Jak wychować chow-chow ?

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

Jak wychować chow-chow ?

Postprzez dzani1987 20 lut 2010, o 20:47

Witajcie mam szczeniaka 12 tyg rasy chow-chow ,piesek jest nie usłuchany można napisać że ma swój świat , nauczył się w domu załatwiać w jednym miejscu :P i na dworze też ale czy go od uczę. Proszę o małą pomoc i rady ,dziękuje i pozdrawiam
dzani1987
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 18 lut 2010, o 19:29
Rasa psa: cho chow

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Jak wychować chow-chow ?

Postprzez gosia_sara 22 lut 2010, o 15:57

jak sam napisałes to szczeniak... i jak to szczeniaki sikaja w domu. Powiedz mi dlaczego akurat chow-chow... znasz tą rasę?? bo jeżeli chodzi o wychowanie to życze duuużej cierpliwości :)
http://www.tup-tup.org/ Terapia z Udziałem Psa i Pozytywne szkolenie psów
http://tup-tup.org/sklep/ Koce, ręczniki, poduszki z psimi wzorami
ZAPRASZAMY
Avatar użytkownika
gosia_sara
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 113
Dołączył(a): 6 maja 2008, o 14:51
Lokalizacja: Łódź
Imię psa: Sara, Aluk, Strzała, Kluska
Rasa psa: Siberian Husky

Re: Jak wychować chow-chow ?

Postprzez Ania_Ś 24 lut 2010, o 10:45

gosia_sara napisał(a):bo jeżeli chodzi o wychowanie to życze duuużej cierpliwości :)

Czy ja wiem czy dużej :roll: :?:
Ale fakt znać trzeba bo potem mogą być problemy. Już kilka osób które były u mnie powiedziały że myślały że to takie puchate misie a widzą zupełnie co innego :wink: .

dzani1987 kupiłeś sobie psa o którym nie masz zielonego pojęcia pod każdym względem :ojej:
Avatar użytkownika
Ania_Ś
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 16:24
Lokalizacja: Rydułtowy
Rasa psa: Chow Chow

Re: Jak wychować chow-chow ?

Postprzez Agrestowa 25 lut 2010, o 13:22

a dlaczego uwazasz ze jak sie bierze psa to trzeba o nim wiedziec wszystko?? no albo prawie wszystko
wiekszosc włascicieli którzy upodobali sobie dana rase badz tez hodowców zaczynała z owymi psami bez zadnej wiedzy..ba nawet wiedza teoretyczna nie zawsze pokrywa sie z praktyczna...a jak ktos bierze mieszańca to niby jak ma sie przygotowac na jego przyjecie
dla mnie to juz przesada, przeciez i tak kazdy ma swoje cechy i to my ludzie uczymi sie zyc z danym egzemplarzem (ze tak ujme to), to że dana rasa ma wieksze predyspozycje do jakis chorób nie oznacza ze na nia zachoruje ba nawet chow-chow moze zachorowac nap na chorobe zwykle wystepujaca np u jakiejs grupy terierów, ja np wziełam suke doga niemieckiego z dyspalzja biodrowa i problemem ruchu przednich łap, nic nie wiedzialam o rasie a tym bardziej o chorobach jakie bywaja w rasie, co nie oznacza ze jestem złym włascicielem,wiekszosc hodowców zaczynała od jakiegos bezpapierowego psiaka w typie nie majac pojecia o charakterystyce rasy...jak ktos pyta to trzaba odpowiadac (o ile ma sie wiedze na temat) a nie stawiac na straconej pozycji bo zapłacil za psiaka który jest bez papierów, nie nam osadzac, mozna wyrazic swoje zdanie na ten temat ale nie urazajac nikogo przy tym

ah i sorry za off bo nie w tym watku napisze ale dotyczy tego samego psa czy jak kto woli rasy: jeszcze raz napisze to nie drób jest alergiczny to zboza, a mieso z kuraków moze uczulac jezeli sa karmione bojlerowo czyli wysokoenergetyczna karma zbozowa, dlatego rasom z predyspozycjami skórnymi powinno sie wykluczyc zboza z diety...ba np w "mojej rasie" najczesciej uczula jagniecina, która przez wetów jest od dawna uwazana za miesto które nie powoduje alergii
Avatar użytkownika
Agrestowa
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 120
Dołączył(a): 6 sty 2010, o 18:14

Re: Jak wychować chow-chow ?

