Irlandia

Podróże, formy wypoczynku, zabawy...

Moderator: Moderatorzy

Irlandia

Postprzez psina 22 wrz 2007, o 17:18

Proszę o pomoc. Czy badania krwi też trzeba robic jak sie bierze psa do irlandii? Czy wystarczy paszport, czip, no i oczywiscie szczepienia. Czy klatka ma być jakaś specjalna, czy tylko ma sie nazywac ze do przewozu psa. Bo nie chcę kupic a potem by sie okazało ze jest zła. Czy są jakies obiekcje do rasopodobnych. Bo niby mam rottweilera ale nie jest to pies z papierami. Ma dwa lata i nie chce jej zostawic nikomu. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam
psina
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 wrz 2007, o 17:03

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Ermest 22 wrz 2007, o 17:59

Bankowo musi mieć wykonane wszystkie badania które powinien.
Klatka aby pies mógł wstać i się obrócić o ile mi wiadomo nie ma żadnych restrykcji...
Poza tym jest to olbżymi stres dla zwierzęcia i nawet może to się mu odbić na psychice słyszałem o takim przypadkuz 100% pewnego źródła!!!
Witam wszystkich i pozdrawiam razem z moim psem
Avatar użytkownika
Ermest
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 333
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 09:57
Lokalizacja: Siedlce
Imię psa: Mały
Rasa psa: Mix

Postprzez ValdeQ 22 wrz 2007, o 20:17

A przede wszystkm: jakim srodkiem transportu ma sie tam dostać? od razu powiem, że samolotem jest najtrudniej.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez psina 24 wrz 2007, o 18:40

myslałam własnie ze samolotem bedzie najłatwiej i najszybciej.Ale kurcze czemu robia taki problem? Czy te badania krwi są też potrzebne? Czy dopiero po 6 miesiącach bedzie mogła wyjechac? no i jak trzeba bedzie to przywiozę ją do Irlandii samochodem, ale wolałabym samolotem.
psina
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 wrz 2007, o 17:03

Postprzez ValdeQ 24 wrz 2007, o 19:09

Owszem, najszybciej samolotem będzie. Ale nie najłatwiej. Tanie linie zierzat nie przewożą, drogie przewożą drogo. O wymaganiach co do klatki gdzieś pisałem na forum (poszukaj).

Lista uznanych przewoźników do Irlandii jest tutaj:
http://www.agriculture.gov.ie/index.jsp ... rriers.xml
nie próbuj wwozić inną drogą bo w razie kłopotów przy wjeździe masz do wyboru kwarantannę w jedynym osrodku na całą Irlandię (zwykle nie ma miejsc), odesłać psa z powrotem (zwykle nie ma jak) albo psa uśpić od ręki.

Pamiętaj żeby zacząć od czipa, bo szczepienia i badania psa bez czipa nie są uznawane i tracisz 6 kolejne miesięcy.

A i tak teraz jest łatwo, bo jeszcze nie tak dawno to pies musiał przechodzić kwarantannę 6 miesięcy na miejscu, czyli właściciel mógł go widywać tylko w klatce.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Marysia 26 wrz 2007, o 00:57

http://www.gazeta.ie/forum/lofiversion/index.php/f84.html
ValdeQ napisal Ci duzo,ale jesli chcesz wiedziec wiecej to
odwiedz forum gazeta.ie. Jest tam wiele takich tematow,napewno ktos Ci odpowie na wszystkie Twoje pytania.Naprawde udziela sie na nim wielu Polakow ktorzy przywiezli swoje zwierzaki z Polski do Irlandii.
[url][/url]
Avatar użytkownika
Marysia
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 928
Dołączył(a): 24 lip 2007, o 10:06

Postprzez psina 28 wrz 2007, o 16:41

dziękuję za pomoc. trzeba jeszcze na miejscu znaleźć chętnego co przyjmie nas z psiną:) Nie chce postępować wbrew prawu w sprawie wywozu psa, bo własnie mogłoby się skończyć dla niego źle. A pzrecież kazdy sie przywiązuje do psiaka. Mój kundelek jest już zaczipowany w poniedziałek idziemy wyrobić paszport i szczepienie p/w. Potem badania krwi no i te 6 miesięcy czekania. A potem juz będziemy razem tam :)
psina
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 wrz 2007, o 17:03

Postprzez ValdeQ 28 wrz 2007, o 17:33

No i nie zapomnij o odrobaczaniu, musi być doładnie miedzy 24 a 48 godzin przed wjazdem.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez psina 1 paź 2007, o 13:25

Boże jakie oni problemy robią, pzreciez to tylko zwierzątka.Człowiek gorsze choroby przewozi chodźby jak Aids a nas nie sparwdzają i zadnej kwarantanny nie mamy.
psina
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 wrz 2007, o 17:03

Postprzez Diana S 1 paź 2007, o 16:42

psina napisał(a):Człowiek gorsze choroby przewozi chodźby jak Aids a nas nie sparwdzają i zadnej kwarantanny nie mamy.
Wybacz, ale jak mam rozumiec to co napisała(eś) osoby chore na Aids nie moga podróżować, lecieć samolotem....
A co to ma wspólnego z podrózowaniem? przepraszam ale czy ty oriętujesz się w jaki sposób można się Aids zarazic? bo chyba mi nie powiesz że siedzą koło osoby chorej...
słuchaj to twoje zdanie chyba jest nie na miejscu...
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez Marysia 2 paź 2007, o 17:08

Irlandia jest krajem wolnym od wscieklizny,wiec z tad ta kwarantanna.
Wiem,ze jest duzo zalatwiania,ale wlasnie dzieki temu masz pewnosc ,ze Twoj pies jest zdrowy.


Powiedz mi jeszcze,czy twoj Landlord wie,ze przywozisz psa?
Jesli tak to napisz mi czy mieszkasz w domu,czy w np kamienicy?
jestem ogromnie ciekawa.

Jesli natomiast nie wie,to radze zapytac,a pozniej psa sprowadzic.
Avatar użytkownika
Marysia
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 928
Dołączył(a): 24 lip 2007, o 10:06

Postprzez Ewka 20 paź 2007, o 12:04

psina napisał(a):myslałam własnie ze samolotem bedzie najłatwiej i najszybciej.Ale kurcze czemu robia taki problem? Czy te badania krwi są też potrzebne? Czy dopiero po 6 miesiącach bedzie mogła wyjechac? no i jak trzeba bedzie to przywiozę ją do Irlandii samochodem, ale wolałabym samolotem.


Samochodem do Irlandii? Przez morze przejedziesz?

Tak samo moja przyjaciółka wyleciała do Londynu, ale jej pies został na 6 miesięcy w Polsce na kwarantannę. to jest konieczne i to nie jest żaden wymysł tylko rozsądne prawo :?
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez Marysia 20 paź 2007, o 23:30

Ewka napisał(a):
Samochodem do Irlandii? Przez morze przejedziesz?



Nie przejedzie ,a przeplynie promem.
Avatar użytkownika
Marysia
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 928
Dołączył(a): 24 lip 2007, o 10:06

Postprzez Ewka 21 paź 2007, o 17:16

Acha, nie przyszło mi do głowy :D Ciemna jestem... Na prawdę jest to kraj wolny od wścieklizny? Powiem... Wow...
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora


Powrót do Wypoczynek z psem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 20 gości

paw prints