"młody" pies i morze :)

Podróże, formy wypoczynku, zabawy...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Jadzia 19 lip 2005, o 19:53

Dla pinczera mini duża miska (średnia 80 cm, wysokość 50 cm) to jest
wanna :lol: [/b]
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez mwijatak 20 lip 2005, o 07:46

Moja sunia jak jej się nie chce wsadzić do wanny to stasznie piszczy i skacze :shock: ale jak już jest kąpana to jej się szytbko nudzi i chce zwiewać. Za to Demon do wanny nie wejdzie :!: wielka krowa a chowa się wtedy pod łóżkiem :lol:
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez cogar 20 lip 2005, o 08:37

Moje małe jest na czas kąpieli wsadzane do wanny osobiście przez Pancia.
Całe szczęście, że waży tylko 66 kilo i jest taki malutki ;)
Problem pojawia się dopiero wtedy, kiedy trzeba go z tej wanny wyjąć, bo wszystko jest śliskie, włączając w to nas obu. W ogóle kąpiel to u nas wydarzenie jest nieprzeciętne, ja ubieram kąpielówki i w zasadzie to kąpiemy się razem (przynajmniej tak wyglądamy po). Po wyjęciu maleństwa z wanny, wstępne wytarcie prześcieradłem, a potem chodzi to po domu i się otrzepuje przez następną godzinę.
Obrazek
Obrazek
cogar
Administrator
Administrator
 
Posty: 1163
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 22:45
Lokalizacja: Bytom

Postprzez jola 20 lip 2005, o 09:18

To ja mam z gorki mowie hop i juz sa w wannie. :D
Avatar użytkownika
jola
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1239
Dołączył(a): 24 lut 2005, o 19:03
Lokalizacja: Łódź

Postprzez cogar 20 lip 2005, o 09:31

Ale z racji wykonywanej pracy, to one chyba w wannie dosyć częst są?
Oglądałem kiedyś program o takiej kobiecie, której pies też był wykorzystywany w dogoterapii- kąpiel codziennie. A trening czyni mistrza.
U nas to jest wydarzenie, dwa, czasem trzy razy do roku. W końcu psa nie powinno się chyba za często kąpać.
Obrazek
Obrazek
cogar
Administrator
Administrator
 
Posty: 1163
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 22:45
Lokalizacja: Bytom

Postprzez mwijatak 20 lip 2005, o 09:34

Cogar napisał(a):Moje małe jest na czas kąpieli wsadzane do wanny osobiście przez Pancia.
Całe szczęście, że waży tylko 66 kilo i jest taki malutki ;)
Problem pojawia się dopiero wtedy, kiedy trzeba go z tej wanny wyjąć, bo wszystko jest śliskie, włączając w to nas obu. W ogóle kąpiel to u nas wydarzenie jest nieprzeciętne, ja ubieram kąpielówki i w zasadzie to kąpiemy się razem (przynajmniej tak wyglądamy po). Po wyjęciu maleństwa z wanny, wstępne wytarcie prześcieradłem, a potem chodzi to po domu i się otrzepuje przez następną godzinę.


To kąpiel z twoim maleństwem wygląda tak samo jak kąpiel z Demkiem :P Zazwyczaj ja występuje w stroju kąpielowym a towarzyszy mi mąż i ojciec (on waży tylko 40 kg ale jest bardzo zwinny i ciężko go utrzymać w wannie). Po całej operacji łazienka wygląda jak po przejściu tornada a szczęśliwy pies biega po mieszkaniu w pańciowym podkoszulku i wyciera się we wszystko co się rusza bądź nie :twisted:
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez jola 20 lip 2005, o 17:29

Masz racje dlatego zgrzytam zebami jak ide kupic szampon bo to jest cudo takie co zabezbiecza skore psa a zarazem tworz na siersci fartuch ochronny - pies jest lepiej zabezpieczony niz chirurg przystepujaco do operacji. :D
Avatar użytkownika
jola
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1239
Dołączył(a): 24 lut 2005, o 19:03
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Asiek 20 lip 2005, o 19:02

