jakos lapczywie zucac na niego to zabierasz i mowisz nie wolno psiak nauczy sie delikatnosci i tego ze gryzaka mozesz mu zabrac w kazdej chwili. dzieciom narazie na to nie pozwalaj.

dzieci niech sie bawia z psiakiem ze chowaja mu zabawke gdzies w mieszkaniu a psiak ma ja znalezc i przyniesc i za to nagroda :)

na poczatku tak zeby psiak widzial gdzie chowaja zabawke i zeby zalapal o co chodzi a poznij moga ja chowac tak zeby psiak musial sie troszke wysilic aby ja znalezc psiak w ten sposob nabierze wiekszego zaufania do dziecka :)
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Postprzez Lianis 19 cze 2009, o 21:20

Pozwolila mi trzymac gryzaka w trakcie jedzenia choc probowala go wyrwac za wszelka cene na poczatku, potem sie uspokoila i go obgryzala.
A z zabawka na razie jest maly problem, ona nie ma zadnej na ktorej jej jakos szczegolnie zalezy, w chwili obecnej ma 3 szt: gumowa pileczke, sznurkowa kosc z frendzlami i pluszowe jakby poplatane obrecze, ta ostatnia jest jeszcze w stanie ja zainteresowac na chwilke pozostalych mogloby nie byc. Bardzo szybko traci zainteresowanie dla kazdej zabawki.
ObrazekObrazek
Lianis
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 30
Dołączył(a): 15 cze 2009, o 08:25
Imię psa: Roxy
Rasa psa: Doberman Mieszaniec

Postprzez zeberka161 20 cze 2009, o 01:59

schowajcie zabawki i zostawcie jej tylko jedna niech sie na nia nakreci i to bardzo zucaj jej ty baw sie ta zabawka z dziecmi np. podawajcie sobie ja zeby ona widziala ze jest to ciekawe.
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]


Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 37 gości

paw prints