Z psem w góry

Podróże, formy wypoczynku, zabawy...

Moderator: Moderatorzy

Z psem w góry

Postprzez Alina 3 kwi 2006, o 09:52

Czy ktos jeździł ze swoim psem w góry, czy na wszystkich szlakach mozna wchodzić z psem? A jak stoi sprawa ze schroniskiem?
Kochając, osiągniemy największe szczęście, jakie istnieje na świecie.
Avatar użytkownika
Alina
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 116
Dołączył(a): 16 gru 2005, o 19:38
Lokalizacja: Kraków

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez bigos 3 kwi 2006, o 20:12

Ja byłam w Szklarskiej Porębie. Do Parku weszliśmy (obowiązek smyczy ), ale to było w maju i nie było wielu turystów, więc psiaka czasami puszczałam, ale nie pozwalałam mu się oddalać. W schronisku nie powinno być problemu, ale radzę zapytać przed wejściem z psem :D :D :D
Avatar użytkownika
bigos
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 287
Dołączył(a): 30 sty 2006, o 16:34
Lokalizacja: poznań/dm

Postprzez ValdeQ 3 kwi 2006, o 22:53

My byliśmy z Xenia w górach. Żadnych ograniczeń nie było, bo do Zakopanego sie nie pchaliśmy, ani do parku narodowego tyż nie, tylko w zwykły Beskid Śląski.

Ale i tak był strach, bo jak Xenia sarny zobaczyła, to pooszłaaaa za nimi, długo jej nie było. Gończe tak mają.

Gdyby można było przewidzieć pojawienie się zwierzyny, to wtedy na smycz psiura, ale jak znienacka wypadną...
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Lucjusz 7 kwi 2006, o 07:48

ValdeQ napisał(a):Ale i tak był strach, bo jak Xenia sarny zobaczyła, to pooszłaaaa za nimi, długo jej nie było. Gończe tak mają.


Uciekła i wróciła po kilku godzinach??
Lucjusz
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1016
Dołączył(a): 18 lip 2005, o 10:22
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez magdaS26 7 kwi 2006, o 12:49

Kiedyś mieliśmy rudego kundelka niewielkich rozmiarów. Wybraliśmy się z nim w góry (Beskid Żywiecki). Psina była bardzo grzeczna, szła przy nodze i wogóle super dopóki nie zobaczyła stada baranów...pognała ile sił w nogach w ich kierunku, za Czarkiem poleciała ciocia ale oczywiście nie mogła dotrzymać mu kroku... Patrzymy z daleka a tu z chaty wyskakuje baca z dubeltówką - przekonany że owce atakowane są przez lisa! :D :D :D Tak więc biegły owce, za nimi czarek, potem baca a na końcu ciocia drąc się w niebogłosy :D :D :D :D
Teraz się z tego śmiejemy, ale wtedy mogło się to źle skończyć...
Od tej pory trzymamy pieski w górach tylko na smyczy!
Avatar użytkownika
magdaS26
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 103
Dołączył(a): 25 lut 2006, o 19:54

Postprzez ValdeQ 7 kwi 2006, o 21:21

Lucjusz napisał(a):Uciekła i wróciła po kilku godzinach??


Może nie po kilku, może po jednej. Ale nam się wydawalo to bardzo bardzo dlugim czasem. Mocno sie zdenerwowaliśmy.

Aha, jesli probujesz psa w górach wołać, to głos odbija się od zbocz i pies może cię szukac w złym kierunku.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Doskonałe miejsce na wypoczynek z psem

Postprzez Gienia 16 maja 2006, o 17:28

Szukacie odpowiedniego miejsca na wypoczynek w górach dla siebie i swojego czworonoga? Ja takie miejsce znalazłam w hotelu Fero w Korbielowie, gdzie spędziłam weekend majowy. Zarówno okolica jak i sam hotel spełniły moje oczekiwania.Górzysty teren Korbielowa świetnie nadaje się na długie, całodzienne spacery a w hotelu można się odprężyć w saunie, jacuzzi lub kawiarni z kominkiem. Polecam kuchnię Fero, po prostu doskonała. :D
Gienia
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16 maja 2006, o 16:57

z psem w góry

Postprzez reksik@vp.pl 8 cze 2006, o 20:53

bigos napisał(a):Ja byłam w Szklarskiej Porębie. Do Parku weszliśmy (obowiązek smyczy ), ale to było w maju i nie było wielu turystów, więc psiaka czasami puszczałam, ale nie pozwalałam mu się oddalać. W schronisku nie powinno być problemu, ale radzę zapytać przed wejściem z psem :D :D :D


