Gryzienie i chodzenie przy nodze

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

Gryzienie i chodzenie przy nodze

Postprzez Baszkowa 20 lis 2010, o 15:58

Witam. Mam do Was wszystkich pytanie. W jaki sposób mogę oduczyć psa gryzienia wszystkiego co popadnie? W tym między innymi nas ;)
Pieskowi leci już 4 miesiąć, wiem, że sprawy ząbków, ale jednak jest to dość uciążliwe, ma gryzaki i swoje rzeczy do gryzienia, którymi jak chce potrafi się interesować, ale gdy idziemy łapie nas np za nogi i to strasznie mocno :cry:
Inną sprawą jest to czy mogę już uczyć psa chodzenia przy nodze i jak się mam za to zabrać?
Udało mi się nauczyć go już 'siad', 'leżeć', 'łapa' więc widze, że jest psem pojętnym.
Z góry dziękuje za odpowiedzi ! :wink:
Hope for the best, prepare for the worst.
Obrazek

Saper 14.11.04r-2.09.08r. [*]
Avatar użytkownika
Baszkowa
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 12
Dołączył(a): 1 paź 2010, o 15:02
Imię psa: Basza
Rasa psa: Owczarek Niemiecki

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Gryzienie i chodzenie przy nodze

Postprzez tropka 20 lis 2010, o 18:18

jeśli chodzi o gryzienie to ja za każdym razem mówiłam ojjj na początku był zdziwiony i z czasem zdarzało mu się to coraz rzadziej. jeśli chodzi o zabawki i gryzaki to szybko się psu nudzą. schowaj połowę z nich i wymieniaj co jakiś czas, polecam też pustą plastikową butelkę tylko zakręconą korkiem żeby było trudniej pogryść. jeszcze jedna uwaga - od samego początku musisz być konsekwentna. jeśli nie chcesz aby w przyszłości jako dorosły pies coś robił to już teraz nie pozwalaj mu na to. wiem to strasznie ciężko bo jest taki słodki że można go zjeść.jeśli chodzi o naukę wychodzenia to muszę coś więcej wiedzieć np czy już wychodziłaś na spacery, czy był wyprowadzany na smyczy, czy mieszkasz w mieście czy w spokojnej okolicy. inaczej to taka teoria u mnie nauka zależała od wieku i temperamentu psa. i jeszcze jedna uwaga nie bij psa,dla niego gorszą karą będzie to jeśli go zignorujesz. można w ten sposób też mu pokazywać co jest mile widziane a co nie np nie witaj się z nim pomimo że skacze,tylko go zignoruj i np rozbierz się z kurtki powiedz siad i jak wykona to dopiero się przywitaj, to się naprawdę przydaje jak pies już jest duży. i jeszcze jedno pytanie czy tylko ty go wychowujesz czy jest więcej osób w domu?
tropka
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 56
Dołączył(a): 5 lis 2010, o 06:50
Imię psa: tropek,tofi
Rasa psa: pontier,mieszaniec

Re: Gryzienie i chodzenie przy nodze

Postprzez Baszkowa 29 lis 2010, o 18:20

Mieszkam w mieście, wychowuje go tylko ja, czasem tata się wtrąci ale to rzadko ;)
Na spacery już wychodziłam, smycz itd jest. I plastikowy kaganiec bo chciał jeść wszystko co się dało, a, że dookoła wywalają trutki i inne to nie chce ryzykować ! :(
Mojemu niedługo skoczy 4 miesiąc, raczej nie próbuje dominować jak narazie, gryzie, ale nie ustawia nas po kątach.
Hope for the best, prepare for the worst.
Obrazek

Saper 14.11.04r-2.09.08r. [*]
Avatar użytkownika
Baszkowa
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 12
Dołączył(a): 1 paź 2010, o 15:02
Imię psa: Basza
Rasa psa: Owczarek Niemiecki

Re: Gryzienie i chodzenie przy nodze

Postprzez tropka 30 lis 2010, o 06:46

a na spacerach ładnie chodzi czy ciągnie na smyczy?Basza jest strasznie podobny do psa którego miałam, też był onkowaty, już niestety za Tęczowym mostem. jak na niego patrzę to aż mi serce ściska. Szary był bardzo kochany i mądry, no i spryciulek. takich numerów jakie on wycinał to obecnemu psu nawet by do głowy nie przyszły.
tropka
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 56
Dołączył(a): 5 lis 2010, o 06:50
Imię psa: tropek,tofi
Rasa psa: pontier,mieszaniec

Re: Gryzienie i chodzenie przy nodze

Postprzez Baszkowa 30 lis 2010, o 14:54

Zdarza mu się szarpać, zdarza się też iść grzecznie. Ale nigdy nie obok mnie tylko za mną albo przede mną ;)
Mój sprytny też dość jest, zawsze znajdzie sposób na wyciągniecie jakichś skarpetek z prania -.-
Hope for the best, prepare for the worst.
Obrazek

Saper 14.11.04r-2.09.08r. [*]
Avatar użytkownika
Baszkowa
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 12
Dołączył(a): 1 paź 2010, o 15:02
Imię psa: Basza
Rasa psa: Owczarek Niemiecki

Re: Gryzienie i chodzenie przy nodze

Postprzez tropka 1 gru 2010, o 16:14

masz szczęście że ci nie robi konfetti z papieru toaletowego i nie sprząta w szufladach :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
tropka
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 56
Dołączył(a): 5 lis 2010, o 06:50
Imię psa: tropek,tofi
Rasa psa: pontier,mieszaniec


Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości

paw prints