Jak to jest?

Podróże, formy wypoczynku, zabawy...

Moderator: Moderatorzy

Jak to jest?

Postprzez Monikaaa 6 sie 2007, o 12:51

Jestem właśnie w anglii u mamy na wakacjach. tęsknię bardzo za moją psinką :( w przyszłym roku chciałabym zabrać ją tu samolotem.. Tylko nie wiem jak to jest: czy psu trzeba kupić bilet czy jest zaliczany do bagażu? Nie mam pojęcia gdzie o to pytać wiec pytam tu. Czy paszport jest konieczny? Prosze o jakiekolwiek informacje :)
Monikaaa
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Jak to jest?

Postprzez czarny_motyl 6 sie 2007, o 12:55

Monikaaa napisał(a):Jestem właśnie w anglii u mamy na wakacjach. tęsknię bardzo za moją psinką :( w przyszłym roku chciałabym zabrać ją tu samolotem.. Tylko nie wiem jak to jest: czy psu trzeba kupić bilet czy jest zaliczany do bagażu? Nie mam pojęcia gdzie o to pytać wiec pytam tu. Czy paszport jest konieczny? Prosze o jakiekolwiek informacje :)


w samolotach jest tak: pies leci jako bagaż podręczny jeśli jest w transporterze wielkość jest różna co do przewoźników jeśli pies jest większy musi lecieć w luku bagażowym jest to związane ze zmianą ciśnienia[bodajże niższe jeśli pamiętam]
czarny_motyl
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 662
Dołączył(a): 20 lip 2006, o 14:02
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Monikaaa 6 sie 2007, o 12:58

a co to za transporter? pies jest mały wiec jako podręczny? tylko że na widok obcych strasznie hałasuje :/ czy sa zwiazane oplaty z przewozem psiaka?
Monikaaa
 

Postprzez czarny_motyl 6 sie 2007, o 13:17

Monikaaa napisał(a):a co to za transporter? pies jest mały wiec jako podręczny? tylko że na widok obcych strasznie hałasuje :/ czy sa zwiazane oplaty z przewozem psiaka?


nie dam rady teraz znaleźć bo tamto forum chwilowo jest zamknięte
ale jesli sie nie mylę to transporter ma być coś w rozmiarach tego

http://www.fretka.pl/ver2/produkt.php?id=99

niestety to straszne maleństwo
kiedyś psy przywożone do Anglii musiały odbyć kwarantanne teraz nie wiem jak to jest ale takie rzeczy typu czip paszport zaświadczenia jakieś dowiesz sie wszystkiego u dobrego weta
czarny_motyl
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 662
Dołączył(a): 20 lip 2006, o 14:02
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Gość 6 sie 2007, o 13:40

Dzięki za odpowiedzi :) akurat po powrocie musze sie wybrać i zaszczepić przeciw wściekliźnie to się dowiem ;) pzd :)
Gość
 

Postprzez ValdeQ 6 sie 2007, o 22:34

Zobacz tutaj:

http://www.psiaki.pl/forum/viewtopic.php?t=787

Bardzo rzadko udaje się psa przewieźć w kabinie, nie licz na to. Z reguły lecą w luku.

Oczywiście, że zapłacisz za transport. I raczej zapomnij o "tanich liniach".

Do Anglii nie ma juz kwarantanny ale nadal procedura jest skomplikowana, ponieważ trzeba robić i powtarzać badania krwi, czy nie ma przeciwciał wścieklizny, co w sumie tez zajmuje kilka miesięcy.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Monikaaa 7 sie 2007, o 18:38

A ile takie koszty mogą wynieść? Czy ktoś może orientuje się ja to jest w liniach lotniczych Wizz Air??
Monikaaa
 

Postprzez ValdeQ 7 sie 2007, o 20:46

Nijak. Tzw. tanie linie nie przewożą zwięrząt.

Zwierzęta
Wizz Air nie zezwala na przewóz zwierząt. Przewóz psów przewodników towarzyszących osobom niewidomym lub niesłyszącym dozwolony jest jedynie na kontynencie europejskim. Nie wolno ich przewozić na trasach z lub do Wielkiej Brytanii.


ze strony:
http://www.lotnicze-bilety.pl/info/wizz ... -air-baga/
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: Jak to jest?

Postprzez Talent12 16 sie 2020, o 19:29

Będziesz potrzebowała specjalnego transportera IATA czyli takiego ktory można zabrać do samolotu
Tutaj znajdziesz właśnie takie https://wyspapupila.pl/transporter-dla-psa-do-samolotu
Pies musi mieć paszport i czip
Talent12
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1 maja 2020, o 21:04


Powrót do Wypoczynek z psem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

paw prints
cron