Pies, a granica wschodnia

Podróże, formy wypoczynku, zabawy...

Moderator: Moderatorzy

Pies, a granica wschodnia

Postprzez Alina 16 gru 2005, o 20:02

Czy ktoś wyjeżdżał na wschód ze swoim czworonogiem? Ja na święta planuję wyjazd ze swoją zunią na Ukrainę, czy wie ktoś co jest potrzebne na ukr, granicy. wiem , że paszport i książeczka zdrowia, ale może ktoś wie z doświadczenia..... na co mam byc przygotowana..?
Avatar użytkownika
Alina
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 116
Dołączył(a): 16 gru 2005, o 19:38
Lokalizacja: Kraków

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez joan 16 gru 2005, o 20:12

Paszport obowiązuje w krajach Unii,na Ukrainę musisz mieć jakieś badania zrobione, ale nie wiem dokładnie.
Avatar użytkownika
joan
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 935
Dołączył(a): 8 lis 2005, o 19:34

Postprzez Alina 16 gru 2005, o 20:17

Mo właśnie nic tam nie wiadomo, słyszłam , że ukraińska strona pobiera łapówki w zależśności od wielkości psa o d20 do 50 $ to z doświadczenia znajomego!! tragedia!! :twisted: aby nie były zepsute święta :(
Avatar użytkownika
Alina
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 116
Dołączył(a): 16 gru 2005, o 19:38
Lokalizacja: Kraków

Postprzez joan 16 gru 2005, o 20:20

Spróbuję się dowiedzieć więcej na ten temat, jak coś będę już wiediała to napiszę.
Avatar użytkownika
joan
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 935
Dołączył(a): 8 lis 2005, o 19:34

Postprzez ValdeQ 16 gru 2005, o 20:21

Tu jest niby jakieś info, ale nie za dużo:

http://www.ukraineinfo.us/travel/customs.html

Sprawdź jakie tam szczepienia są potrzebne i sobie wstempluj jeśli czegoś nie masz, bo za każdy brak stempelka albo papierka zapłacisz bakszysz, jakies 20 USD.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez joan 17 gru 2005, o 10:04

Oprócz książeczki zdrowia z kompletem szczepień, przy wyjezdzie na Ukrainę potrzebne jest świadectwo zdrowia od powiatowego lekarza weterynarii. Jak będziesz to mieć to nie powinno być żadnych problemów na granicy.
Avatar użytkownika
joan
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 935
Dołączył(a): 8 lis 2005, o 19:34

JA jestem z Ukrainy,Kijow i czesto wyjezdzam z psem..

Postprzez Gość 14 lis 2006, o 15:52

Witaj Alina!(tez tak mam na imie :) 8) )
A wiec!Od 6 lat mieszkam w Polsce,przed tem mieszkalam na Ukrainie w Kijowie!Co jakis czas jade do rodziny i biore ze soba psa!
Mam 2 letnia amstaffice i przy granicy nigdy nie mam problemu tak jak powiedziala tutaj jedna z osob,czyli nikt nie pobiera zadnych lapowek..No chyba ze (brzydko mowiac)smiejac sie z Polakow moga wymyslic jakies glupoty,ze nalezy zaplacic za psa... PSSS!I jeszcze raz PSSS!Dlatego jezeli beda sie czepiac powiedz,ze wiesz o co chodzi i placic nic nie bedziesz!Nawet jezeli powiedza,ze nie przepuszcza cie!Juz ja znam tych skubanych ^^ :)

Ale by normalnie i legalnie przejechac przez granice musisz miec:
-paszport psa/ksiazeczke zdrowia(nie koniecznie ze zdjeciem lub odciskiem nosa) ze wszystkimi szczepieniami.
-potwierdzenie od weterynarza,ze w danym sezonie pies dostal szczepionke od wscieklizny.

I to wszystko!zADNYCH DODATKOWYCH DOKUMENTOW!NIC WIECEJ!TO NIE JEST UE GDZIE JEST POTRZEBNY WSZCZEPIONY NIP!

a wiec zycze powodzenia :)
Gość
 


Powrót do Wypoczynek z psem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 34 gości

paw prints