Z psem w góry

Podróże, formy wypoczynku, zabawy...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Gość 28 lip 2008, o 16:34

Witam serdecznie :)

A czy ktos orientuje się może jak to jest z chodzeniem z kudłaczem po szlakach na Słowacji ( np. tatrzański park narodowy ) Pytam , bo akurat byliśmy w Chacie Tery`ego i na prowadzącym do tego schroniska szlaku od Starego Smokowca ludzie spokojnie chodzili z psami .

Pozdrawiamy serdecznie wszytskich , Kasia i Shinouk :)

P.S. Rashi , gdzie Ciebie jeszcze nie ma :p
Gość
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Rashi 28 lip 2008, o 17:18

hehe :]
Na szlaki slowackie mozez z psem isc wszedzie :] ( w Tatry bez problemu)
potrzebujesz ( prawnie) tylko paszport :wink: no i psa trzymasz na smyczy :]
Co do spuszczania psow, tez nie jestem za tym - czesto sie zdarzaja przypadki zgubienia pupili....a potem se szukaj po gorach :?
Spuszczam TYLKo w wypadakach kiedy jest strome zejscie badz jakas rzeczka gdzie po prostu z psem nie bylabym w stanie isc.....

pozdrawiam

PS Kasia jedziesz w Tatry Sł?? kiedy ? :D
Zobacz,zanim skrzywdzisz....
http://pl.youtube.com/watch?v=7G_TLDaQgxE
Obrazek
Avatar użytkownika
Rashi
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 299
Dołączył(a): 30 mar 2008, o 13:41
Lokalizacja: Śląsko ziemia!

Postprzez Gość 28 lip 2008, o 18:40

Rashi - bylismy teraz , w weekend ( sobota - niedziela ) a z psiamem chciałabym moze we wrześniu ( koniec ) bo i może chłodniej bedzie , mniej ludzi i ja mam urlop :p Ale zobaczymy co z tego wyniknie .

A tak sami to się zapewne jeszcze nieraz wybierzemy więc jak chcesz dołaczyc to zapraszam :D

P.S. Spuszczać go w tatrach nie mam zamiaru - za dużo świstaków i kozic ( miałby kudłacz co gonić i gdzie nogi łamać na tych kamieniach :p )
Gość
 

Postprzez Rashi 28 lip 2008, o 19:47

jak najbardziej chcialabym dolanczyc :]
o ile tylko bedzie mi termin pasowac :]
pozdrawiam!


Rozwiązanie Twojego problemu z ortografią znajdziesz w
słowniku
Zobacz,zanim skrzywdzisz....
http://pl.youtube.com/watch?v=7G_TLDaQgxE
Obrazek
Avatar użytkownika
Rashi
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 299
Dołączył(a): 30 mar 2008, o 13:41
Lokalizacja: Śląsko ziemia!

Postprzez Gosinka 14 sie 2008, o 18:10

Rashi napisał(a):hehe :]
Spuszczam TYLKo w wypadakach kiedy jest strome zejscie badz jakas rzeczka gdzie po prostu z psem nie bylabym w stanie isc.....


Wydaje mi się, że niekoniecznie trzeba psa spuszczać (spuszczam tylko przy domu na dobrze znanym terenie lub tam gdzie mam widoczność na kilkaset metrów).
Byliśmy tydzień w Szczawnicy i zrobiliśmy 3 półdniowe wycieczki górskie i psina cały czas była na smyczy, tyle że na automatycznej 8-metrowej. W trakcie zejścia szła pierwsze, komenda "czekaj" i jak się z nią zrównałam to komenda" idziemy" i znowu przy końcu smyczy "czekaj" i tak całe zejście. Tak samo przez strumyczki - ja po mostku, ona po wodzie kilka metrów ode mnie jak sobie wybrała.
Obrazek
Avatar użytkownika
Gosinka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 209
Dołączył(a): 6 lip 2006, o 07:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Baflo 16 wrz 2008, o 20:56

My wróciliśmy kilka dni temu ze Słowacji ( a dokładnie z Jasnej koło Liptowskiego Mikulasa). Z wejściem (lub wyjazdem) na Chopok (Tatry Niskie) z psem nie ma problemu. Co prawda to nie Park Narodowy ale żadnych zakazów nie ma i ku naszemu zdziwieniu dużo ludzi chodziło po szlaku z psami puszczonymi luzem:?: Niestety za nocleg psa musieliśmy zapłacić, ale było warto.
Byliśmy także w Bieszczadach . Tutaj nie jest tak łatwo. Zakaz wprowadzania psiaków na szlaki. Jakoś mnie to nie zdziwiło bo to niby Park ale bileterzy wpuszczają - niby nic nie widzą. Oczywiście robicie to na własne ryzyko, napotkanie strażnika = mandat.
Pozdrawiam i miłych spacerków:)
Avatar użytkownika
Baflo
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 21
Dołączył(a): 15 cze 2008, o 17:11

