spacerki i ich towarzysze

Podróże, formy wypoczynku, zabawy...

Moderator: Moderatorzy

spacerki i ich towarzysze

Postprzez pauline_g 11 lis 2005, o 13:40

gdzie chodzicie ze swoimi psami najcześciej i w czyim towarzystwie??

ja chodze najcześciej na pole za moim domem, niestety zbudowali drogę i musiałam ograniczyć pole do spacerów, a dziś idę i tam kolejna droga będzie buzowana, i teraz jeszcze miejsze pole...
czasem z reksiem wybierzemy się do naszego osiedlowego parku i na górkę żołnierza, tam reksio spotyka i bawi się z innymi pieskami!!!

na spacerki chodziliśmy z moją sąsiadką i jej dexiem, niestety się wyprowadzili, teraz często, chodzimy z klipką (psem baSki)!! u nas na osiaedlu ok godz. 18.30 właścicele psów wychodza na spacerki na pole!! można tam spodkać: aitiego (pon), deisy (collie), kaję (retriver), rocky (kundelek)... to ci, których reksio lubi najbardziej!!

jestem ciekawa jak jest z waszymi psami
Obrazek
Avatar użytkownika
pauline_g
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 22:21
Lokalizacja: Wrocław

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Basia_sz 11 lis 2005, o 14:04

Ja chodzę przeważnie do lasu, mam blisko. Tam mogę spokojnie spuścić psa ze smyczy, bez obawy, że wpadnie pod samochód :wink: (na tym punkcie jestem okropnie przewrażliwiona). Przeważnie chodzę sama, ale czasem uda mi się namówić męża albo córę.
Jedna rzecz mnie tylko zastanawia. Jak spotykamy kogoś z psem (latem, bo jesienią i zimą to rzadkość), to ten ktoś zaraz przywołuje swego pupila, zapina na smycz i nie pozwala na żadne igraszki :shock: . To głupie, no nie? A Max tak chętnie by pobaraszkował z jakimś psiakiem, aż piszczy i cały drży z ochoty. Nie pozwalam mu na to, bo jak widzę zachowanie tych ludzi, to czy ja wiem, czy sobie tego życzą? Tak więc oprócz tego "Owczarka Poniemieckiego" za płotem, który zresztą cały czas siedzi w kojcu, Max nie ma żadnych psich kolegów... :cry:
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez Atena 11 lis 2005, o 14:06

glowne miejsce spacerow to lotnisko, czasem jeszcze laka, ktora jest blisko domu. Glowni przyjaciele to bokser Taron i reodesian Rashid, ale tez kazdy przygodni pies jest dobry do zabawy - a na lotnisku psow nie brakuje :)
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez ValdeQ 11 lis 2005, o 14:25

Basiu, jest wiele praktycznych powodów, dla których ci napotkani właściciele łapią swoje psy na smycz podczas przypadkowych spotkań.

Możesz spotkać psa chorego, w trakcie rekonwalescencji, agresywnego, suke w cieczce, właśnie spryskanego preparatem, spieszącego się na obiad, bojącego sie inych psów, nieposłusznego, wściekłego :lol: ...

Najlepiej jest podejść na odległość komunikacji głosowej, przywitać się z właścicielemi zapytać, czy mogą się pobawić. Albo pozwoli, albo poda jakiś powód. Po czym albo da się jednak przekonać albo nie... :lol:
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Jadzia 11 lis 2005, o 14:52

Ja z moimi psicami całe lato codziennie chodzę na specjalnie oznaczony wybieg dla psów. W moim mieście jest kilka takich wybiegów, gdzie psy mogą się wybiegać, można tam je puszczać luzem. Zimą jest gorzej, bo moje dziewczyny nie lubią zimna i szybko wracają do domu. Na wybiegu spotykają się z różnymi psami, dużymi i małymi, i świetnie się z nimi dogadują.
Obrazek
Obrazek
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Postprzez Basia_sz 11 lis 2005, o 14:53

He he, no tak, od tej strony na to nie spojrzałam. Następnym razem jak spotkam kogoś z pieskiem, zastosuję rady ValdQa :wink:
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez Atena 11 lis 2005, o 17:00

Jadzia napisał(a):chodzę na specjalnie oznaczony wybieg dla psów. W moim mieście jest kilka takich wybiegów, gdzie psy mogą się wybiegać, można tam je puszczać luzem.

kurcze, ale bomba :) a u nas nie ma nic takiego :( czyli jak rozumiem, tam psy moge sie i wybiegac i zalatwic :?: a sprzata tam ktos :?:
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez pauline_g 11 lis 2005, o 17:39

u nas tez nie ma - fajnie by było!
Obrazek
Avatar użytkownika
pauline_g
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 22:21
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Jadzia 11 lis 2005, o 18:05

Na bieżąco to sprzątamy sami(tzn. właściciele psów), natomiast koszenie trawy i zabieranie pojemników ze śmieciami należy do służb miejskich. :P Kwidzyn nie jest dużym miastem(ok.40 tys.) ale takich wybiegów jest 12-13 w różnych punktach miasta :lol: Tak że, każdy może pójść, tam, gdzie mu najbliżej. Te wybiegi są wyrażnie oznaczone tablicą z sylwetką biegającego psa :roll: Ten, na który ja chodzę, jest pięć minut od mojego bloku. To jest duży plac porośnięty trawą, na kilka drzwek i krzewów, a potem przechodzi w park.
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Postprzez -sznaucerka- 11 lis 2005, o 18:21

Ja chodzę albo na "psia elejkę" albo do parku skaryszeqwskiego albo za mój blok pochodzić i pożucać poatyczki i piłeczki.

Codziennie o 20:15 dzis też wychodzę z jamniczką Zuzą którą Sonia bardzo lubi
Kochanie..
opuściłeś Mnie
myślisz sobie teraz, że już nie chcę cię
lecz ja zawszę tęsknię
i nigdy nie śpię
Avatar użytkownika
-sznaucerka-
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 397
Dołączył(a): 31 paź 2005, o 20:30
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ValdeQ 11 lis 2005, o 18:31

To ja chcę, żeby burmistrz Kwidzynia startował na prezydenta Warszawy zamiast takiego dupka Kaczora, który np. efektywnie zlikwidował ursynowski program opieki nad bezdomnymi zwierzetami (a był chyba najlepszy w Polsce). :twisted:
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Jadzia 11 lis 2005, o 19:22

Nasz burmistrz ma ładnego owczarka niemieckiego, radni też mają psy, a i sami psiarze zabiegali o takie miejsca. :roll: I od paru lat to funkcjonuje bez zarzutu :lol:
ps. KWIDZYN na końcu N bez kreseczki, więc w KWIDZYNIE, KWIDZYNA itd
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Postprzez jola 11 lis 2005, o 22:59

Ekstra w Lodzi otworzono wczoraj taki spacerniak ale ja mam hektar.
Avatar użytkownika
jola
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1239
Dołączył(a): 24 lut 2005, o 19:03
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Atena 12 lis 2005, o 08:38

buuu a kiedy ja sie doczekam :?: :(
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Basia_sz 12 lis 2005, o 09:56

No ale Wy z Atenką macie przecież lotnisko! :wink: :D
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Następna strona

Powrót do Wypoczynek z psem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 29 gości

paw prints