Postprzez ValdeQ 25 lut 2010, o 20:14

Agrestowa napisał(a):to nie drób jest alergiczny to zboza, a mieso z kuraków moze uczulac jezeli sa karmione bojlerowo czyli wysokoenergetyczna karma zbozowa, dlatego rasom z predyspozycjami skórnymi powinno sie wykluczyc zboza z diety...ba np w "mojej rasie" najczesciej uczula jagniecina, która przez wetów jest od dawna uwazana za miesto które nie powoduje alergii

<offtopic>
To rzeczywiście niewłaściwe miejsce ale skoro już o tym - to AFAIK mamy możliwą nadwrażliwość pokarmową, alergię pokarmową i nietolerancje pokarmową. Nazwijmy je łącznie problemami z przyswajaniem. Problemy te są powodowane przez białko (prawie zawsze zwierzęce) lub (rzadziej) węglowodany. Składnik "mięsny" karmy zawiera dużo białka i mało węglowodanów, składnik "zbożowy" zawiera dużo węglowodanów i mało białka. Oba te składniki są niezbędne w diecie. Tworzą one łańcuchy, które są charakterystyczne dla danego źródła białka lub węglowodanów. Jeżeli organizm psa traktuje pewne łańcuchy jako "wrogie" to występuje problem z przyswajalnością. A zatem przyczyną problemu może być określone źródło białka (mięso) lub węglowodanów (zboże). Najczęściej ustala się to metodą eliminacji, czyli wybierając dietę z pojedynczym źródłem białka i węglowodanów i sprawdzając czy objawy ustępują. Nie wiadomo z góry czy "zadziała" jagnięcina, łosoś, indyk, a może struś. Są jednak jakieś dane statystyczne. Najbardziej niebezpieczne będą karmy wieloskładnikowe. No i oczywiście karmy, co do których składu można mieć wątpliwości, bo producent nie jest w stanie zagwarantować stałego składu.

Teraz będzie spekulacja: kurczak często bywa wykrywany jako źródło uczulenia dlatego, że jest najpopularniejszym źródłem białka w psiej karmie.

To oczywiście wielkie uproszczenie, są jeszcze inne uwarunkowania, np. nietolerancja glutenu lub laktozy albo "teoretyczna" ale mająca zastosowanie w żywieniu alergia na długość czy złożoność łańcuchów proteinowych, nie na źródło pochodzenia.

</offtopic>
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: Jak wychować chow-chow ?

Postprzez dzani1987 25 lut 2010, o 20:17

Agrestowa <całus> 100000 % się z Tobą zgadzam i będe uważał na te karmy . Dziękuje WAM !!!!! :):):):):):)
dzani1987
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 18 lut 2010, o 19:29
Rasa psa: cho chow

Re: Jak wychować chow-chow ?

Postprzez Agrestowa 26 lut 2010, o 00:30

ale ja nie twierdze ze wcale nie uczula, ale stosunkowo niewiele jest psów które nie przystwajaja miecha, mnie najzwyczajniej irytuje jak ktoś twierdzi że to tylko drob uczula...najlepiej na cos zwalic, ktos coś gdzies usłyszał nie dopytał do końca i teraz niby wiekszość alergii pokarmowych to kurczak, taka moda jakas :ojej:
Avatar użytkownika
Agrestowa
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 120
Dołączył(a): 6 sty 2010, o 18:14

Re: Jak wychować chow-chow ?

Postprzez Agrestowa 26 lut 2010, o 00:32

dzani1987 napisał(a):Agrestowa <całus> 100000 % się z Tobą zgadzam i będe uważał na te karmy . Dziękuje WAM !!!!! :):):):):):)


tu nie trzeba na nic uwazać, jezeli pies przyswaja to nie skakac nad nim, jak beda jakies zaczerwienienia i/lub ubytki w siersci to selektywnie wykluczac poszczegolne skladniki albo zaczac od zmainy karmy suchej

koniec offa na temat karmy w wychowaniu :)
Avatar użytkownika
Agrestowa
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 120
Dołączył(a): 6 sty 2010, o 18:14

Re: Jak wychować chow-chow ?

Postprzez amanda59 1 cze 2010, o 17:32

dzani1987 napisał(a):Witajcie mam szczeniaka 12 tyg rasy chow-chow ,piesek jest nie usłuchany można napisać że ma swój świat , nauczył się w domu załatwiać w jednym miejscu :P i na dworze też ale czy go od uczę. Proszę o małą pomoc i rady ,dziękuje i pozdrawiam




SŁUCHAJCIE BO JA CHCE KUPIĆ SZCZENIAKA CHOW-CHOW ..NO I SZUKAŁAM W NECIE JAK GO DOBRZE WYCHOWAĆ JEŻLI KTOŚ MA Z PSIAKIEM PROBLEMY NICH ZAJRZY NA TĄ STRONĘ
http://www.poslusznypies.pl
amanda59
 

Re: Jak wychować chow-chow ?

Postprzez czmtsz 1 cze 2010, o 19:38

To ja jeszcze dodam moje 2 grosze do offtopiku (nie mam pojecia skad wzial sie w tym temacie). Z tego co wiem, to jesli (u ludzi) ktos jest uczulony na bialko jaja to i na drob moze, jesli na mleko krowie to rowniez na wolowine moze byc uczulony . Nie mowie, ze jest taka zasada ale tak tez bywa. (koniec offtopiku)
Rooney
Obrazek
czmtsz
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 177
Dołączył(a): 15 lut 2010, o 14:27
Lokalizacja: UK
Imię psa: Rooney
Rasa psa: Labradoodle


Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 27 gości

paw prints
cron