Aby pies mÓgł się wybiegać

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez czarny_motyl 10 sty 2007, o 17:25

Marcin Dondelewski napisał(a):Ja nie mam problemów,że pies do mnie nie chce przyjść.

Poprostu jak czymś jest tam sunia zajęta i nie przychodzi
to zaczynam uciekać i wtedy bardzo szybko mnie dogania :)


Ja tak robie ale tylko podczas zabawy. Najlepiej jak sa dwie osoby i tak biega od jednej do drugiej po kole a one sie zblizaja do siebie. Ares rowniez zatacza mniejsze kola az nagle "lĄduje". Odsapnie sobie i biega dalej
czarny_motyl
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 662
Dołączył(a): 20 lip 2006, o 14:02
Lokalizacja: Lublin

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Kosiarka 10 sty 2007, o 19:57

Ja zauważyłam, że Ściga z wiekiem uczy się aportować, tzn. już nie ucieka ze swoim "łupem" parę metrów ode mnie, gdy jej coś rzucę, wręcz przeciwinie. No, to teraz mogę ją nauczyć aportować :lol:
Obrazek
Avatar użytkownika
Kosiarka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 430
Dołączył(a): 14 gru 2006, o 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez czarny_motyl 10 sty 2007, o 20:19

Aportowac nauczylam w domu. Do skorzanej saszetki, ktorej Ares nie otworzy[zamek blyskawiczny] wrzucam slodkosci psie. Ares nauczyl sie zeby dostac sie do nich to trzeba przyjsc do mnie. Niestety z mojego kundelka wielki ksiaze i nic obcego [typu kamien, patyk] do buzi nie wezmie wiec aportuje tylko ta saszetke :P
czarny_motyl
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 662
Dołączył(a): 20 lip 2006, o 14:02
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Mim 20 sty 2007, o 12:10

Timon napisał(a):
Marcin Dondelewski napisał(a):Ja nie mam problemów,że pies do mnie nie chce przyjść.

Poprostu jak czymś jest tam sunia zajęta i nie przychodzi
to zaczynam uciekać i wtedy bardzo szybko mnie dogania :)



a to bardzo ciekawy sposob postepoania. tylko ciekawi mnie czy w chwili zagrozenia tez zadziala.
moim skronym zdaniem lepiej psa nauczyc przychodze na komende...


Mój kiedy nie chce przyjśc, też uciekam, on jest nierozłączny więc bardzo szybko gna za mną, tylko czasem nie chce podjeśc bo wie ze go zapne na smycz.
Mim
 

Postprzez Timon 21 sty 2007, o 18:44

a ja nadal uwaŻam, ze pies musi znac podstawowe komendy. sami sobie szkodzicie.

sprobujcie takie manewry wykonywac w lesie. jak ktos ma psa z zapedami mysliwskimi to zycze powodzenia w odnalezieniu go potem jak od niego uciekniecie.

rece opadaja.
SZALOM
---
...psia dusza większa jest od psa...
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba to niedaleko pies wyrusza
przecież przy tobie jest psie niebo z tobą zostanie jego dusza.
Avatar użytkownika
Timon
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 95
Dołączył(a): 27 gru 2006, o 23:03
Lokalizacja: Rzeszów/Pionki

Postprzez natala_afro 21 sty 2007, o 20:28

Timon napisał(a):a ja nadal uwaŻam, ze pies musi znac podstawowe komendy. sami sobie szkodzicie.

sprobujcie takie manewry wykonywac w lesie. jak ktos ma psa z zapedami mysliwskimi to zycze powodzenia w odnalezieniu go potem jak od niego uciekniecie.

rece opadaja.


Dokładnie... :roll: Takie załatwienie sprawy to pójście na łatwiznę. Pies nie jest wtedy wcale posłuszny, po prostu goni właściciela jak w zabawie... Poza tym, niezawsze skutkuje. Też tak kiedyś robilam :oops: i wiem, że najskuteczniej jest nauczyć przychodzenia na komende-nie na uciekanie. :wink:
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
natala_afro
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 321
Dołączył(a): 21 wrz 2006, o 18:01
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez ValdeQ 22 sty 2007, o 16:05

To sa dwie różne sytuacje. Pies normalnie przychodzi na komendę, ale w sytuacji kiedy wiadomo, że tego nie zrobi, uciekamy, przracamy sie, robimy dziwne rzeczy - po to, aby psa zainteresować nami bardziej, niz dotychczasowy obiekt jego uwagi. To może uratować psu życie!

Od razu wyjaśnię jedna watpliwość: tak, są rasy, których nie ma mozliwości nauczenia przychodzenia na komendę w 100%, czy nawet 90% przpadków. Nie, nie jest to kwestia nieodpowiedniego szkolenia. Gdyby się udało, to... nie byłaby juz to ta rasa.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Poprzednia strona

Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

paw prints