Jakie zabawy dla dorosłego psa

Podróże, formy wypoczynku, zabawy...

Moderator: Moderatorzy

Jakie zabawy dla dorosłego psa

Postprzez tulpenik 5 lip 2007, o 21:00

Dwa dni temu adoptowałam psa ze schroniska - znam jego wiek i imię oraz to, że do schroniska trafił z powodu wyjazdu właściciela. I pojawił się problem z zabawą - pies nie przejawia chęci do zabawy, zaopatrzyłam go w piłki, sznurek z węzełkami, różne smakołyki do gryzienia, maskotki - nawet na to nie spogląda. Sprawia wrażenie, jakby zabawa w ogóle go nie interesowała. Na spacerach nawet nie patrzy za rzuconą piłeczką czy patykiem. Spacery, owszem lubi - ale bez zabaw. A w domu - je, śpi, idzie tam gdzie ja i ciągle chce żeby go głaskać.
Jakie zabawy mu zaproponować, co robić, by nie nudził się, gdy zostanie w domu sam (mój urlop kiedyś się skończy). Help!
Avatar użytkownika
tulpenik
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 10
Dołączył(a): 5 lip 2007, o 17:10
Lokalizacja: Szczecin

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez ValdeQ 5 lip 2007, o 21:46

Moze nigdy nie miał zabawek?

Tak czy inaczej zacznij od budowania więzi z pieskiem.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez takasobieja 6 lip 2007, o 17:20

a piesek ma rase czy jest kundelkiem? Jaki jest wiek ?

Moj pies ma niedlugo 2 lata, a bawi sie jakby byla szczeniakiem cały czas tak samo... idac na dwor sama(bez jakiegokolwiek czworonoznego przyjaciela) wraca zmeczona, podrzuca kije i łapie. Itp. :D
Takze nie wiem :(:( tak jak ValdeQ napisał...zbuduj wiezi..
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez tulpenik 6 lip 2007, o 18:05

Pies ma 6 lat, w rubryce rasa ma wpisane "mix jamnikowaty".
Avatar użytkownika
tulpenik
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 10
Dołączył(a): 5 lip 2007, o 17:10
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez bjossa 27 gru 2007, o 16:51

wiem, że temat juz trochę "z brodą" ale być może jego autor przeczyta mojego posta ( a moze komuś innemu w podobnej sytuacji sie przyda).

Jeśli pies nie chce sie bawić zabawkami to byc moze nikt go tego nie nauczył. Ale aby sie bawic nie trzeba zabawek, wystarczy np. zwykła psia karma. Pokazujemy psiakowi żarełko a potem chowamy je gdzie w pokoju (np. za noge od stołu, w kącie, na fotelu, tam gdzie pies ma dostęp) i wpuszczamy piesa każąc mu szukać. Najpierw go delkiatnie naprowadzamy aż zrozumie jakie sa zasady gry :lol: To świetna zabawa prawie dla kazdego psa ( z wyjątkiem typowych niejadków). Można nawiązać więź z psem no bo w końcu 'razem' szukacie przysmaków. Jak pies załapie to można zwiekszyc poziom trudności i chować w mniej oczywistych miejscach.
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do Wypoczynek z psem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 21 gości

paw prints