Strach przed spacerami ?! (szczeniak)

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

Strach przed spacerami ?! (szczeniak)

Postprzez Psychomona 25 maja 2010, o 18:28

Mam maly problem,znaczy tak mi sie wydaje,bo psa mam dopiero tydzien,wiec moze to jeszcze nie problem :wink:
A wiec wzielam pieska ,z miejsca gdzie nie jezdzily duze auta,nie chodzili obcy ludzie ,wlascicielie maja swoj dom z duzym ogrodem,pieski biegaly tylko tam,nigdzie wiecej i mala nie jest przyzwyczajona do miastowych odglosow :roll: wychodzac z nia na spacery boi sie(choc teraz juz znacznie mniej,wiec widac,ze jest postep :) ) siada czasem i nie chce isc,wiec biore ja na rece i zaprowadzam na trawke,zawsze w to samo miejsce,zeby bylo jej juz znane,dlugo potrzebuje,zeby sie zalatwic,bo ma troche stresa(czasem wogole nie zrobi i zrobi w domu po wyluzowaniu sie) boje sie ,ze psiak bedzie wykozystywal to ,ze ja nosze na rekach,albo nauczy sie siadac i nie bedzie chcial chodzic,wyglada to tak jakby bala sie spacerow,wiec jak ja przekonac,ze na dworze ma robic?! choc i tak malo co robi w domu,bo mamy wlasny ogrod i czasem tam narobi,tam czuje sie dobrze,bo cisza jest i pewnie przypomina jej to dom,czuje sie bezpiecznie,ale to maly ogrodem rekreacyjny,wiec tez nie chce zeby mi tam robila,dzieci tam mi biegaja i sie bawia,wiec sami rozumiecie...

Mamy ja tydzien,wczesniej to wogole byl problem,teraz jest troche lepiej,ale i tak jeszcze daleko,a przeciez nie ma chyba psa ,ktory nie lubi spacerow ?! :lol:

Wiem ,ze musze jej dac czas i mimo wszystko z nia wychodzic,jak do tej pory(wychodze bardzo czesto,a jak ladna pogoda to jestem z nia i dziecmi caly dzien na ogrodzie,wiec w domu nie narobi,bo nie ma jak) ale wydaje mi sie ,ze to sie nigdy nie skonczy :roll:

Macie jakies rady?!

Za zrobienie na trawke dostaje nagrody i pochwaly,ale czasem nawet nie slyszy,ze ja chwale,nie chce ciasteczek,tylko szybko w strone domu czy ogrodu,jakby ze strachu ogluchla...mam nadzieje,ze wiecie o co mi chodzi...

Co jeszcze moze zrobic,zeby jej pomoc?
Zeby nie byla w takim stresie i szybko sie przyzywczaila
zeby chciala isc sama ?!
Jedyne co jest dobre to to,ze maz wychodzi z nia ostatni raz jak wroci z pracy,czyli ok 22-giej (zawsze sie zalatwi wtedy) i spi do rana ,czyli gdzies do ok 7-8 czasem 7 :30 (wtedy tez sie calkiem zalatwi na dworze),cala noc spi i nie wola,a wola tylko dlatego ,ze spi z nami w lozku,a tam nie narobi :D jakby spala sama gdzies to pewnie by wstala i zrobila na podloge,a tak to mamy chociaz w nocy spokoj :mrgreen: w ciagu dnia jak jestem w domu to nie zawola,ze chce jeszcze,dlatego czesto z nia wychodze,no ale wlasnie ona ma stracha i stresa i nie wiem co tam jeszcze...nigdy wczesniej nie mielismy takiego problemu z psam...
Obrazek
Nasza Kochana suczka Mia
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Psychomona
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 121
Dołączył(a): 23 maja 2010, o 18:42
Imię psa: Mia
Rasa psa: Malteser/Shih-tzu mix :)

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Strach przed spacerami ?! (szczeniak)