Czy na pewno nie ma żadnych zakazów ( nie chodzi o smycz), czytałam że do Parków Narod nie mozna wprowadzac psów, a nie chciałaby zostawiac swojego samego w obcym miejscu. Proszę o odpowiedx - Krysia
reksik@vp.pl
 

Postprzez borderek 19 cze 2006, o 14:11

Do parków narodowych raczej nie wpuszczają z psami.
Avatar użytkownika
borderek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 701
Dołączył(a): 17 sie 2005, o 11:50
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Gość 21 cze 2006, o 14:36

No właśnie jak to jest. Byliśmy z mężem w ten weekend czerwcowy w Karkonoszach. Na bilecie wstępu jest znak zakazu wprowadzania psa do parku a obok niego jest adnotacja że pies musi być prowadzony na smyczy i w kagańcu. Sami sobie zaprzeczają. Byliśmy bardzo zdziwieni jak widzielismy turystów z psami na szlaku, bo gdybyśmy wiedzieli że można zabralibyśmy naszą sunię. A tak została w domu z rodzicami.
Gość
 

Postprzez mania1119 27 cze 2006, o 22:03

W Tatry niestety nie wolno,bo to Park Narodowy.Natomiast wolno w Dol.Chocholowskiej,o ile wiem,bo to teren prywatny gorali.W kazdym razie w poczatkowej czesci ludzie chodza .Pozdrawiam.
mania1119
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 25
Dołączył(a): 11 maja 2006, o 08:05

Postprzez RCTR 19 lut 2008, o 14:22

Jak czytam o beztrosce właścicieli i puszczaniu psów samopas na górskich szlakach, to ... Jak chcecie się dowiedzieć jak na poważnie i odpowiedzialnie spędzać urlop z psem w górach to polecam http://ngt.pl/forum/index.php?p=readTop ... 648&page=8 Pozdrawiam.
RCTR
 

Postprzez ValdeQ 27 lut 2008, o 00:42

Dlaczego od razu "na szlakach"? Przecież góry to cały obszar a w nim miasta, wioski, drogi, łąki, pola uprawne, rzeki, podwórka, knajpy...

Mam gdzie pójść ze swoim psem i nie musze sie zaraz natknąć na tych silnie zestrachanych na widok psa turystów.

No i miliony ludzi w górach mieszkają, a ludzie ci mają psy, za to prawie w ogóle nie maja kagańców.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez RCTR 27 lut 2008, o 11:52

A no dlatego "na szlakach", że miasta, wioski, łąki, podwórka, knajpy itp. itd. to mamy u siebie. Zaś jadąc w góry jedziemy by odpocząć wędrując szlakami, z dala od zgiełku cywilizacyjnego i wszelkiego hałaśliwego towarzystwa. Jednakże mając na uwadze, iż nawet w dzikich odstępach można się natknąć na tzw. "zestrachanych", staramy się zachować pewną formę kultury turystycznej, która niestety nie wszystkim właścicielom psów jest znana. A szkoda. Ot wszystko.
RCTR
 

Postprzez ValdeQ 22 mar 2008, o 11:48

A widzisz ja z racji posiadania psa w ogóle nie jeżdżę "wędrować szlakami", tylko do pensjonatu, który w wiosce normalnie górskiej jest, a towarzystwa jest tam akurat, nie tyle, co w Warszawie, ale i pustelnia to nie jest. Gdybym wychodził za chałupę z psem w kagańcu, to stałbym się tematem wesołych opowieści na nadchodzące lata.

A w turystyce także to piękne jest, że może sprawiać przyjemność wszystkim, łącznie ze mną i moim psem. I ten, co w "dzikich ostępach" się natyka (o zgrozo!), i ten, co w knajpie z lokalnymi chleje co wieczór - tak samo turystami są.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Następna strona

Powrót do Wypoczynek z psem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

paw prints
cron