Postprzez dooominisia 6 lip 2009, o 11:37

Witam. Był może ktoś ze swoim pupilem nad soliną? Interesuje mnie mianowicie to jak tam jest z pieskiem rasy york- czy da się z nim coś ziwedzić, i czy istnieje takie miejsce gdzie można spokojnie z psiakiem się pokompać?
dooominisia
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6 lip 2009, o 11:18

Re: Z psem w góry

Postprzez nenya 1 sie 2010, o 12:58

Witam, podnoszę temat, gdyż teraz bezpośrednio mnie on dotyczy:)
Otóż jutro wyruszam w podróż z moją bokserką w góry, planuję przejść trasę od Wisły do Bielska. I tutaj pojawia się pytanie - jak wygląda sprawa ze schroniskami w Beskidzie Żywieckim? Planuję przejść się szczytami Kamienny, Trzy Kopce, Gościejów, Jawierzyny, potem przez Przełęcz Salmopolską a potem przez szczyty Grabowej, Beskidka, Klimczoka i Szyndzielni do Bielska. Jedyny kontakt jaki uzyskałam to ze schroniskiem Klimczok, gdzie powiedzieli, że nie ma możliwości nocowania z psem. Boję się obudzić potem z ręką w nocniku, że nie mam gdzie spać..
nenya
 

Re: Z psem w góry

Postprzez Catherine 17 lis 2010, o 01:20

Dosłownie chwilka!
Ładnie proszę o wypełnienie 2 minutowej anonimowej, lekkiej ankiety.
Muszę ją przeprowadzić do pracy mgr. na temat DOGTREKKING. Będę wdzięczna!

http://www.ankietka.pl/ankiet

A dla osób uprawiających dogtrekking:
http://www.ankietka.pl/ankiet

Z góry baaaaardzo dziękuje!
Catherine
 

Re: Z psem w góry

Postprzez kryha76 29 mar 2011, o 20:12

Alina napisał(a):Czy ktos jeździł ze swoim psem w góry, czy na wszystkich szlakach mozna wchodzić z psem? A jak stoi sprawa ze schroniskiem?


Niestety na Kasprowy wierch jest zakaz wprowadzania psów......
kryha76
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 13
Dołączył(a): 27 mar 2011, o 10:36
Imię psa: Saba
Rasa psa: Mieszaniec

Re: Z psem w góry

Postprzez Scotie. 27 kwi 2011, o 15:13

Czy można wejść z psem do PN Narwiańskiego lub Biebrzańskiego?
"Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty"
Obrazek
Avatar użytkownika
Scotie.
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 60
Dołączył(a): 7 lut 2011, o 18:39
Lokalizacja: Łódź

Re: Z psem w góry

Postprzez matrix 27 kwi 2011, o 17:55

Raczej nie,większość parków narodowych zabrania wchodzenia do parków z psem,i grozi za to mandat,chociaż w tym przypadku może być inaczej.
matrix
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 58
Dołączył(a): 23 kwi 2011, o 18:53

Re: Z psem w góry

Postprzez Scotie. 27 kwi 2011, o 19:10

Aha dzięki :)
"Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty"
Obrazek
Avatar użytkownika
Scotie.
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 60
Dołączył(a): 7 lut 2011, o 18:39
Lokalizacja: Łódź

Re: Z psem w góry

Postprzez kasjusz 12 cze 2011, o 18:34

Już niebawem bo w lipcu wybieramy się z Kukerem w góry :P a konkretnie do Zakopanego. Przygotowania już prawie wszystkie poczynione, nic tylko czekać na urlop :P
Avatar użytkownika
kasjusz
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 30
Dołączył(a): 19 mar 2011, o 14:41
Imię psa: Kuker
Rasa psa: Labrador

Re: Z psem w góry

Postprzez Evka 20 cze 2011, o 15:37

Ja polecam Beskid Sądecki. Domek Paka/pakhouse usytuowany jest na totalnym końcu świata, nie ma sklepu (tylko obwoźny), jest tylko kilka góralskich zagród, pomiędzy górami, z każdej strony można na szklaki wyjść, wioska jest ostatnią, juz w Popradzkim Parku Krajobrazowym. Pies bardzo mile widziany. Maja chyba stronke na facebooku
Evka
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wypoczynek z psem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

paw prints