jak nauczyc komendy bierz??

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

jak nauczyc komendy bierz??

Postprzez ofilka 20 lip 2010, o 19:41

Moja pięciomiesięczna pieczarka niemiecka to chodząca słodycz. Zna podstawowe komendy, jak siad, leżeć, daj głos. Często wychodzę z nią sama na spacery wieczorem i nie do konca czuję sie bezpiecznie. Pieska instynktownie rzuca się na żuli jadących na kilometr alkoholem. Chciałabym jednak aby zachowywała się tak na komendę np gdy zaczepiają mnie dresy. Chodzi mi tylko o to, by wyglądała na groźną ;).
Jak można psa tego nauczyć????
zabójcze dźwięki http://www.arshenic.pl
Avatar użytkownika
ofilka
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 24
Dołączył(a): 6 maja 2010, o 16:26
Imię psa: Kali
Rasa psa: germański oprawca

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: jak nauczyc komendy bierz??

Postprzez artur zajkowski 22 wrz 2010, o 08:38

witam,

żeby ci sie to spod kontroli nie wymkneło. to jest juz wyższa szkoła jazdy. ja odradzam stanowczo wszelkie takie zabawy i staram sie układac psa, by był uosobieniem stoickiego spokoju. ZERO AGRESJI, oduczyłbym go nawet tego zachowania w stosunku do zuli. zamiast komendy bierz naucz psa dać głos, np na komende "bierz" ale w taki sposob, zeby nie myslal o ataku- tylko szczeknął a człowiek, ktory ci prze3szkadza slysząc komende bierz od razu sie cofnie, a psiak złych zamiarow miec nie bedzie. W chwili zagrozenia zazwyczaj jest tak, ze pies stanie w twojej obronie instynktownie.

dlaczego jestem przeciwnikiem agresji jakiejkolwiek? bo mam krzyzówke rottweilera i pieknego doga niemieckiego. a w przypadku takich psow jakikolwiek przejaw agresji moze okazac sie katastroofą
artur zajkowski
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 22 wrz 2010, o 08:27
Imię psa: Manor, Faza, Szara
Rasa psa: dog niemiecki, rottweiler, kundel

Re: jak nauczyc komendy bierz??

Postprzez Paulina i Bemol 23 wrz 2010, o 10:12

Zgadza sie lepiej na własną rękę psiaka nie ucz agresji jeśli ci zależy na tym idz na kurs PT i potem PO to może być niezła zabawa dla psa a ty będziesz czuć się pewniej. Pamiętaj, że psiak jest jeszcze młodziutki, podrośnie to i tak każdy się dwa razy zastanowi zanim podejdzie przez sam wygląd. Powiem jeszcze, ża poprzednio tez miałam sunie w typie owczarka niemieckiego, łagodną jak żaden inny pies, nigdy na smyczy, do każdego przyjacielsko nastawiona, niestety już odeszła ale w ciągu jej 14 letniego życia raz usłyszałam jak warczy i pokazuje ząbki i to bylo w mojej obronie gdy zaszła taka potrzeba a wcześniej może ze dwa razy uslyszałam jak szczeka i nigdy bym nie uwierzyła że jest zdolna do jakiejkolwiek agresji a jednak.
Paulina i Bemol
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 16
Dołączył(a): 27 maja 2009, o 20:12

Re: jak nauczyc komendy bierz??

Postprzez ofilka 22 paź 2010, o 18:23

W sumie macie racje. A propozycja z dawaniem głos na słowo "bierz" to super pomysł. Szkoda, ze sama na to nie wpadłam :). Pozdrawiam!
zabójcze dźwięki http://www.arshenic.pl
Avatar użytkownika
ofilka
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 24
Dołączył(a): 6 maja 2010, o 16:26
Imię psa: Kali
Rasa psa: germański oprawca


Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

paw prints