Jak wydłużyć czas zostawania samemu

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

Jak wydłużyć czas zostawania samemu

Postprzez Mayhem 9 sie 2012, o 16:30

Hej. Mam problem z psiakiem. Jest to 2-letnia sunia basset hound. Otóż uczymy się zostawania samemu w domu. I idzie nam całkiem dobrze. Nie piszczy, nie niszczy mebli po prostu idzie spać. Problem polega na tym, że jak zostawię ją krótko po 6.00 czy nawet o 9.00 (próbowałam obie wersje) to o 13.00 mam ogromną kałużę siuśków w domu. Ogólnie sunia nie załatwia się w domu, tylko jak zostaje sama to jest jak jest... Zastanawiam się czy ten czas można w jakiś sposób wydłużyć tak żeby zostawała te 8h sama w domu bez niespodzianek? I jeśli tak to w jaki sposób? Bo na chwilę obecną umie zostać maksymalnie 5h... A ja będę musiała zostawiać ją na jakieś 8h czy coś... Z góry dzięki za rady i w ogóle.
Mayhem
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 31 lip 2012, o 06:58

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Jak wydłużyć czas zostawania samemu

Postprzez pakolina 23 sie 2012, o 14:33

może dobrym rozwiązaniem byłoby kupienie jej kuwety? jeśli nauczyła się załatwiać poza domem to na pewno będzie mozna ją nauczyć korzystać z kuwety.
czy znane jest Ci pojęcie ekologi? jeśli nie, zapoznaj się z terminem edukacja ekologiczna - dzięki temu dowiesz się czym jest ekologia i poznasz sposoby ochrony środowiska
pakolina
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 32
Dołączył(a): 9 sie 2012, o 14:20
Imię psa: Nero
Rasa psa: husky

Re: Jak wydłużyć czas zostawania samemu

Postprzez scoobydoo 20 mar 2013, o 14:32

U nas ten problem został rozwiązany dzięki dużej przestrzeni - taras i ogród. Natomiast jak mieszkaliśmy w bloku, to nawet 4 godzin Nuna nie mogła utrzymać. Może faktycznie zakup kuwety nie jest takim złym rozwiązaniem. Moi znajomi tak nauczyli swojego pieska,
scoobydoo
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1 cze 2012, o 09:19

Re: Jak wydłużyć czas zostawania samemu

Postprzez Remka 15 maja 2013, o 16:44

Kiedyś miałam jamnika,tak się jakoś nauczył że w domu mógł zostawać na bardzo długo i się nie załatwił,zawsze czekał aż wyjdzie się z nim na podwórko.
Avatar użytkownika
Remka
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 12
Dołączył(a): 12 maja 2013, o 13:07
Lokalizacja: kraków
Imię psa: Tina
Rasa psa: mix


Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

paw prints
cron