piszczenie, niecierpliwienie się gdy ma chwilę poczekać

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

piszczenie, niecierpliwienie się gdy ma chwilę poczekać

Postprzez psiomaniaczka 18 cze 2010, o 23:35

Witam,
mam problem z moim psiakiem. Gdy tylko coś mu się nie podoba to piszczy - jak musi poczekać minutę w miejscu na spacerze, jak czekamy na windę, jak winda za długo jedzie, w samochodzie to już masakra jest.Bardzo się niecierpliwi, co utrudnia jazdę. Piszczy jak widzi każdego psa. Myśle, że powinnam go zacząć uczyć od spokoju przy czekaniu na windę, a na końcu jazdy samochodem. Nie wiem jak mam się do tego zabrać. Próbowałam kilku sposobów, ale nie wiem co moze poskutkować na dłuzszą metę. Próbowałam ignorować go, nie spotykać się z nim wzrokiem - nie pomaga. Próbowałam dawać mu psie ciasteczka żeby odwrócić uwagę, ale to pomaga tylko chwilowo. Jeśli wezmę jakeiś świeże miesko - kawałki kurczaka, to jest ok, bo ma dużą motywację. Jednak nie jestem w stanie co spacer brać czegoś takiego, bo jesli wychodze z nim na chwilę, to zazwyczaj nie mam czasu na przygotowanie się do całej akcji (np. rano). Z drugiej strony wiem, że jak zacznę go oduczać to nie ma zmiłuj się i nie ważne czy się spieszę czy nie.
No ale moze mi poradzicie coś. Od czego mam zacząć itd :) Cierpliwa ze mnie osóbka to myślę, że jak ktoś mnie naprowadzi to pójdzie z górki.
On też jest rozumną istotką, bo wiele go nauczyłam od czasu gdy go adoptowałam. Początki były bardzo trudne, były momenty, że traciłam nadzieję. Ale tak to już czasami bywa z adopcją dorosłych psów z nieznaną przeszłością
psiomaniaczka
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: piszczenie, niecierpliwienie się gdy ma chwilę poczekać

Postprzez Psychomona 20 cze 2010, o 10:07

psiomaniaczka napisał(a):Jeśli wezmę jakeiś świeże miesko - kawałki kurczaka, to jest ok, bo ma dużą motywację. Jednak nie jestem w stanie co spacer brać czegoś takiego, bo jesli wychodze z nim na chwilę, to zazwyczaj nie mam czasu na przygotowanie się do całej akcji (np. rano)


Ja wlasnie tak robie,oduczam psa zalatwiania sie w domu i za kazdym razem biore cos na co ma naprawde ochote,nie ma ciasteczka psie :wink: nie przygotowuje,tylko biore poprostu z lodoki jakas mielonke na chleb,czy szyneczke,kawalek kielbaski czy czegokolwiek co wiem,ze mu smakuje i bedzie sie cieszyc :) niestety poki co z marnym skutkiem,ale dalej walczymy,mam nadzieje,ze wkoncu sie nauczy.
Proponuje to samo,psiaki na takie smakolyki zawsze sie lasza :mrgreen: i nie trzeba brac ogromnego kawala (hehe zalezy jakiego masz psa) tylko malutki kawaleczek,jak piszczy to dac pod pyszczek i gdy sie uspokoi to nagrodzic i pochwalic...takie moje zdanie :)
Obrazek
Nasza Kochana suczka Mia
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Psychomona
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 121
Dołączył(a): 23 maja 2010, o 18:42
Imię psa: Mia
Rasa psa: Malteser/Shih-tzu mix :)

Re: piszczenie, niecierpliwienie się gdy ma chwilę poczekać

Postprzez psiomaniaczka 20 cze 2010, o 12:55

dzięki :) też myślę, że to najlepszy sposób, bo już go wiele oduczyłam i nauczyłam, ale to jest kłopotliwe jeśli rano np. mam mało czasu. No ale postaram sobie przygotowywać jakieś małe kawałki wieczorem i rano brać gotowca :) Boję się tylko, że zawsze będe musiała brać coś do jedzenia :lol:
psiomaniaczka
 

Re: piszczenie, niecierpliwienie się gdy ma chwilę poczekać

Postprzez Psychomona 20 cze 2010, o 13:40

psiomaniaczka napisał(a):dzięki :) też myślę, że to najlepszy sposób, bo już go wiele oduczyłam i nauczyłam, ale to jest kłopotliwe jeśli rano np. mam mało czasu. No ale postaram sobie przygotowywać jakieś małe kawałki wieczorem i rano brać gotowca :) Boję się tylko, że zawsze będe musiała brać coś do jedzenia :lol:

:lol: tez o tym myslalam juz hehe ale mam nadzieje,ze moj pies zalappie o co chodzi i ze wkoncu przestane go nagradzac za to co powinien robic na dworze :lol: czego i tobie zycze :D psy to madre bestie :mrgreen:
Obrazek
Nasza Kochana suczka Mia
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Psychomona
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 121
Dołączył(a): 23 maja 2010, o 18:42
Imię psa: Mia
Rasa psa: Malteser/Shih-tzu mix :)


Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 25 gości

paw prints