U mnie psy też myje się jakieś 3razy w roku. Czytałam w książce, że częste mycie może spowodować łupież...
...Prostych słów boi się największy nawet twardziel
Proste słowa z gardła nie chcą wyjść najbardziej
Avatar użytkownika
Asiek
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 161
Dołączył(a): 16 kwi 2005, o 11:14

Postprzez jola 20 lip 2005, o 21:35

Moje sa kapane raz w tygodniu no chyba ze maja urlop to chodza nie myte :wink:
Avatar użytkownika
jola
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1239
Dołączył(a): 24 lut 2005, o 19:03
Lokalizacja: Łódź

Postprzez pauline_g 24 lip 2005, o 13:55

ja mam rode nie dawaj mu pić wody - reksio się napił i potem wydalił ją... odbytem, a potem przez buźkę i bardzo żle się czył
Obrazek
Avatar użytkownika
pauline_g
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 22:21
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Anna 26 sie 2005, o 22:07

Mój pinczerek sam wskakiwał do wanny. Nawet gdy ja sie kąpałam, on chciał kąpac się ze mna. czasem pozwalałam mu posiedziec w waninie u mnie na kolanach. :D
Anna
 

Postprzez Kamcia 30 sie 2005, o 19:38

pilnuj ją żeby nie latała po plaży bo bo to może kogoś wnerwiać
Obrazek
Avatar użytkownika
Kamcia
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 331
Dołączył(a): 24 sie 2005, o 10:51
Lokalizacja: z Wrocławia:)

Postprzez Doris 7 paź 2005, o 10:47

przede wszystkim nie spaceruuj po plazy w poludnie nawet jesli ci sie nie wydaje ze jest cieplo piesio moze sie przegrzac :lol:
Doris
 

Postprzez magdaS26 3 mar 2006, o 09:35

Ja odbiegnę od kąpania w wannie i wrócę do tematu morza, ponieważ wybieramy się na początku maja właśnie nad polskie morze. Szczeniak będzie miał wtedy 4.5 miesiąca. Podsumowując to co jest napisane powyżej musze uważać na:
- picie przez psa słonej wody - a jak tego uniknąć? Macie jakiś sposób?
- bieganie psa samego po plaży - załatwione - narazie kupiliśmy krótką smycz żeby mały nauczył się chodzić przy nodze ale już zamówiliśmy w waszym sklepie internetowym smycz wyciąganą na 5 m - powinno mu tyle wystarczyć - nie puścimy go zupełnie wolno bo wątpię czy będzie reagował już prawidłowo na wszytskie komendy
- kąpiel psa w morzu - powinnam go po takiej kąpieli spłukać tak? Ze względu na sierść?
- nasłonecznienie - to też załatwione bo ja będę w 7 miesiącu ciąży więc o słoneczku za mocnym nie ma mowy :D
- załatwianie się na plaży - no to oczywiste jest ale pewnie nie do uniknięcia w przypadku szczeniaka. Próbowałam kupić u mnie w mieście woreczki na psie odchody ale pani w sklepie dziwnie na mnie popatrzyła...chyba za mała mieścina na takie "fanaberie". Spróbujemy w Krakowie :D To chyba powinno załatwić sprawę?

Czy o czymś jeszcze powinnam pamiętać?
Avatar użytkownika
magdaS26
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 103
Dołączył(a): 25 lut 2006, o 19:54

Postprzez Jadzia 3 mar 2006, o 09:54

Zależy, gdzie jedziecie, bo w niektórych kąpieliskach jest zakaz wprowadzania psów na plażę :shock: Fakt, że w maju plażowiczów raczej nie będzie, ale jakaś tam straż może być, i trzeba się z tym liczyć :twisted: Jeśli chodzi o załatwianie się, to możesz też w internecie kupić takie ustrojstwo do zbierania psich kupek, w komplecie są torebki. :P Woda morska jest przedewszystkim gorzka, więc nie będzie mu smakowała, ale trzeba mieć w butelce słodką(może być mineralna, nie gazowana) :roll: gdyby chciał pić. Z kąpielą w morzu myślę, że nie będziesz miała kłopotu, w maju woda jest jeszcze za zimna i nie sądzę, żeby ktoś ryzykował :lol: a sam psiak nie będzie się kąpał :D
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wypoczynek z psem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 3 gości

paw prints