Pomocy! Nagłe pojawienie się agresji u 10-letniej suki.

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

Re: Pomocy! Nagłe pojawienie się agresji u 10-letniej suki.

Postprzez IreAmarth 17 sty 2010, o 16:07

Oczywiście nie zostawiamy ich bez kontroli, są cały czas obserwowane, a np. teraz Falka jest zamknięta ze mną w pokoju, żeby mogła się pobawić bez drażnienia Azy. Dziś zostały razem nakarmione, z zachowaniem hierarchii, trochę pochodziły po mieszkaniu luzem pod naszym okiem, a później wracają na swoje miejsce, ale mam nadzieję, że w przyszłości uda się wydłużać ich spotkania:]
W ogóle to bardzo mi pomogły Pana rady, za które dziękuję :)
Avatar użytkownika
IreAmarth
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 12
Dołączył(a): 6 sty 2010, o 12:15
Lokalizacja: Gdańsk / Bydgoszcz
Imię psa: Falka; miszkamy z Azunią i Yukim
Rasa psa: kundelek

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Pomocy! Nagłe pojawienie się agresji u 10-letniej suki.

Postprzez IreAmarth 11 lut 2010, o 21:27

Obecnie postępy są dość znaczne:) Psy przebywają ze sobą prawie cały czas kiedy ktoś jest w domu i sporadycznie zdarzają się sytuacje, kiedy zaczynają na siebie powarkiwać. Wtedy skutkuje dobrze wydanie im komendy "siad", która odwraca ich uwagę. Zastosowaliśmy metodę, że mój pokój jest pokojem Falki i może ona w nim przebywać sama, ale Aza do niego nie wchodzi, a pokój siostry, gdzie śpi Aza, jest tylko terytorium Azy i Falka ma zakaz wchodzenia. O dziwo, zasady te są przez nie respektowane. Dość istotne było chyba to, że po wyprowadzce siostry Aza zaczęła traktować mnie jako jej zastępstwo i była zazdrosna o mojego psa, a tak być nie może, więc Aza jest teraz dystansowana ode mnie - nie trzymam jej na smyczy na spacerze tylko ktoś inny z rodziny, nie wchodzi do mojego pokoju itp. Myślę, że to też trochę pomogło.

Jest więc nadzieja dla wszystkich w podobnej sytuacji :)

Pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
IreAmarth
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 12
Dołączył(a): 6 sty 2010, o 12:15
Lokalizacja: Gdańsk / Bydgoszcz
Imię psa: Falka; miszkamy z Azunią i Yukim
Rasa psa: kundelek

Re: Pomocy! Nagłe pojawienie się agresji u 10-letniej suki.

Postprzez ValdeQ 11 lut 2010, o 23:44

Cieszę się, że są takie postępy. Dobrze, że stworzyłaś azyl dla każdej z nich. Jeżeli to nie zakłóci normalnego funkcjonowania domu proponuje przestrzegać "prawa azylu" w szerszym zakresie, czyli "rezydentka" jest tam nietykalna także przez ludzi i kiedy się tam schroni może się czuć bezpiecznie. To pozwoli zapobiegać przyszłym problemom.

Nie ma potrzeby wymyślania dodatkowych interpretacji i "psychologicznego pogłębiania" sytuacji. Odczytywanie psich relacji przez pryzmat "ludzkich" uczuć (zazdrość, dystans, obrażanie się itp.) często prowadzi do niewłaściwych interpretacji. Świat emocji u psów jest zupełnie inny. :D

Powodzenia :cool:
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Poprzednia strona

Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości

paw prints