Postprzez czmtsz 25 maja 2010, o 18:54

Witam ponownie. Ja mialam ten sam problem z moja mala. Zaraz po kwarantannie zaczelam z nia codziennie chodzic na krotkie spacerki na okoliczne boisko do pilki noznej, zeby mogla bez smyczy tam biegac. Szlam przy ruchliwej drodze i co samochod przejechal mala stawala w miejscu i musialam ja ciagnac by szla. Po kilku sekundach ciagniecia zaczynala isc dalej. Z kazdym dniem bala sie juz coraz mniej ale do dzis nie chce chodzic od strony ulicy. Nie odskakuje juz jednak i nie zwalnia. Co do zalatwiania na spacerze to jesli jest to dlugi spacer to sie zalatwia ale jesli jest to 15 minutowy spacerek to czesto po powrocie zalatwi sie w ogrodku. Jest zawsze taka podekscytowana, ze nie ma czasu na siku ;) Chetnie poczytam o poradach innych w tym temacie. Pozdrawiam.
Dana
Rooney
Obrazek
czmtsz
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 177
Dołączył(a): 15 lut 2010, o 14:27
Lokalizacja: UK
Imię psa: Rooney
Rasa psa: Labradoodle

Re: Strach przed spacerami ?! (szczeniak)

Postprzez Psychomona 25 maja 2010, o 19:20

No wlasnie,u nas czasem nawet jesli spacer trwa godzine to nic nie zrobi,a jak wejdzie do domu to za minute narobi :?

Chodzimy zawsze w to samo miejsce i czesto,zeby zajarzyla i zeby sie oswoila,po tygodniu widze znaczna roznice,ale mimo wszystko jest jeszcze wylekniona :( okazuje to wlasnie tym,ze ciagnie,udaje ,ze spi,zeby jej nie zabierac na spacer(a jak ja zostawie to za minute wstaje i robi w domu :? ) czasem piszczy na spacerze,nie chce isc tez czasem(dlatego zabieram ja nieraz na rece),a czasem wlasnie jak jest spokojniej(np niedziela) to idzie lepiej,ale nie ma czasu na zrobienie,bo wszystko inne wazniejsze :| :lol: ptaki,patyczek,jakis inny pies,ludzie itp...jejku juz zapomnialam jak to jest ze szczeniaczkami :lol:
Obrazek
Nasza Kochana suczka Mia
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Psychomona
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 121
Dołączył(a): 23 maja 2010, o 18:42
Imię psa: Mia
Rasa psa: Malteser/Shih-tzu mix :)

Re: Strach przed spacerami ?! (szczeniak)

Postprzez Psychomona 27 maja 2010, o 20:27

Widze,ze duzo odpowiedzi nie bylo,no coz...tak czy siak,suczka przestala sie bac,oswoila sie z samochodami i innymi odglosami,natomiast mamy teraz inny problem :lol: nie ma czasu na zalatwienie sie,bo ciagle jest czyms zajeta,wszystko ja ciekawi,jak widzi ludzi to chciala by sie z nimi witac,wiem,ze to normalne hehe ale strasznie dlugo trwa zanim sie zalatwi,czasem az za dlugo i niestety idziemy do domu w ktorym sie zalatwia :| aaaaaaaaaaa czy to sie kiedys skonczy?! hehe wiem,ze kiedys tak,ale strasznie chcialabym zeby umiala juz sie zalatwiac na dworze....
Obrazek
Nasza Kochana suczka Mia
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Psychomona
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 121
Dołączył(a): 23 maja 2010, o 18:42
Imię psa: Mia
Rasa psa: Malteser/Shih-tzu mix :)

Re: Strach przed spacerami ?! (szczeniak)

Postprzez ValdeQ 27 maja 2010, o 21:28

Psychomona napisał(a):Widze,ze duzo odpowiedzi nie bylo

Po prostu takich tematów jest już kilka. 8)
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: Strach przed spacerami ?! (szczeniak)

Postprzez Psychomona 28 maja 2010, o 06:41

ValdeQ napisał(a):
Psychomona napisał(a):Widze,ze duzo odpowiedzi nie bylo

Po prostu takich tematów jest już kilka. 8)


Przeszukalam tematy,ale jakos nie zauwazylam strachu przed spacerami,tylko samo zalatwianie sie :roll: widocznie zle przeszukalam :roll:
Obrazek
Nasza Kochana suczka Mia
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Psychomona
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 121
Dołączył(a): 23 maja 2010, o 18:42
Imię psa: Mia
Rasa psa: Malteser/Shih-tzu mix :)


Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 25 gości

paw prints