atakuje inne psy

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

atakuje inne psy

Postprzez betii 26 sie 2012, o 10:46

Mam problem. Wczoraj wzięłam do mieszkania 1,5 rocznego psa wychowanego ze wsi. Nie sprawia większych problemów: nie załatwia się w domu, nie szczeka w domu, nie gryzie ludzi. ALE. Rzuca się do innych psów. Jest on raczej z tych mniejszych (trochę wyższy od jamnika) a potrafi skoczyć do dużego psa. Chodzę z nim na smyczy, no ale nie każdy ma taki zwyczaj i dzisiaj podleciał do nas amstaff. Wiadomo, pies niegroźny jeżeli dobrze wychowany. Ale nie przesadzajmy-bez kagańca i bez smyczy...coś nie tak. Mój mały oczywiście się zaczął rzucać, gdy tylko nadarzyła się okazja wzięłam go na ręce, gdzie nadal się rzucał. Obyło się bez krwi, ale różnie bywa i chciałabym uniknąć takich sytuacji.
Co można zrobić, by oduczyć psa warczenia i szczekania na inne psy?
betii
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25 sie 2012, o 22:09

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: atakuje inne psy

Postprzez MAŁA 17 lip 2013, o 22:29

mam ten sam problem z podobnym psiakiem POMOCY !!!!!!!!!!!!
POZDRAWIAM MAŁA
Avatar użytkownika
MAŁA
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 12
Dołączył(a): 23 maja 2013, o 09:33
Imię psa: ŻABKA
Rasa psa: mix pinczera

Re: atakuje inne psy

Postprzez jowiczz23 11 wrz 2013, o 18:14

czuje się prawdopodobnie zagrożony, albo nie odpowiada mu środowisko, nie wypuszczaj go z domu, pomieszczenia gdzie go trzymasz przez dłuższy czas i zobaczysz jak się będzie zachowywał.
jowiczz23
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11 wrz 2013, o 15:19

Re: atakuje inne psy

Postprzez GlodnyZwierzak_pl 25 paź 2013, o 16:37

To zupełnie nic nie da,pies wymaga szkolenia oraz spotkania z behawiorystą. Pozostawianie go w domu z dala od otoczenia moze tylko pogorszyć sytuację,to jedno z najgorszych rozwiązań. Pies prawdopodobnie czuje się zagrożony obecnością innych zwierząt,ma zachwianą pewność siebie.
http://www.GlodnyZwierzak.pl - KARMY I AKCESORIA DLA PSÓW I KOTÓW.
Avatar użytkownika
GlodnyZwierzak_pl
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 93
Dołączył(a): 7 sie 2013, o 18:39

Re: atakuje inne psy

Postprzez majama 11 gru 2013, o 18:58

nio niestety, psiaki róznie sie zachowują
majama
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10 gru 2013, o 15:36

Re: atakuje inne psy

Postprzez Cała Ona * 12 gru 2013, o 15:36

Psiak najprawdopodobniej nie był odpowiednio socjalizowany z innymi psami lub kiedyś wydarzyło się coś (np. pogryzienie przez innego psa) co wywołuje takie zachowanie.

Na początek radziłabym przyzwyczajać psiaka do ładnego zachowania się w stosunku do innych psów z pewnej odległości, z czasem tą odległość zmniejszać.

Na czym to będzie polegało :
- zaopatrz się w smaczki, kiedy będziesz wychodziła z psiakiem na spacer
- kiedy inny pies będzie w zasięgu wzroku Twojego psiaka (kiedy Twój będzie zaczynał warczeć) odwracaj uwagę swojego psa np. smakołykami (tylko na początku mu ich nie dawaj, bo wyjdzie na to że chwalisz psa za warczenie)
- karz mu usiąść, nagradzaj wtedy kiedy wykazuje zachowanie pożądane, czyli np. olanie innego psa, spokojne nastawienie (bez warczenia i nadmiernej ekscytacji)

Również kiedy będziecie się mijać z innym psem, odwracaj uwagę swojego psiaka pokazując mu smakołyka, mówiąc miłym i łagodnym głosem do psa. Zobaczysz że za którymś razem, podczas takiego mijania się z innym psem Twój psiak będzie patrzył na Ciebie a nie na innego psa.
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu" /Robert Benchley/
Avatar użytkownika
Cała Ona *
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 50
Dołączył(a): 11 lis 2011, o 15:51

Re: atakuje inne psy

Postprzez ailata 29 gru 2013, o 21:14

Hej,
Pisałam o tym kilka razy na blogu, więc może łatwiej będzie wrzucić tu linki, niż pisać jeszcze raz:
http://pieskumpel.blogspot.com/2013/09/ ... myczy.html
http://pieskumpel.blogspot.com/2013/12/ ... smycz.html
http://pieskumpel.blogspot.com/2013/12/ ... -psie.html
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
ailata
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 45
Dołączył(a): 12 kwi 2009, o 18:48
Lokalizacja: Łódź


Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości

paw prints