Jak połączyć dwa owczarki w stado?

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

Jak połączyć dwa owczarki w stado?

Postprzez ofilka 24 wrz 2011, o 18:52

Hej, mam pytanie, może akurat ktoś się zna, lub miał podobną sytuację.
Mam 1,5 roczną owczarkę niemiecką, która nie wykazuje cienia agresji względem innych psów dowolnej płci. Chciałabym wziąć ze schroniska jeszcze jednego psa, a że kocham owczary, wypatrzyłam przedstawiciela tej samej rasy w podobnym wieku. Problem w tym, że zawsze kiedy poznaję moją Kali z innym owczarem, ten próbuje ją zjeść. Od znajomych właścicieli wilczurowych samców słyszałam, że ONy zwykle rzucają sie na inne futrzaki. Owczar, którego wypatrzyłam niestety też jest agresywny względem innych psów. Czy przygarnięcie drugiego doroslego ONa jest dobrym pomysłem? Czy stworzenie w ten sposób stada jest w ogole możliwe? Jak sie za to zabrać?
Pozdrawiam!
O.
zabójcze dźwięki http://www.arshenic.pl
Avatar użytkownika
ofilka
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 24
Dołączył(a): 6 maja 2010, o 16:26
Imię psa: Kali
Rasa psa: germański oprawca

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Jak połączyć dwa owczarki w stado?

Postprzez pietruszka 24 wrz 2011, o 19:13

najlepszym sposobem jest sprawdzenie reakcji obu psów na siebie, jeśli masz taką możliwośc żeby ze swoją sunią pojechac do schroniska i tam na neutralnym terenie (np poza terenem schroniska) iść na spacer ze swoją sunią i tamtym owczarkiem (z jego opiekunem). Wówczas powinnaś zobaczyć jak oba psy na siebie zareagują. Oczywiście spotkanie powinno odbyć się z psami w kagańcach żeby w razie jakiej kolwiek agresji nie zrobiły sobie krzywdy. A poza tym pies nie powinien reagować agresją do suki, no chyba że jest to pies niestabilny psychicznie co u on-ków niestety się zdarza
Pies - cztery łapy i ogon - szczęście w domu :)
sześćsetjeden.cztery.cztery.trzy.dziewięć.cztery.dwa :)
Avatar użytkownika
pietruszka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 270
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 20:51


Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

paw prints
cron